SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ostatni posiłek - Twaróg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1683

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1342
Witam!
Mam pewne pytanie. Na forum wyczytałem że ostatni posiłek czyli twaróg powinien być 1h przed snem. Chciałbym prosić o porównanie sposobów odżywiania :
1) Ostatni posiłek o 17.00 (pełnowartościowy) a później do rana nic!
2) Ostatni posiłek o 21.00 (twaróg)w założeniu że o 22.00 idę spać

W związku z tym mam kilka pytań. Chcę redukować który sposób odżywania lepiej wpłynie na redukcję?? Czy jeżeli ostatni posiłek jem o 17.00 to mogę przytyć przez ten sposób odżywania? Czy jeżeli o 21.00 zjem twaróg to przyśpieszy mi to chudnięcie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 164 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4237
Zależy od bilansu kalorycznego, treningu, oraz innych posiłków. Generalnie jedzenie o 17 a potem już nic nie jest zdrowe, na pewno dzięki temu nie schudniesz szybciej. Wariant 2 jest ok, na około 1-1,5 godz. ostatni posiłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ale czy jest jakaś różnica że przy jednym zostanie bez zmian a przy drugim mogę przytyć?

PS: Czy ten twaróg powinno się jeść zwykły bez żadnych dodatków? Chodzi mi tu m.in o śmietanę oraz sól.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 351 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2134
Pozycja pierwsza jest zła, przez tak długi okres czasu zwolni Ci metabolizm i jest wieksze prawdopodobieństwo że organizm zacznie odkładać zapasy nawet przy niskiej kaloryczności dniowej.
co do twarogu (lepszy byłby serek granulowany tzw. wiejski) ma długo wchłanialne białko -kazeine co pozwala nie zwalniać metabolizmowi w nocy.

Flex-Targówek-waw
Jedz, śpij, trenuj...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Up taki spożywam tylko kiepsko smakuje bez śmietany i soli bo suchy i nie słony :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 351 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2134
Niestety nic nie ma łatwo

Flex-Targówek-waw
Jedz, śpij, trenuj...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8007
Wrzuć twaróg, dodaj odżywki w celu uzupełnienia aminogramu, wlek oliwe ( czy co tam dajesz na noc) zalej wodą i wypij. Ja tak robie juz pare lat i nawet smakuje

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html

Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 374 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3801
Ja też jadamm twaróg na kolację. Jadam go razem z jogurtem pitnym i jakoś wchodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2132 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23432
dajesz jogurt naturalny, warzywa, oliwa troche soli i pieprzu i smacznego

"Robiac byle co, stajesz sie byle kim"

Moj dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/_GET_BIG_OR_DIE_TRYIN_by_zinko-t918364.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 177 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4337
ja robie twaróg ze szczypiorem dodaje troche wody do rozrzedzenia, sol pieprz i cokolwiek tam chcesz i calkiem spoko to smakuje. Jem to nawet do 15 minut przed snem i jest spoko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla początkującego!

Następny temat

czas trawienia pożywienia w żołądku

Fruzelina