SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta dla zapracowanego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1799

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 69
Witam,


mam 30 lat, 186cm wzrostu i ponad 90kg wagi, z czego mięśni to trzeba byłoby z lupą szukać. Po krótce opiszę swoją sytuację: jestem człowiekiem mocno zapracowanym, od ponad roku prowadzę niewielką firmę, praca pochłania praktycznie 90% mojego dnia, śpię (staram się) ok 6 godzin, nieraz mniej, jadam gównie na mieście. dom, firmę, samochód, ale nie mam ładnej prezencji, a w ciągu ostatniego roku to już tragicznie się zapuściłem.

Od stycznia tego roku zapisałem się do klubu fitness, wygospodarowałem 2 - 3 wieczory w tygodniu na stałe i poświęcam około 90 minut na aktywność fizyczną na siłowni. Niestety nie mam pojęcia o odżywaniu, a nie chcę zdawać się na przypadek. Byłem w połowie stycznia u dietetyka, ale zaproponował mi głodową rację pokarmową + jakieś suplementy, ta dieta była nie do przyjęcia po prostu. 1300kcal to ja zjadam do południa, a te proszki były niejadalne. Wiem, że pewne poświęcenia są potrzebne, ale chyba nie aż takie.

Moim problemem jest totalny brak czasu, prosiłbym o zwrócenie mi może uwagi na pewne podstawy komponowania posiłków w kontekście niewielkich możliwości czasowych. Czy jest opcja spożywania jedzenia w restauracjach i zachowania dobrej formy?

Z góry dziękuję

Zmieniony przez - chocko30 w dniu 2011-02-17 23:11:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Wszystko opiera się na rozsądnym i regularnym odżywianiu. Możesz śmiało zamawiać z restauracji, bo przecież zawsze można wybierać chude, pieczone/grillowane mięso, warzywa. Jedzenie na mieście nie kończy się na niezdrowych posiłkach. Znajdź czas na przewertowanie artykułów z forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Możesz też w miarę możliwości zrobić chociaż 1-2 posiłki w domu wieczorem, zapakować do boxów i mieć je 'do dyspozycji' w ciągu dnia.

Rozumiem TWoją sytuację - tzn, nie bycie prezesem firmy, tylko brak czasu z kuli pracy były okresy, że mój dzień pracy trwał średnio 14h + droga tma i spowrotem, czynnosci życiowe oraz zrobienie jedzenia.

Dlatego tak jak mowie - sprobuj sobie np wieczorem ugotowac piers z ryzem. Nie zajmie to dużo czasu, a możesz w trakcie gotowania wziac prysznic np.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 69
tylko, że pierś z ryżem to dość jałowe jedzenie, średnio smaczne jedzenie, ja nie jestem chory, szukam sposobu na zdrowe odżywianie. Czy są gdzieś na forum przepisy na dobre dania. Albo czy znacie dobre restauracje na terenie Wrocławia, gdzie można zjeśc a miarę "dietetyczne" jedzenie? Albo kogoś do kogo można się zgłosić stacjonarnie po poradę, byle nie specjalistów od herbalife?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2313
Pierś z ryżem to jest jałowe jedzenie? Dla chorych?
Sorry, ale moim zdaniem nie masz szans schudnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 69
uważasz, że bez piersi z kurczaka nie jestem w stanie schudnąć? to chyba jakiś żart. Jakie wartości odżywcze ma taki posiłek poza białkiem i węglowodanami? Poza tym pierś z kurczaka z ryżem ani do specjalnie sycących, ani do specjalnie smacznych dań nie należy, jeśli istnieje przymus jedzenia takich posiłków to się dostosuje, ale nawet na mój niski poziom wiedzy wydaje się to bez sensu.

Dopowiem też, że akurat z racji działalności którą prowadzę mam pewną wiedzę na temat jakości niektórych produktów spożywczych i wyobraź sobie, że drobiu (poza indykiem którego mięso jest o wiele wyższej jakości niż mięso kurcząt) nie jadam z wyboru... Aktualnie, po ptasich grypach i innych sensacjach normy badan serologicznych są tak wyśrubowane, że to co aplikuje się ptactwu by utrzymać pewne standardy mikrobiologiczne pewnie nie mieści się w Twojej głowie. A badań na obecność niektórych leków przeciwwirusowych i bakteriostatyków w mięsie po prostu się nie prowadzi iu producenci to wykorzystują. Nadmienię jeszcze iż 90% tych substancji pochodzi z Chin i nie ma żadnych atestów... I nie są to tylko plotki.

Więc jak jesz kurczaka częściej niż 3 - 4 razy w tygodniu, to za kilka lat może okazać się, że Twój układ immunologiczny za głównego wroga wybrał sobie np - Twoje stawy, albo Twój układ nerwowy. Ja już wolałbym być gruby.

W ogóle mięso jadam raczej nie częściej niż 2 - 3 razy w tygodniu, i to głównie wołowinę, czasem dziczyznę, raz na jakiś czas - indyka. Tak to z konkretów preferuję raczej ryby i niektóre owoce morza, oraz dobre sery.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2313
Nie stwierdziłem, że nie można schudnąć bez piersi z kurczaka. Nie można schudnąć bez determinacji a tutaj jej nie dostrzegam.
Sam zrzuciłem z siebie sporo sadła i znam ten rodzaj determinacji, mówisz sobie dosyć, zaciskasz zęby i robisz wszystko co tylko możliwe żeby zmienić soje życie z nastawieniem "wygram albo zginę".
Spalanie tłuszczu to jest ostre zapieprzanie, oczywiście odpowiednio zaplanowane. Bez żadnego "dzisiaj mi się nie chce a to jest niedobre".
Jeśli mówisz "chcę schudnąć" a po usłyszeniu pierwszej propozycji "Ale to jest niedobre, może polecisz mi jakąś restaurację ze smacznym jedzeniem?" to jesteś dla mnie niespójny w Twojej deklaracji.
A co do samych wartości odżywczych, no fakt. Przecież to tylko pełnowartościowe białko i węglowodany o niskim IG. Co za śmieci
A jeśli wolisz być gruby to bądź, nikt Ci nie broni.
A jeśli naprawdę chcesz schudnąć to zacznij od zapoznania się z tym:
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html
Ułóż sobie dietę, z takimi produktami jakie Ci odpowiadają i wstaw tutaj a ludzie którzy mają widzę na ten temat ocenią, pomogą, powiedzą co poprawić.
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - dirty44 w dniu 2011-02-18 21:21:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 69
Dziękuję za wykład, dobrze że znalazłeś sobie adresata by przekazać swoje mądrości, inaczej musiałbyś go sobie chyba wymyślić.

Wybacz że nie odniosę się do bajek na temat mojej motywacji, ale cenię sobie swój czas. Nie podważam Twoich dokonań w materii odchudzania własnej osoby, ale dostrzegam brak wyobraźni. Nie powinno się pouczać innych patrząc jedynie przez pryzmat własnych doświadczeń, można się jedynie nimi wymieniać.

Może gdybym był modelem i miał zamiar cyknąć sobie fotkę na okładkę mens health'a, to bym w suchy ryż i kurczaka uwierzył i może jadłbym to i 7 razy w tygodniu odbierając sobie przyjemność jedzenia. Wiedz jednak, że ja nie szukam sezonowej diety na odchudzanie, tylko wskazówek i sposobu jak żywić się na co dzień, nie tylko żeby było "odchudzająco", co żeby było zdrowo i smacznie. Węglowodany o niskim ig i białko - to chyba trochę za mało, żeby danie mogło aspirować do miana zdrowego posiłku. Pomijam już fakt, że jest to danie totalnie bez finezji i dla osób dla których jedzenie posiłku jest czymś więcej niż prymitywnym zaspokajaniem potrzeb fizjologicznych - nie jest źrodłem kulinarnej satysfakcji.

Zmieniony przez - chocko30 w dniu 2011-02-18 22:55:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2313
Ok, dalsze wykłady zachowam dla mojej wyimaginowanej publiczności, żeby nie trwonić Twojego cennego czasu, Panie Biznesmenie.

Napiszę w kwestii wskazówek na temat odżywiania - masz tego pełno na forum. Wystarczy wejść, choćby w zbiór tematów dot. odchudzania do którego linka podałem wcześniej i poczytać. Trochę poczytać i zastosować w praktyce. Naprawdę nic trudnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 445
chocko30 może trochę skruchy? Też jestem człowiekiem bardzo zapracowanym, mój tryb życia to głównie siedzący (za biurkiem), ale dzięki poradom zebranym na tym forum w ciągu 3 miesięcy udało mi się zrzucić 20 kilo i później przez dwa lata utrzymać sylwetkę, dzięki nawykom nabranym podczas konserwatywnej diety. Niestety bez bólu nie ma efektów. Jeśli chcesz szukać przepisów kulinarnych to kup Panią domu, czy jakoś tak. Natomiast pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Nikt na siłę Ci jedzenia do "gęby" nie wsadzi. Jeśli chcesz zejść z wagą przy minimalnym wysiłku lub zerowym to kłania się chirurg, a nie dietetyk. Sam miałem podobne myślenie do Twojego. Ale niestety. Prawda jest taka, że aby schudnąć, czasem trzeba zjeść trochę niesmacznego jedzenia, jałowego kurczaka, czy indyka. Nikt nie mówi, że wołowina jest zła, ale gotowana, duszona na parze z warzywami i tak będzie średnio smaczna dla konesera dobrego smaku.

"Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Koledzy, nie ma co sie spierac o to kto ma racje, bo obaj ją macie.

Chocko, zajrzyj do działu kuchnia oraz na https://www.sfd.pl/Zdrowa_kuchnia__zapraszam-t673606.html

Tam znajdziesz o wiele wiecej niz suchego cyca z ryzem

/pozdr

//a tak na marginesie. Ten kto mysli, ze w przypadku diety zasada 'no pain - no gain' sprawdza sie - tak na prawde ma mierne pojecie o temacie i z artykulow zdaje sie powyciagal nie te informacje.

Jedzenie ma byc smaczne. To jedna z podstawowych zasad w dietetyce. Psychika ma bardzo duze znaczenie. Jedzenie czegos co mi nie smakuje nie wplynie dobrze na moj organizm.

/pozdr

Zmieniony przez - kieszko89 w dniu 2011-02-19 14:03:23
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Suplementacja SW

Następny temat

dieta WYSOKOTŁUSZCZOWA a ilosc posilków

WHEY premium