SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

hst, proste pytanie o serie w stostunku do klasycznego tr.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2107

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zwyklem robic klate, trica, plecy, bica 2x w tygodniu, barki raz. Czyli np dla klatki 3cwiczenia po 4 serii na trening *2 w tygodniu wychodzi 24 serii, czy teraz dzilac przez 3 treningi tygodniowo w hst zatrzymac wynik 8 serii? =) skoro jest napisane zeby raczej nie przekraczec dwoch ale to dosc duza rozbieznosc 6/24 tygodniowo. Czy dalej zachowac roznice w ilosci serii miedzy barkami a reszta (barki dosc slabe, tzn naramienne bardzo mecza sie przy klacie, przednia glowa b.duza w stosunku do bocznej i tylnej ale i praktycznie brak gornej, wewnetrznej czesci klatki) czy moze wyrownac wszystkie partie i jechac po dwie serie jak zalecacie? Dodam ze cwicze gdzie ze 1.5 roku nie liczac przerw i bedzie to moj pierwszy hst
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"zwyklem robic klate, trica, plecy, bica 2x w tygodniu, barki raz"
-- jakie miałes efelkty po takim treningu?

ja ci proponuje robic max 4 serie na klate na jednym treningu- przynajmniej na poczatek

"(barki dosc slabe, tzn naramienne bardzo mecza sie przy klacie, przednia glowa b.duza w stosunku do bocznej i tylnej ale i praktycznie brak gornej, wewnetrznej czesci klatki)"
--wykonywałes jakies ćwiczenia na noczne i tylne aktony? chcesz je rozbudowac? Co do klatki- mozesz robic (o ile juz nie robiłes) wyciskanie na skosie, ewentualnie jak czujesz sie na siłach mozesz wprowadzić przenoszenie hantelki- ale tutaj trzeba mocno uważac na kontuzje

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do efektow to slabo, praktycznie nie ma, ale na treningu grupa/raz w tygodniu spadla i sila i masa ;/. Na gorna klatke to juz robilem wszystko chyba co mozliwe (po dluzszym namysle stwierdzam ze cwicze 2.5 roku z przerwami, nie 1.5 ;)) i nic to nie dawalo, gadalem z kiloma "trenerami" i mowili oni ze wiekszosc obciazenia z gornej glowy przejela przednia naramiennych, stad ten bol, wszelkie izolacje, sciaganie linek itd nie pomagaja, wszystko idzie w naramienne. Boczną glowe oczywiscie cwicze razem z barkami raz w tygodniu, tylnia jak mi sie przypomni. Wiem ze ten trening jest do dupy(bylo tez kilka innych) dlatego chce sprobowac hst. Wiec radzisz dac 4 seriie klaty na trening x3 w tygodniu = 12serii tygodniowo... Reszte robic zgodnie z szablonem? znaczy sie dwie serie/trening x3?
thx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
była dietka?
wiec tak jak mówiłem prpoponuje zaczać spokojnie, 3-4 serii na klate
to ze cała prace przejmowały naramienne najprawdopodobniej oznacza ze z technika jest cos nie tak

"Reszte robic zgodnie z szablonem? znaczy sie dwie serie/trening x3?"
-- co znaczy dwie serie na trening, bo nie skumkałem?

przy dobieraniu serii pamietaj ze łatwiej jest potem dodawac niż odejmowac, dletego lepiej zacząć od niższego progu a potem w nastepnych cyklach zwiększać

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no znaczy ze w ktoryms z podwieszonych postow bylo rozpisane 2 serie/trening/cwiczenie/partia ;), technika byla ok, zmienialem, sciagalem lopatki..., dietka byla prowadzona sswego czasu z kalkulatorem, waga i zegarkiem w reku, zapaslem sie jak swinia i zrobilem z siebie grubasa ;) tyle z tego mam. Ok, czyli bede machal 3-4 serie na cwiczenie w ciagu jednego treningu x 3 w tygodniu ;)
Pozdro

btw ;) chcesz moze mi jakis trening rozpisac? ;D

Zmieniony przez - ultrono w dniu 2004-12-04 16:44:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"btw ;) chcesz moze mi jakis trening rozpisac? ;D"
-- niebardzo

jak sie spasłes to znaczy ze dietka nie była najlepsza

co do serii to:
https://www.sfd.pl/temat162413/ i na podstawie tego (i poradnika) ułóz plan i wrzuć go tutaj

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ctrl+c ctrl+v od pitbulla z malymi modyfikacjami ;)
Nogi:
- Przysiady ze sztangą trzymaną na barkach x2
- Wyprostny nóg na maszynie x2
- Wspięcia na palcach ze sztangą x2
Klatka:
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej x3
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej - głową w górę x3
Plecy:
- Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie) x2
- podciaganie na drazku(jak dam rade) ew wyciag x2
- szrugsy x2
Barki:
- Wyciskanie sztangielek stojąc x2
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę x2
- Unoszenie sztangielek w opadzie tłowia x2
Biceps:
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem x2
- modlitewnik (ew. o kolano) x2
Triceps:
- Wyciskanie francuskie sztangi leżąc x2
- hantla jednoracz nad glowa (nie wiem jak sie nazywa) x2
Brzuch:
- Spięcia max
Pewnie lekko serii za duzo, czek dys i powiedz ile obcinac

jeszcze gwoli scislosci, ze juz czytac mi sie nie chce to zapytam, jade teraz 7-10 dni zero treningu, potem 15powt na -20% max przez dwa tygodnie, i tak do setki i 5 negatywnych, robie to samo 3x w tygodniu tym samym ciezarem i ta sama liczba powtorzen przez dwa tygodnie, ok? ;)

ps: a dietka byla jak zalecaja na mase, 6ww, 3-3.5b, 1t na kg ciala. Do dupy imo, pol raza za duzo. Btw, jak sie ma hst do diety redukcyjnej, czyli gdzies 3g/kg ww. WIem ze to ma za zadanie budowac miesien a przy takiej diecie raczej nie jest to mozliwe ale moze jakis ukryty ;) sens to ma. Pozdro szejset, thx za respy

Zmieniony przez - ultrono w dniu 2004-12-04 22:41:30

Zmieniony przez - ultrono w dniu 2004-12-04 22:43:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
plan ocenie jutro tylko sie przypomnij, zreszta pewnie był juz oceniany :-]

"jeszcze gwoli scislosci, ze juz czytac mi sie nie chce to zapytam"
-- czytac ci sie niechce, planu układać ci sie niechce, to jak chcesz cwiczyc? gdzie motywacja?

hst do diety redukcyjnej ma sie dobrze, tzn mozesz jechac hst na redukcji, co pozwoli oszczedzic miesnie, oczywiscie nie licz na przyrosty przy takim układzie.
gdzies tu był opis hst 912, własnie na redukcje, mam nadzieje ze ktos wrzuci linka bo nie bardzo pamietam gdzie to było

Zmieniony przez - kermit w dniu 2004-12-05 01:49:09

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spoko, jak cos sam znajde, zmodyfikuj powyzsze w miare chęci i mozliwosci ;) i bedzie git. Pozdro :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
https://www.sfd.pl/temat162413/ jezeli chodzi o serie to poczytaj to
bo faktycznie mozna sie przyczepic do ich ilosci

dobór ćwiczen wydaje mi sie dobry

uwagi takie mam:
"Plecy:
- Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie) x2
- podciaganie na drazku(jak dam rade) ew wyciag x2
- szrugsy x2"
-- no zrób ewentualnie wyciag, bo nie ma sensu sie szarpac na drążku jak masz możliwość zmienić to ćwiczenie


"Triceps:
- Wyciskanie francuskie sztangi leżąc x2
- hantla jednoracz nad glowa (nie wiem jak sie nazywa) x2"
-- to zdaje sie tez jest francuskie, moze zamienic na wyciag?

Zmieniony przez - kermit w dniu 2004-12-05 09:57:46

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sure, mi tam nie zalezy ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST - PLAN I PYTANIE

Następny temat

Ocena HST

WHEY premium