SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta co jesc aby dobrze wygladac

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 38 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 19
Witam jestem nowy , postanowilem napisać ponieważ nurtuje mnie kilka pytań i chce uzyskać porade,mianowicie chodzi o to co jesc aby dobrze wygladac ?dajmy na to podczas diety na "mase" jezeli ma sie obliczona zapotrzebowanie kal i dobry rozklad makro przykladowo 20%b,60ww,20t to czy ma znaczenie co sie je i z kad dostarczamy te makro? jezeli moj bilans sie nie zmieni jedzac hamburgery itp(nie mam tu na mysli czynnika zdrowotnego :) ) to czy moja sylwetka bedzie inna niz jadl bym tz "czysto"??? jezeli tak to co na to wplywa ? z gory dzieki za odowiedz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76037 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754890
antos260
ok ale czy dobre jest rozwiazanie dobijac wegle odzywka carbo lub pic ja miedzy posilkami aby uzupelnic dzienne makro jezeli np juz nie moge ryzu itp?


Rozwiązanie takie może być dobre, ale tylko w określonych przypadkach. Np. u osób z bardzo niskim poziomem tkanki tłuszczowej, którzy mają na tyle szybki metabolizm, że nie są w stanie zjeść ponad 4000 kalorii. Im raczej nie grozi niczym dostarczenie kalorii z gorszej jakości cukrów. Nie wiemy niestety jak będzie w Twoim przypadku. Być może rzeczywiście jedyna sensowna opcja to około 75 gramów bezpośrednio po treningu, a w domu posiłek.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699762
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
https://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz ok 300kcal, jeżeli masa to dodajesz ok 300 kcal
https://www.sfd.pl/-t1135440.html - Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135388.html  - Źródła węglowodanów w diecie.
Przyjmujesz 2g białka , 1 g tluszczy i reszta węglowodany


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2019-07-13 22:22:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 38 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 19
To wszystko mam juz obliczone nurtuje mnie tylko wlasnie dlaczego tak wazne jest to co jemy? bo nigdzie na necie nie moge wyszukac wlasciwej odpowiedzi czy moja sylwetka bedzie inna na frytkach i kielbasie niz na ryzu i wolowinie to tak przykladowo :) jezeli tak to dlaczego czy glownie chodzi tu o ww proste badz zlozone? czy od nich zalezny jest wyglad sylwetki? jezeli makro zawsze bedzie takie samo?


przykaldowo jezeli jestem na masie i mam nadwyzke 300kal dajmy nato moja pola wynosi 3500kal z tego 20b,60ww,20t to jezeli bede sie trzymal tych wartosci to moja sylwetka bedzie taka sama jedzac np batoniki frytki itp niz jak bede jadl czysto?


Zmieniony przez - antos260 w dniu 2019-07-13 22:39:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699762
Liczy się nie tylko wartość energetyczna, ale także wartość odżywcza danego produktu oraz stopień technologicznego przetworzenia,produkty wysoko przetworzone ubogie są w składniki odżywcze, takie jak witaminy i minerały. Żywiąc się głównie produktami mocno przetworzonymi, oczyszczonymi i bogatymi w cukier, szybko doprowadzilibyśmy do niedoborów wielu witamin i minerałów. Mogłoby to odbić się na naszym samopoczuciu, zdrowiu, jak również braku zadowalających efektów w redukcji tkanki tłuszczowej.
Organizm pozbawiony niezbędnych mu substancji zostaje wybity ze stanu homeostazy, to przekłada się na różnego rodzaju zaburzenia i prowadzi do rozwoju chorób – chociażby anemii czy niedoczynności tarczycy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 38 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 19
no ok a pomijajac czynnik zdrowotn np witaminy dostarczac bede poprzez preparaty multiwitaminowe w sumie i tak praktycznie kazdy cwiczacy to robi to jaki wplyw na budowe czystej masy beda mialy przetworzone produkty bo wlasnie tego nie moge pojac czy poprostu przyslowiowa oponka na brzuchu badz ze ktos wyglada jak cukrowy ludzik powstaje tylko z powodu zbyt wysokiej nadwyzki kalori czy wklasnie tez z tego ze nieczysto jemy?podam jeszcze jeden przyklad czasami mam tak ze jednego dnia mam super zyly na miesniach widoczne a innego nic nie widac wygladam jak spuchniety niby przy tym samym makro i wlasnie chce sie dowiedziec czy jest to spowodowane tym co jemy a nie tym ile tego jemy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699762
Tak , to jest właśnie przykład ze kaloria jest nie równa kalorii . Zapewne po śmieciowym jedzeniu organizm zatrzymuje wodę podskórna . Opierając dietę na produktach nieprzetworzonych dużo łatwiej jest wytrwać na ujemnym bilansie kalorycznym. Wynika to z prostej zależności. Produkty wysokoprzetworzone bogate są w cukier, często tłuszcze, ubogie w błonnik – tym samym są bardziej kaloryczne i mniej sycące. Produkty o niskim stopniu przetworzenia charakteryzują się dużo niższą kalorycznością. Co za tym idzie, zupełnie inną objętość będzie miał posiłek dostarczający 500kcal oparty o produkty takie jak brązowy ryż, chude mięso, świeże warzywa i oliwę z oliwek, a posiłek o podobnej kaloryczności oparty o białe pieczywo i smażone w głębokim tłuszczu frytki.
Dlatego lepiej jest eliminować przetworzone produkty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136812
Rzeczy, o które pytasz powtarzały się już milion razy i nie wiem, czego nie możesz zrozumieć? Co to, problem milenijny?

Oprócz makro liczą się też mikro składniki. Jedząc w dużych ilościach śmieciowe żarcie generujesz stan zapalny organizmu + pogarszasz stan flory jelitowej, a co za tym idzie, utrudniasz sobie wchłanianie pokarmu, przyswajanie go. Samopoczucie spada, nie masz siły, energii, masa nie idzie, pojawiają się kłopoty jelitowe itd.

Co Ty patrzysz tylko na makro, a syropu glukozo-fruktozowego, który spożywany w dużych ilościach jest jednym z czynników odpowiadających za otyłość i cukrzycę u społeczeństw zachodnich, nie dostrzegasz?

Zresztą, popatrz na dziennik Solarosa, zobacz ile on czego je i sam się zastanów, dlaczego batoniki i słodycze tylko w oknie żywieniowym i tylko jako ułamek diety, a nie znaczący procent.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Będzie miało to wpływ na sylwetkę, np jakość tłuszczy ich podział w diecie, tak samo węglowodany inaczej organizm bedzie pracował an węglach prostych a inaczej na złożonych

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 38 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 19
ok ale ciagle podajecie aspekt zdrowotny flex jedyny wytlumaczyl jakos to miarowo
mam jeszcze pytanko czy odzywka typu carbo to glownie wegle proste? i czy sa takie odzywki z weglami zlozonymi?


Zmieniony przez - antos260 w dniu 2019-07-14 21:43:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76037 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754890
Odżywka węglowodanowa typu carbo może mieć różny skład węglowodanów. Nie jest to normalizowane i każdy producent może stworzyć swój skład. Z reguły są to w większości maltodekstryny, czyli teoretycznie węglowodany złożone. W praktyce nie robi to większej różnicy. Są one na tyle przetworzone, że po wysiłku fizycznym organizmowi nie zrobi to różnicy jaki rodzaj węglowodanów dostarczymy. Spotykać można również dodatek:

- glukozy,
- fruktozy,
- hydrolizowaną skrobię kukurydzianą.

Ewentualnie jeszcze wyróżnić warto odżywki węglowodanowe:

- Vitargo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Są takie carba oprte na maltodekstrynie np
https://sklep.sfd.pl/Hi-Tec_Nutrition_Carbo_Pur-opis8.html?gclid=EAIaIQobChMImbCXiNG34wIVBd-yCh0W8w2DEAAYASAAEgIU0fD_BwE 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hmm ile białka z mięsa a ile z pozostałych produktów??

Następny temat

dieta redukcja do oceny

WHEY premium