SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

do Darka

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5280

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 365
Mam probelmy ze schudnięciem , a właściwie stosując tę samą dietę zaczęłam tyć(ok 7kg), niestey jak się okazało była to dieta głodówkowa...
czy moglby mi Pan pomóc wyliczyc zapotrzebowania kaloryczne i proporcje makroskladnikow dla mnie... wzrost 169 cm , waga 56 kg, aktywność codziennie 35-60 min rowerek (17-21km/h), cel : zmiana procentowego skladu ciala (wiecej miesni, mniej tluszczu)niestety poprzez zły dobór diety w moim ciele jets większy rozkład tłuszczu niż mięśni...czy byłyby tu konieczne również jakieś suplementy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
hmmm nie mam zdania - mam takie jakie wypowiedzialem poprzednio o tego typu sparwach
jednak nie interesowalem sie tematem gleboko tak wiec chybva raczej nie jestem w stanie Ci pomoc.
przykro mi.
pozdrawiam

Jestem nikim - z tego poziomu samooceny nizej spasc nie moge wiec moze byc tylko lepiej.
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Mi wyszlo twoj CPM - 1500kcal (ale w innym wzorze 2300)
napisz jeszcze swoja poprzednia diete


**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "

Zmieniony przez - anar w dniu 2003-10-22 13:27:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 365
jak Ci ją napiszę to siem przerazisz :/:/:/
ale okej powiem tylko tyle ze schudłam z 70 kg do 49kg przez ok rok
i stos ta sama diete zaczełam tyc :/...dodtakowo gdy zauważłam wrost wagi zaczelam wiecej cwiczyc tzn codziennie...ale efekty sa tylko w wiekszej il tłuszczu na udach , biodrach i ramionach :/
SNIADANIE 10:00
30g Musli DR Oetker Vitalis (bez cukru)
150 ml mleka 0,05 %
5g szynki drobiowej bez tłuszczu
lub
200g serek wiejski (ok 24g białka , 10g tłuszczu , 4,8g węglowodany)
5g szynki
zielona herbata
lub
jajecznica (1 żółtko , 2 białka) z szynką ok 10 g
1/2 kromki Shulstad sandwich pełnoziarnisty
troche ramy jogurtowej
zielona herbata lub kawa
II ŚNIADANIE 13:00
1/2 kr, SHulstad Sandwich pełnoziarnisty
troche ramy jogurtowej
10g syznki drobiowej lub pół puszki tuńczyka w sosie własnym
plaster pomidora
zielona herbata
lub
50g chudego twarogu (rozrobionego z odrobiną mleka 0,5 %)
ze szcypiorkiem i szynką
lub
200g serek wiejski
banan
OBIAD 16:00
200g filet z kurczaka smażony bez tłuszczu w przyprawach(pieprz, oregano, sól)
1/3 torebki ryżu lub kaszy gryczanej lub 2 ziemniaki
groszek
lub
200-300g pstrąg łososiowy pieczony z migdałami
groszek
lub
ryż w sosie pomidorowym z jogurtem naturalnym
100g indyka
do popicia przewaznie woda mineralna lub herabata
KOLACJA 19:00
200g serek wiejski
lub
50g chudego twarogu z ziołami(odrobina soli ziołowej , suszony lub świerzy szcypiorek)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 365
dodam tylko jeszcze ze mam kiepska przemianęmaterii i zawsze taką miałam... dodtakoo jestem niskociśnieniowcem i mam alergie pokarmowa :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Witam luminala Coż, trudno tak na szybko dać skuteczną radę. Ale spróbujmy przeanalizowac to co napisałaś...
Niskie cisnienie krwi, świadczy o tym że rzeczywiscie twoja przemiana materii może byc spowolniona. Waga ciała wydaje sie w normie, dostrzegasz jednak zbyt duży udział tłuszczowej masy ciała. Dieta na pierwszy rzut oka nie budzi wiekszych zarzutów, zresztą pozwoliła Ci zgubić znaczna nadwagę, zatem z pewnościa nie jest zła. Co zatem sie dzieje...?

Uważam, ze przyczyna moze tkwić w podejsciu treningowym. Ćwiczenia aerobowe pozwoliły zgubic Ci taknkę tłuszczową, wiec uważasz, że zwiekszajac ich objętosć poprawisz wyniki. Myśle jednak, ze może byc to nie do konca słuszna droga. Ćwiczenia aerobowe skutkują tylko do pewnego momentu...potem niestety (jeżeli kaloryczność diety nie podąża za wysiłkiem) włącza sie blokada. Moze to w efekcie prowadzic do uszczuplenia masy mięśniowej. Osobiscie znam ludzi, którzy biegają po 120 km tygodniowo, a mimo to utrzymują wysoki procent tkanki tłuszczowej. Aby podwyższyc przemianę materii i zwiększyc udział masy beztłuszczowej musisz po prostu skorzystać z regularnych treningów na siłowni (2-3 razy w tygodniu). Przy odpowiedniej regeneracji żywieniowej może doprowadzic do wzrostu tkanki mięśniowej, co w efekcie nie tylko ujędrni Twoje ciało, ale także przyspieszy metabolizm. Na każdy 1 kg zdobytych mięśni spalamy ok. 100-200kcal wiecej w spoczynku. A jak wynika, w Twoim przypadku wszystko rozbija sie o przemianę materii. Nie zwiększałbym wiec treningów aerobowych, tylko dołożył siłowe. Pamiętaj, że u ciebie nie jest problemem waga, tylko skłąd ciała.
Uważam takze, że w swój plan treningowy powinnaś wpleść ćwiczenia aerobowe-kształtujące polegające na przeplataniu wysiłków bardziej intensywnych (np. biegi) aktywnym wypoczynkiem ( marsz). Tętno wysiłkowe w tego typu zajęcia waha się najczęściej w przedziale miedzy 120 a 165 uderzeń na minutę. Ćwiczenia fizyczne, gdzie średnia tętna waha się w granicach 140-150, w porównaniu z wysiłkami o umiarkowanej intensywności znacznie mocniej pobudzają układ sercowo-naczynowy co pozwala uzyskać poprawę wydolności tlenowej i zwiększenie przemiany materii. W sporcie wyczynowym, tego typu wysiłki stosuje się w celu podtrzymania aktualnego stopnia wytrenowania, natomiast w przypadku osób z nadwagą mają one kluczowe znaczenie dla usprawnienia tempa metabolizmu i podniesienia kondycji ukłądu krążeniowo-oddechowego.

Proponuje nastepujące rozwiazanie:

Dzień 1
Trening siłowy obwodowy – czas 45 min

Dzień 2
Trening aerobowy podtrzymujacy w niższym przedziale tętna (marsze, jazda na rowerze) – czas ok. 60 min

Dzień 3
Trening aerobowy kształtujący w wyższym przedziale tetna (biegi, szybka jazda na rowerze, skakanka) – czas ok. 30 min

Dzień 4
Wolny

Dzień 5
Trening siłowy obwodowy – czas 45 min

Dzien 6
Trening aerobowy podtrzymujacy w niższym przedziale tętna (marsze, jazda na rowerze) – czas ok. 60 min


Dzień 7
Trening aerobowy kształtujący w wyższym przedziale tetna (biegi, szybka jazda na rowerze, skakanka) – czas ok. 30 min


szukala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19310 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158823
wow niezle powiedz mi jak ty przy takiej diecie miales sily wogole cwiczyc...?
bierzesz teraz jakies suple??

<<<Champions
are Made
Not Born
>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19310 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158823
"SNIADANIE 10:00
30g Musli DR Oetker Vitalis (bez cukru)
150 ml mleka 0,05 %
5g szynki drobiowej bez tłuszczu "

dokaldnie mowilem o tym posilku i o 2 sniadaniu....

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo rpsote nie mial sily i tyle :/


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3704 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23096
Przecież to dziewczyna/kobieta


.:: Czlonek mafia.suple.hardcor.pl ::.
Doradca w dziele suplementacja.

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi."
A.A. ;)

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
chlopaki to jest dziewczyna
zauwazcie, ze pod koniec wazyla 49kg - wiec duzo makroskladnikow nie potrzebowala


**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
w dietach o grupach krwii są produkty dla danej grupy które poprawiają metabolizm tu mozesz spróbowac go przyspieszyc

Założyciel Mafi / Masa RulezZ /
oto moje zdjęcia po 4 miechach ćwiczeń-https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=94977
a to po 7 miesiącach zmagań z tym sportem-https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=109971
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny... :-))

Następny temat

=== ZASADY DZIAŁU OLIMP === DO WSZYSTKICH === CZYTAJCIE ! ! ! ===

WHEY premium