SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla sportowca, dla uzyskania leprzej kondycji i formy.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 36
Witam. Mam 15lat, 180cm wzrostu i ważę 72kg. Jakieś pół roku temu ważyłem 78kg. W ten krótki czas schudłem ok 8kg. Lecz przez pierwszy miesiąc wakacji przybyło mi 2kg. Uprawiam intensywnie sport drużynowy ( piłkę nożną ) mianowicie gram już 8lat. Od ostatniego czasu gdy schudłem te 8kg, zauważyłem, że przez 1miesiąc wakacji przytyłem o ponad 2kg. Bardzo podoba mi się moją sylwetka, z wyjątkiem ud, no i oczywiście chciałbym was prosić o jakąś dietę. Chciałbym prosić o taką dietę, w której przybędzie mi sił do poruszania się na boisku. Treningi mam 3razy w tygodniu + mecz w soboty. Każdy trening odbywa się ok 1,5h, na których daję z siebie wszystko. Za rok gdy ukończę 3gim. mam zamiar zacząć grać zawodowo, gdyż mam wiele atutów i chciałbym prosić o przypisanie mi diety, w której mógłbym poprawić swoją kondycję i formę.

Moja obecna dieta wygląda tak. Jem 3x dziennie i to takie małe posiłki, chciałbym dzięki mojej diecie jeszcze schudnąć, ale jednocześnie mieć siłę na uprawianie piłki nożnej.

7.00 śniadanie ( płatki fitness z mlekiem )
12.00 obiad ( makaron z maślanką truskawkową lub ziemniaki gotowane, rozgniecone posypanę koperkiem - zależy na cą mam ochotę )
17 ( płatki fitness z mlekiem, bądź jogurt (jogobella))

Przypuszczam, że ta dieta jak na sportowca jest za mała. Chciałbym byście pomogli mi w jakich godzinach, co mam spożywać. Wg. mnie mam wolną przemianę materii i dlatego jem tylko 3x dziennie i to tylko takie drobne posiłki. Czy powinienem jeść więcej i zwiększyć treningi ? Proszę o pomoc przy ułożeniu mi diety i sportu w poszczególne godziny i dni. Byłbym wdzięczny. Chciałbym dodać jeszcze, że gdy ważyłem 78kg i zajełem się aktywnym odchudzaniem jadłem raz dziennie i regularnie ćwiczyłem na stepie. Dzięki temu po pół roku osiągnęłem wagę z 78kg na 67,8. To była najniższa, lecz wtedy niemiałem siły poruszać się na boisku. Postanowiłem przybyć troszkę na wadze i ważę tearz 72kg. Poprawiła mi się trochę siła kopnięcia. Lecz chciałbym schudnąć troszkę na tyłku jeszcze, po za tym nie mam zastrzeżeń do reszty części ciała.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15lat

Waga: 72kg

Wzrost: 180cm

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: 84cm

Obwód uda: 38cm

Obwód łydki: 20cm

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: treningi 3x dziennie + mecz w sobotę.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Poniedziałek, środa, piątek, sobota po 1,5.

Odżywianie: Obecnie odżywiam się 3razy dziennie [ (7.00 płatki fitness z mlekiem) ; ( 12.00 makaron z maślanką lub ziemniaki gotowane z koperkiem ) ; ( 17.00 płatki fitness z mlekiem ) ]

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Zdrowy

Stan zdrowia: Zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej: Trenuje 4 razy w tygodniu po 1,5 godziny.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Nic.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesz za mało posiłków, za mało kalorycznie i słabo wartościowo. Daj więcej posiłków, ale by były małe. Płatki fitness i inne przetworzone produkty wywal a daj np. płatki owsiane. W ciągu dnia jedz produkty węglowodanowe nisko przetworzone, np. makaron razowy a nie biały. W diecie brakuje przede wszystkim tłuszczy. Robisz bardzo dużo błędów, które wynikają z braku wiedzy - nie czytasz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

help plz ! x/d

Następny temat

otreby owsiane na sniadanie?

WHEY premium