SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czas trawienia pożywienia w żołądku

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 68579

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odnośnie wchłaniania alkoholu, jeżeli będziemy popijać spożywaną wódkę piwem, sokiem, czymkolwiek spowoduje to jego rozcieńczenie w żołądku. Alkohol żeby się wchłonął musi się odpowiednio rozcieńczyć z sokami układu pokarmowego, w przeciwnym razie będzie "zalegał". Bez popijania wódki teoretycznie "wytrzymamy" dłużej, praktycznie sprawdziło się to u mnie. Fakt że piłem wódkę z dużą ilością cukru, ale dużo dłużej utrzymywałem trzeźwość. Racją jest, że trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, gdyż odpowiada to za odpowiednią pracę białek, mózgu, odpowiednie przewodnictwo nerwowe, przewodnictwo impulsów a ich zaburzenie objawia się np. seplenieniem, spowolnionymi reakcjami. Sam nakłaniałem do spożywania różnych płynów w trakcie imprezy w celu właśnie zapobieżenia odwodnienia, gdyż wydalany mocz w trakcie spożywania trunków, to prawdę mówiąc w większej ilości woda spowodowana zahamowaniem wydzielania hormonu antydiuretycznego. Ze względu jednak na fakt opisany na początku postu oraz fakt, iż jest dość znaczna grupa ludzi, których ilość procentowa wody w organizmie jest dużo niższa od wymaganej dla prawidłowego składu ciała jest zdania, iż o prawidłowe nawodnienie należy zadbać odpowiednio wcześniej. Bardzo możliwe, że się mylę w tej kwestii, gdyż się w nią nie zagłębiałem, a przedmiot opisujący metabolizm alkoholu i jego wpływ na organizm człowieka będę miał dopiero w następnym semestrze bądź roku akademickim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 428 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1818
^ Do Testudosa. Jesli prosisz o dowody to poszukaj trochę na forum bo kwestia ilości przyswajanego białka w jednym posiłku była poruszana wiele razy na forum.

Zupełnie nie rozumiem o co się spierasz, jesli chcesz możesz wogle nie jeść, przecież to twój wybór. ALe nie wmawiaj nikomu, że zdrowsze jest jedzenie jednego dużego posiłku niż 3 mniejszych.

Teraz zauważyłem profil

Polecam wrócić do nauki biologii, w tygodniu pewnie masz jakiś sprawdzian i może zrozumiesz coś o procesie wchłaniania składników odżywczych z przewodu pokarmowego.
Wiedza licealna wystarczy żeby zaprzeczyć temu co napisałeś


Zmieniony przez - ergoprox w dniu 2011-05-08 11:09:18

Zmieniony przez - ergoprox w dniu 2011-05-08 11:11:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie no spoko teraz będę jadł pól kilo piersi i pół kilo makaronu w jednym posiłku i wszystko się przyswoi .

Zresztą niech się wypowiedzą też modzi działu w tej kwestii bo jak wiadomo mają jedne z większych doświadczeń tutaj .

Zmieniony przez - Makaveli01 w dniu 2011-05-08 11:51:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
i tu właśnie tez pojawia się sprawa, wchłanialności/ marnowania pokarmu spożytego w wiekszej ilości...

kazdy uzywa tego skrótu myślowego " 30g bialka na porcje bo zmarnuje się"... ale..
jedzenie nie wchłania się tylko w żoładku (gdzie pozostaje przez te MOCNO uśrednione 3 godziny) tylko w nizszych partiach <jelita>,..

takze powoli 'filtrowane' przez żołądek nawet przez 8 godzin - powoduje lepsze przyswojenie składników, ale kosztem zwolnienia przemiany materii



------- ps. fajnie sie rozkręcała wymiana poglądów, to ją podtrzymajcie na należytym poziomie, bez obrzucania się mięsem i wytykania braku nauki do klasówek

Zmieniony przez - ****master w dniu 2011-05-08 12:16:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli co jak dostarczymy około 250 gram białka w jednym posiłku co jest dla mnie kosmiczną dawką to przyswajalność tegoż białka będzie równie dobra jak dostarczenie 250 gram białka rozłożonego w 6-ściu posiłkach ?

Mam rozumieć że dostarczenie takiej bomby składników odżywczych , ma na celu dostarczenia składników które będą wchłaniane przez długi okres czasu jak to powiedziałeś filtrowane . Ale jak to ma się do zdrowia ? Bo metabolizm jak wiadomo dostanie po dupie .

Wiadomo że na początku nic można nie czuć ale jak ma to się do zdrowia na dłuższą metę .

Zmieniony przez - Makaveli01 w dniu 2011-05-08 12:30:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 426 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3632
ludzie powtarzają te utarte bzdury nonstop, o tym, że jest jakiś maks dla przyswajalnośći białka w jednym posiłku. przyswoi się wszystko ale wolniej. 3 godziny to czas wchłaniania NA CZCZO, jeśli coś zjedliśmy czas ten wydłuży się.


METABOLIZM I JEGO PRĘDKOŚĆ NIE DOSTANIE PO DUPIE NA MIŁOŚĆ BOSKĄ..
mit o tym, że możemy przyspieszyć metabolizm ilością posiłków został już obalony choćby nawet w tym i poprzednim roku w prasie naukowej.

http://ruskiniedzwiedz.wordpress.com/2011/03/25/martin-berkhan-dziesiec-najwiekszych-mitow-glodowkowych-obalonych/

miłego czytania.


Zmieniony przez - cykloop w dniu 2011-05-08 12:39:43

Google: Przewodnik po Leangains

wszystko na temat diet przerywanej głodówki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
Ekhm. Widzę, że dyskusja poszła na wygórowane poziomy. Sprawdzian z biologii, ha-ha. Dobre sobie.

"Jesli prosisz o dowody to poszukaj trochę na forum bo kwestia ilości przyswajanego białka w jednym posiłku była poruszana wiele razy na forum. "

Daj mi te dowody. Jeśli nie - dziękuję, proszę nie wtrącać się do dyskusji. Dokładnie ma być ukazane, ile godzin wcześniej testowani w badaniu jedli i co jedli.

"Nie no spoko teraz będę jadł pól kilo piersi i pół kilo makaronu w jednym posiłku i wszystko się przyswoi . "

Ależ o to chodzi. Bo to się przyswoi. Fakt, że w o wiele dłuższym czasie, ale przyswoi się. Jak zjem pół kilo piersi z kurczaka w jednym posiłku to co? Nie strawię 70% z tego, bo "można przyswoić 30g białka w jednym posiłku"? I wszystko poleci w rury kanalizacyjne niestrawione?

Tłuszcz spowalnia wchłanianie pokarmu.
Błonnik spowalnia wchłanianie pokarmu.

Białko jest przyswajane w ilości kilku-kilkunastu gram na godzinę, w zależości od rodzaju białka i tego, z czym zostało zjedzone. I ten proces nie trwa trzy godziny. Zanim pożywienie opuści nasz układ trawienny może mijać nawet 18-24h.
Ma niby zostać strawione w całości przez 3 godziny i siedzi mi w bebechach 20?
Ten czas jedzenie spędza głównie w jelitach - a jak wiadomo, tam przechodzi cała masa trawienia. To są metry przewodu pokarmowego, w którym wchłaniane są składniki odżywcze.

Czekam na kolejną aluzję odnośnie mojego wieku, licealnej wiedzy i tego, że powinienem spływać na sprawdzian.

Dziękuję bardzo.


Zmieniony przez - Testudos w dniu 2011-05-08 13:00:11

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Już pomijając tą przyswajalność dla mnie było by to bez sensu podkreślam dla mnie bo nie był bym w stanie wepchnąć tego jedzenia w siebie w jednym posiłku ani nawet w 3 . Źle bym się po tym czuł na zasadzie przepełniony .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 937 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17411
"Już pomijając tą przyswajalność dla mnie było by to bez sensu podkreślam dla mnie bo nie był bym w stanie wepchnąć tego jedzenia w siebie w jednym posiłku ani nawet w 3 . Źle bym się po tym czuł na zasadzie przepełniony . "

A ja się źle czułem jedząc co trzy godziny. Cały czas głodny. I to jest najlepsze. Każdy niech ma sposób jedzenia, który mu bardziej pasuje, bo składniki odżywcze tak czy siak się przyswoją.


Zmieniony przez - Testudos w dniu 2011-05-08 13:05:10

Every f***ing thing is possible.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 426 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3632
No Testudos robi niezły hardkor , ciesz się chłopie że nie masz dużo szamy do zjedzenia ;)

Google: Przewodnik po Leangains

wszystko na temat diet przerywanej głodówki.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ostatni posiłek - Twaróg

Następny temat

Jak zmodyfikować tę dietę

WHEY premium