SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy trening siłowy jest mi wskazany?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7251

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
qw3rty
Anubisowi chyba chodziło o to że zawodowcy trenują inaczej ponieważ mają dłuższy staż treningowy, dobrą diete i suplementacje albo coś lepszego wtedy trenuje się troche inaczej. Lepiej wrzuć pączki do diety, troche schabu i będziesz jak ten gruby




nie chce tak wygladac i nigdy nie bede
on ma grubsze kosci z natury i nie musi duzo jesc by byc otyly
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Obwody z piłką lekarską owszem, ale podrzuty na 50 kg w seriach - przy Twojej wadze - to żadne pierdu pierdu

Ale z drugiej strony o czymś takim ludzie Ci rozpisywali już 3 miesiące temu...

A Ty naprawdę bez przygotowania siłowego w postaci regularnego treningu nóg przez co najmniej kilka miesięcy chcesz SKAKAĆ 1 METR na serie??:) Ten 1 metr to chyba w dal

uważaj żebyś sobie kolan nie rozp******ił od tej PLYOMETRII robionej bez rozumu, w oparciu o treningi zawodowców z Jutuba
Jak boisz się robić martwego - a wolisz pierdu pierdu z piłką lekarską ;) - to rób chociaż wiosłowania oburącz i jednorącz, wzmocnij te plecy i chwyt (wbrew pozorom siła przedramienia ma wpływ na uderzanie bo im mocniej zaciśniesz pięść tym mocniej usztywniasz to ramię). Dodatkowo, ciężkie wiosłowania wpływają na mięśnie skośne, co dobrze wzmacnia brzuch

Zresztą, rób jak chcesz. Nie wiem po kiego wała pytasz na forum skoro na każdą naszą propozycję wrzucasz filmiki z czymś zupełnie przeciwnym
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
,,A Ty naprawdę bez przygotowania siłowego w postaci regularnego treningu nóg przez co najmniej kilka miesięcy chcesz SKAKAĆ 1 METR na serie??:) Ten 1 metr to chyba w dal ''

dla mnie taki przeskok (z rozbiegu) tyczki na wysokosci 1 metra to zwykle pierdu pierdu
wiele lat gralem w kosza bo mam u siebie i robilem wsady (kosz mam regulowany na 2,85)
inna sprawa,ze nie wydaje mi sie zeby wielokrotne przekakiwanie tyczki na wys 1m bylo jakims mega wynikiem
rozumiem 1,20..

''
ale podrzuty na 50 kg w seriach - przy Twojej wadze - to żadne pierdu pierdu''

nie bardzo rozumiem, te zadne pierdu pierdu w sensie,ze to dla mnie za duzo by bylo czy za mało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
a co do pleców to sam nwm mam szerokie nawet ale nie bardzo rozwiniete
moje maksy na plecy to

podciaganie podchwytem 14
nachwytem 8-9

a wiosłowanie to tylko ze sztangielkami cwiczylem i to od niedawna to wiosluje z hantelkami oburącz 5 kg"
wiekszym ciezarem mi ciezko wiec te plecy wcale takie mocne nie są, chociaz sie wyrobily od tego podciagania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Tak, 50 kg w pełnym podrzucie z ziemi zaorało by Tobą. Nie lekceważ ćwiczeń z ciężarami
https://www.sfd.pl/PLYOMETRIA__KONCEPCJA_TRENINGU._ĆWICZENIA._EXPLOZYWNOŚĆ,_DYNAMIKA!-t206091.html - poczytaj sobie jak robić dynamikę na nogi

5 kg hantelki... Tak myślałem. Jak za pół roku będziesz robił 80 kg oburącz wiosło na serie to sam zobaczysz różnicę.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Ten filmik Sulęckiego to jeden z treningów. To, że u mnie na treningu wczoraj była wyłącznie praca na nogach nie znaczy, że na każdym treningu mam wyłącznie pracę na nogach. Na innych treningach robimy tarczę, worek, sparingi, klepanki, drabinkę, podciąganie czy wiele, wiele innych. A jeśli chcesz się konkretnie dowiedzieć, to napisz do Sulęckiego z pytaniem czy trenuje siłowo z obciążeniem i sztangą. A tymi 5kg to się nie ośmieszaj. Przy twojej wadze to MINIMUM 20 kg JEDNORĄCZ. 30 kg to takie optimum na start.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
makiuu
...niebawem...
Mówisz niebawem
makiuu
...zastanawiam sie czy trening silowy jest mi w ogole potrzebny w takim razie
czy nie lepiej robic po prostu pompki,podciagniecia, cwiczenia na brzuch, a na ciezarach tylko nogi?
makiuu
na siłowni siłe eksplozywną ?
a czy to nie jest czasem zwykłe pierdu pierdu??
Pytasz się czy wiesz lepiej


Zmieniony przez - MMA w dniu 2018-03-14 21:33:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
SzK
Ten filmik Sulęckiego to jeden z treningów. To, że u mnie na treningu wczoraj była wyłącznie praca na nogach nie znaczy, że na każdym treningu mam wyłącznie pracę na nogach. Na innych treningach robimy tarczę, worek, sparingi, klepanki, drabinkę, podciąganie czy wiele, wiele innych. A jeśli chcesz się konkretnie dowiedzieć, to napisz do Sulęckiego z pytaniem czy trenuje siłowo z obciążeniem i sztangą. A tymi 5kg to się nie ośmieszaj. Przy twojej wadze to MINIMUM 20 kg JEDNORĄCZ. 30 kg to takie optimum na start.


bez przesady z tym osmieszaniem, pisalem ze rekord to 14 podchwytem a co do tych wioslowan to od niedawna to cwicze
inna sprawa,ze moze lawka nie jest do tego cwiczenia, to nie jest lawka skosna, kąt nachylenia lawki jest mniej wiecej jak w tym linku

http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17667-Lawka-regulowana-do-cwiczen-MH-L115-Marbo-Sport-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMI-Ir_v9Xs2QIVx58bCh3AWgHSEAQYASABEgKfg_D_BwE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
Gats 2
Tak, 50 kg w pełnym podrzucie z ziemi zaorało by Tobą. Nie lekceważ ćwiczeń z ciężarami
https://www.sfd.pl/PLYOMETRIA__KONCEPCJA_TRENINGU._ĆWICZENIA._EXPLOZYWNOŚĆ,_DYNAMIKA!-t206091.html - poczytaj sobie jak robić dynamikę na nogi

5 kg hantelki... Tak myślałem. Jak za pół roku będziesz robił 80 kg oburącz wiosło na serie to sam zobaczysz różnicę.


tak naprawde to nigdy nie cwiczylem podrzutu wiec nie wiem, ale jak robie przysiady ze sztangą na barkach to nie mam stojaków i normalnie
biore z ziemi sztange ktora waza 42 kg na barki i robie przysiady i tez jak na ziemie ją klade to nad glowe ja musze wycisnac zeby na ziemie polozyc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
5kg w wiosłowaniu to bardzo mało. Jak się tym męczysz to są dwie opcje:
1. Jesteś bardzo, bardzo, bardzo słaby i wykonanie podciągnięcia to dla ciebie niewyobrażalny wysiłek (do ciebie ta opcja nie pasuje)
2. Źle to robisz. Wiosłowanie to ruch dynamiczny. Nie masz się z tym dupcyć, a po prostu wyrwać ciężar, pociągnąć i odłożyć. To jest jedno powtórzenie. Szybko i dynamicznie.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Sztuki walki a wstrząs mózgu

Następny temat

bardzo nie podobalo mi ie zachowanie Marcina

WHEY premium