SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta, 14 lat,czy dobra??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2419

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
Mam 14 lat 171 cm wzrostu i ok.60 kg wagi.Wiem że w moim wieku nie należy zbyt wprowadac diety ale mam jej elementy:
-śniadanie 7.30-płatki owsiane + jedna grachamka + owoc lub
trzy kanapki z szynka + jogurt naturalny + owoc.
-drugie sniadanie w szkole ok.10.35-dwie kanapki z szynka lub z serem + owoc
-obiad ok.14 lub 15, najczesciej mieso lub ryby + sałatka lub surowe
warzywo + ryż lub kasza gryczana.Moze tez byc inny rodzaj obiadu
-podwieczorek, tak przed treningiem ok.17-jogurt naturalny + jogort owocowy + kawalek ryby miesa lub sera białego+ owoc
-kolacja,po treningu ok.20,twaróg ze szczypiorem lub jajka + kanapki + owoc.

Mam zamiar wyrzucic z zywienia fast foody , slodycze , wszelkiego rodzaju napoje(oprócz herbaty) oraz tłuste jedzenie.

mam jeszcze pytanie czemu ziemniaki sa wyrzucane z diet??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3847
-śniadanie 7.30-płatki owsiane + jedna grachamka + owoc lub
trzy kanapki z szynka + jogurt naturalny + owoc.

Chleb jedynie razowy.Brakuje białka-dodaj jajka ze 3.

-drugie sniadanie w szkole ok.10.35-dwie kanapki z szynka lub z serem + owoc

Dorzuć jakies warzywko do tych kanapek.Najlepiej polędwica z piersi kurczaka zamiast szynki.

-obiad ok.14 lub 15, najczesciej mieso lub ryby + sałatka lub surowe
warzywo + ryż lub kasza gryczana.Moze tez byc inny rodzaj obiadu

Ok

-podwieczorek, tak przed treningiem ok.17-jogurt naturalny +
jogort owocowy + kawalek ryby miesa lub sera białego+ owoc

-kolacja,po treningu ok.20,twaróg ze szczypiorem lub jajka + kanapki + owoc.

Na noc nie jemy węglowodanów.Mozesz to zjesc a poźniej jeszcze troszke twarogu samego.


Ziemniaki mogą być po treningu ze wzgledu na duze IG.Przed treningiem lepiej brązowy ryz a po treningu ryz bialy albo ziemniaki.

Zmieniony przez - Drzewkoo w dniu 2008-05-21 21:08:53

Walka rozpoczęta...
Co nie zabije to wzmocni!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
Hmm... 1. Wydaje mi sie ze zaduzo masz na to sniadanie. Wydaje mi sie ze powinienes wyrzucic ze sniadania te owoce i 3 kanapki z szynka.
2. Drugie sniadanie moze byc , jesli ser to najlepiej półtlusty lub twaróg.
3. Na obiadek moze byc ta rybka , ryż oraz mozesz tez zamiast rybki albo jakiegos miesa wieprzowego zrobic cycka z kuraka( pierś z kurczaka ) i do tego moze byc jakieś surowe warzywko.
4. Podwieczorek przed treningiem odradzam Ci jakie kolwiek owoce i warzywa , oraz moze byc ten jogurt naturalny ( do owocowego mam mieszane uczucia ) i ser tez moze byc.
5. Na kolacje jaja i twaróg.

Jesli chodzi o napoje.. jesli bierzesz jakis suplement ( gainer itp.) i nie uzywasz zadnych " wspomagaczy " , ktore pozwalaja rozprowadzac lepiej to po organizmie to powinienes wystrzegac sie napojów z kofeiną ( np. pepsi ). Równiez gdy masz zwykłą diete bez suplementów z powodzeniem mozesz brac MAGNEZ polaczony z witamina B6 ( kupisz w aptece za malą kase ). Pomaga on rozprowadzac rozne pierwiastki do komórek. I wspomaga tym tez prace serca ktore moze byc zmeczone
A jesi chodzi o te pyrki to wydaje mi sie ze sa wyrzucane poniewaz nie zawierają zbyt zadnych składników odzywczych ktore moglby Ci pomoc w diecie oraz ( nie jestem pewien ) "wydymuja" Cie , czyli rozpychają żołądek.

MOGELM COS POWIEDZIEC ZLE !!! PROSZE O WYROZUMIALOSC.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3847
Co do "pyrkow" to chyba sie pomyliles ,ale smazonych nie bardzo rzeczywiscie...Sniadanie musi byc obfite ale najlepiej jak dasz:platki owsiane+rodzynki i orzeczy wloskie czy pestki dyni i do tego jajka.

Walka rozpoczęta...
Co nie zabije to wzmocni!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8
Zalezy co masz zamiar osiagnac..co do plynow to cola itp sa zbedne ale slodyczy nie odrzucaj tak do konca...i tak samo z tlustym w molodym wieku sie duzo spala..pomysl troche nad kaloriami..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
W sumie zrezygnuje z diety i bede starał jesc zdrowo i z duza iloscia bialka.Tata wydziera na mnie morde, mówi zebym jadl wszystko
,zebym mu nie mowil o zadnych dietach.Mowi rowniez zebym jadl duzo miesa bo od tego jest sila.Twierdzi ze na miesnia przyjdzie mi czas i w tym wieku duzo nie zbuduje oraz ze nie ma nic przeciwko treningowi.Skoro juz mam taki problem to stary nie bedzie mi kupowal
odzielnego zarcia ;p Ale na szczescie u mnie w domu spozywa sie duzo
miesia,sera bialego oraz jajek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 73 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
Tata mi pokazał zdjęcia jak miał 18 lat (był umięśniony).Powiedział ze nie stosował zadnej diety, tylko poprostu bardzo duzo zarl (miesa
oraz nabialu).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
Ale czy Ty masz genetykę całkowicie po Twoim ojcu?
Poza tym od jego czasów na pewno zmieniła się (czyt. pogorszyła) jakość dostępnego mięsa i nabiału. Teraz produkt zwany "masłem" czasem nawet nie pochodzi z mleka


Jeśli nie możesz ustalić sztywnej diety, to trzymaj się chociaż ogólnych wskazówek co do proporcji i czasów spożycia.

Pozdrawiam!

EDIT: faktycznie, mając 14 lat to nie ścisła dieta jest Ci niezbędna, ale wyrobienie nawyków żywieniowych. Więc nie ma stresu

Zmieniony przez - Transi w dniu 2008-05-30 10:49:34

Zmieniony przez - Transi w dniu 2008-05-30 10:51:02

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Słodycze przy kawie

Następny temat

Dieta na masę - pomoc w napisaniu

WHEY premium