SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta lowcarb

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 26419

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich. Chciałabym przedstawić mój "przypadek" i prosić o opinię osoby, które mają jakiś pomysł na to, żebym wyszła z błędnego koła.
Mam 26 lat, 164 cm wzrostu, waga 55 kg. Kilka lat temu rozpoczęłam walkę z "nadwagą". ważyłam 57 kg, w kilka miesięcy schudłam 10 kg. Poza omdleniami, pobytem w szpitalu (nie wiedzieli co mi jest), konsekwencją mojej głupoty było zatrzymanie miesiączki. Obecnie przyjmuję hormony, od ponad roku staram się zajść w ciążę - na razie nieskutecznie. Ponieważ nie mogę "normalnie" jeść (od razu błyskawicznie tyję), na moje menu składają się produkty mleczne, owoce i warzywa, sporadycznie białe mięso i bardzo rzadko ryby. W ogóle nie jem chleba. Od 3 tygodni uczęszczam na aerobik - ćwiczę około 3-4 godzin tygodniowo. Waga stoi w miejscu, a ja chciałabym żeby spadła o te kilka kg, a fałdy tłuszczyku na brzuchu zamieniły się w coś przypominającego mięśnie... W tym tygodniu idę pierwszy raz na siłownię.
Proszę o pomoc. Podobno dieta lowcarb jest tym, czego mi potrzeba. Czytałam różne posty na ten temat, ale nadmiar informacji spowodował zamęt, tak że dalej nic nie wiem.
Serdecznie pozdrawiam.



Dora
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
eee
ale dziekuje za komplement

Idac po Alternatywnej Drodze zawsze przejdziemy przez podstawy Odzywiania.
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. CIESZE SIE ZE ZROZUMIALES GLUPOTE I ZLO KTORE SAMA SOBIE CZYNILAS
TO PODSTAWA

Ponieważ nie mogę "normalnie" jeść (od razu błyskawicznie tyję)

2. OPISZ PRZYKLADOWY DZIEN (UCZCIWIE) ORAZ PRZYKLADOWY DZIEN 'NORMALNY' PO KTORYM TYJESZ (UCZCIWIE - TYLKO WTEDY MOZEMY POMOC)

Waga stoi w miejscu, a ja chciałabym żeby spadła o te kilka kg, a fałdy tłuszczyku na brzuchu zamieniły się w coś przypominającego mięśnie...

NIE JESTEM LEKAZEM ALE NA PEWNO NIE POWINNAS SIE ZBYTNIO ODCHUDZAC (ZBYT INTENSYWNIE), JESLI CHCESZ ZAJSC W CIAZE I URODZIC ZDROWE DZIECKO !!

W tym tygodniu idę pierwszy raz na siłownię.

TO DOBRA DECYZJA !!

ODPOWIEDZ NA PYTANIA I POPATRZYMY

AHA JAKIE HORMONY (NA CO ?)

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mój normalny dzień:
7.00. jogurt 150g owocowy i kawa z mlekiem bez cukru
10.00 twarożek waniliowy light 150g albo musli z mlekiem czy jogurtem naturalnym
11.00 jabłko albo inny owoc
12.00 owoc
13.00 sałatka warzywna (bez sosów tylko pieprz i sól)
14.00 owoc
16.00 ryż z warzywami, rzadko kawałek kurczaka, albo filet śledziowy, ostatnio często kalafior, brokuły, gotowana fasolka szparagowa, kukurydza
18.00 owoc, jogurt

Trzy razy w tygodniu chodzę na aerobik, więc po 18 najczęściej już nic nie jem. Acha, na czczo przyjmuję łyżeczkę siemienia lnianego, popijam wodą. W ciągu dnia staram się pić co najmniej 1,5l wody niegazowanej. Nie potrafię jednak w upalne dni odmówić sobie loda, ale staram się ograniczać.
Normalne jedzenie oznacza dla mnie: nic tłustego, żadnych schabowych itp. ale jak brałam do pracy dwie kanapki z chleba razowego bez masła np. z makrelą czy chudą szynką czy jajkiem (tak jak koleżanki z pokoju), to i tak wychodziłam do sklepu, bo około 11-12 nie mogłam wytrzymać z głodu (pomimo, że nie narzekam na brak pracy). Nie jem żadnych ciastek ani pączków, które moje koleżanki pochłaniają codziennie. "normalne jedzenie" oznacza dla mnie jeść to co wszyscy nawet w niewielkich ilościach. Zupę i drugie danie u rodziców, kawałek ciasta na imieninach itd.
Jem tylko to co wyżej wymieniłam. Jak już jestem naprawdę bardzo głodna, zajadam to marchewką, jabłkami, jogurtem. Pomimo że sporo skaczę na aerobiku, wyciskam siódme poty, jeżdżę też konno, nic to nie daje.
Hormony? Przyjmuję estrofem i duphaston, żeby mieć w ogóle miesiączkę, a także clostilbegyt, żeby móc zajść w ciążę. Niby wszystko u mnie w porządku, a lekarz jest dobrej myśli, to pół roczna kuracja na niewiele się zdała.


Dora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. w twoejej deicie prawei nie widze bialka oraz tluszczu
2. oba te skladniki sa podstawa zdrowej diety - z tygo co widze stosujesz cos na ksztalt diety owocowo- warzywnej
pytanie
czy caly czas (od dluzszego czasu sie odchudzasz) ??
3. czy obecnie 'posiadasz miesiaczke'(nie chodzi mi o obecny tydzien )??
czy jest ona wywolywana jedynie dzieki hormonom przyjmowanym z zewnatrz ??

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mniej więcej od 4 lat jem w ten sposób. Starałam się to zmienić, czego efektem są dodatkowe kg. Uwierz mi, że mam chęć jeść jak normalny człowiek, ale nie chcę też tyć.
Miesiączkuję tylko po hormonach, ale lekarz badał mnie około 3 lat temu, żeby znaleźć tego przyczynę i stwierdził, że to nie ma większego związku z odchudzaniem. Szczególnie, że nigdy nie schudłam raptownie. Problemy z miesiączką mam od skończenia szkoły średniej.


Dora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
postaraj sie przeobrazic diete z owocowo-warzywnej na bardziej poprawna diete czlowieka
1. ustal bialko na poziomie min 81 g dziennie (min 3*27 dziennie dla twoje wagi)
2. min 30 % kalorii w diecie powinno pochodzic ze zdrowych tluszczy
3. reszta to ww

ile jesc kalorii zapytasz- masz podwieszony post o przyblizonym zapotrzebowaniu (jako wspolczynnik aktywnosci wez 1,2) od tego co tobie wyjdzie odejmij okolo 200 kcal
i zacznij sie obserwowac

wpierw zrob jednak sobie 1-2 tygodni przerwy tak aby organizm przestal mysles ze glodujesz (czyli prze ten okres jedz w miare normalnie-madrze- nie glodzac sie spozywaj wiecj niz dotychczas i nie przejmuj sie jesli troche przytyjesz (musimy zniwleowac 4 letnie skutki odchudzania sie)
o tym okresie zastosuj sie do powyzszych wskazowek i obserwuj swoje reakcje (2 tygodni) jesli chudniesz nie za szybko - OK, jesli zbyt szybko dodaj 100-200kcal i obserwuj reakcje (2 tygodnie), jesli nie chudniesz odejmij 100 kcla - obserwuj reakcje
mam nadzije ze nie namieszalem i wiesz od czago zaczaj jak nie pytaj dalej


Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
dobrze ze przyszlas - witam

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Doradca w dziale Alternatywna Droga
LowCarbMassGainDietLyleApproved
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Białko, czyli mięso, jajka, ryby - co jeszcze?
Tłuszcze: orzechy, różne pestki, co jeszcze?
Z obliczeń wyszło mi, że powinnam spożywać 1800kcal - 200= 1600
To chyba za dużo?
Pozdrawiam

Dora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
mnie wyszlo ~1425 kcla - 200kcla = ~1250 kcal
policz jeszcze raz
bialko: ew nabial, plus orzech i nasiona
tluszcze: ryby (najlepiej glebionowe), olej z oliwy, simienia lnianego to lacznie z twoim sa najzdrowsze zrodla

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok. Czyli 1250. Spróbuję i będę informować o rezultatach - to taka forma motywacji.
Pozdrawiam i dzięki.

Dora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
czekamy
pamietaj ze ilosc tluszczu oraz bialka to min ilosc
manipuluj tluszczem->ww tak aby nie byc glodnym

POWODZENIA

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Glutamina: wytraca z ketozy czy nie?

Następny temat

Napoje energetyzujące mogą zabijać

WHEY premium