SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta ketogenna do oceny specjalistów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
dzięki kowal za rady. Właśnie chodzi mi o skd(juz poczytałem o tym). Jeżeli chodzi o kalorie to podbije je tłuszczami do 2800 i wyjdzie mi ich 2g/kg mc. Jeszcze cię pomęcze ale mam pytanie czy mogę wrzucić do biety smalec do smażenia i boczek w ograniczonych ilościach mieszcząc się w założeniach diety? Jeżeli chodzi o węgle to tylko z otrębów siemienia lnianego i warzyw. Ostatnie pytanie ile ogę "jechać" na skd??? Czy dobrze robie licząc na LBM przy mojej wadze i poziomie fatu?

Zmieniony przez - wojtas1985 w dniu 2008-09-26 22:00:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3978
nie ma problemu, przynajmniej ty nie zarzucasz mi braku wiedzy jak niektórzy teoretycy ;)

2g/kg tłuszczy będzie "w pytkę"
smalec/boczek wliczasz w tłuszcze zwierzęce(nasycone) - nie ma żadnego problemu, ja smażyłem przez jakiś czas na odrobinie smalcu i 100g łopatki mielonej - bardzo fajne śniadanko, chociaż raz złapałem po nim straszną zamułę ;) jak już gdzieś wspomniałem - zwierzęce trzymają zarówno ketozę jak i hamują uczucie głodu dłużej niż roślinne - ale z kolei roślinnych nie może być za mało. zresztą rozpiskę dotyczącą tłuszczy zrobiłeś dobrą
otóż... tutaj reguły nie ma. osoby chore na padaczkę stosują diety ketogenne przez wiele lat, także przy trzymaniu 100g węgli dziennie (po okresie wprowadzenia) możesz stosować tą dietę do uzyskania pożądanego efektu. jednak w szpitalu (po operacji) raczej nie dostaniesz mięsa polanego tłuszczem z warzywami ;) wtedy jak i w początkowej fazie rehabilitacji powinieneś cisnąć zbilansowaną (żeby nie obciążać jeszcze bardziej organizmu), później spokojnie możesz wejść w ketozę. kontroluj tempo spadania fatu, samopoczucie, wyniki krwi... jeśli coś będzie nie tak - przejdź na zbilansowaną
hm, co masz na myśli pisząc "licząc na lbm"? obliczasz zapotrzebowanie na podstawie lbm czy chcesz osiągnąć sylwetkę bez grama tłuszczu? ;)

edit: jeśli stosujesz tego typu dietę warto co jakiś czas przejść na trochę na np zbilansowaną w celu chwilowego odciążenia organizmu od reżimu dietetycznego i ustabilizowaniu efektu.

Zmieniony przez - kowal2x w dniu 2008-09-26 23:42:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
Jak dobrze rozumiem mam zrobić wprowadzenie (jak długie?)z węglami na poziomie do 50g a później mogę wejść z węglami nawet do 80-100 g dziennie i co jakiś czas (np. 2 miesiące) wracać na miesiąc na zbilansowaną i tak w kółko?

Pisząc na LBM chodziło mi o to że obliczam Wszystkie składniki na suchą masę ciała czyli w moim przypadku ok 100kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3978
wprowadzenie 7-14 dni, węgle nawet do 30g. później owszem, do 100g.

z tym bilansem to tylko moja sugestia. i nie wiem co jaki czas. ja po prostu zauważałem moment, kiedy potrzebuje odstawić na trochę dietę. było to np kiedy waga stanęła w miejscu lub gdy miałem jakiś dłuższy wyjazd i przygotowywanie odpowiednich posiłków byłoby niemożliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 465 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9318
dzięki kowal za wszystkie rady. zapraszam na mojego bloga gdzie wszystko opisuje i mam nadzieje ż będziesz mi doradzał w czasie prowadzenia diety.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 198 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3978
nie ma problemu ;)
żeby mi się jeszcze chciało prowadzić swojego bloga tak jak przeglądać blogi innych... ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pare pytan do low-carb

Następny temat

Czarna magia

WHEY premium