SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ciąża,a odchudzanie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5459

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Corum,
nie zauważyłam, żeby ktokolwiek Tobie coś wmawiał.

.

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2014-02-24 13:19:24

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Ok Ruda, sorry może podeszłam do tego zbyt emocjonalnie.
Ale taka opinia też panuje że kobieta która nie rodziła naturalnie to nie do końca kobietą jest.
Nie pomogłam sobie? Hm.. dzieci więcej na pewno mieć nie będę więc szkód nie zauważam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No pewnie, niezależnie od tego jak sie nastawiamy czy nie, poród nie służy do tego by robić z nas szczęśliwe kobiety czy szczęśliwe matki, dla statystycznej ciężarnej to bolesny sposób na zakończenie męczącej ciązy
Jedni uciekają mi pomogło filozoficzne podejście, skoro jest jak jest to dlaczego mam z góry zakładać ze będzie źle, wolałam założyć ze moje ciało wie co robi i da sobie radę.
W życiu czyha na nas dużo zagrożeń cokolwiek nie robimy i np jadąc na narty nie zakładamy ze skończymy ze śrubami w skręconej kości piszczelowej albo jak teraz Schumacher to dlaczego rodząc mamy zakładać najgorsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 472 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16001
Corum
86paulina - zgoda, jeżeli chcesz mieć to dziecko i się na nie szykujesz to wiesz co cię czeka.. Ale co gdy dziecko wcale nie jest oczekiwane?
Ja jestem takim przykładem. Bo nie chciałam mieć dzieci i tyle. Ale cóż Matka Natura zrobiła mnie mówiąc krótko w bambuko i dziecko mam.
Nigdy nie miałam ochoty na ciążę i niańczenie dzieci. Ani na rodzenie. Takim typem jestem i tyle. I wiem że w naszym dziale jest więcej takich.
Nie da się ukryć że pogodziłam się z faktem bycia w ciąży. Ale był to dla mnie koszmarny okres w życiu i powiedziałam że nigdy więcej. Gdyby lekarze nie podjęli tej decyzji to mówiąc otwarcie - zapłaciłabym im za to.
I sorry - nikt mi nie wmówi że poród naturalny zrobi ze mnie prawdziwą, szczęśliwą kobietę.

Ach... Dodam że bardzo kocham swojego syna i nigdy nie przemknęło mi przez myśl że jest niechciany.

Więcej nie będę się tu wywnętrzać - po prostu w niektórych wypowiedziach poczułam jakby hmm... lekkie lekceważenie w stosunku do kobiet myślących jak ja.

Zmieniony przez - Corum w dniu 2014-02-24 13:18:48

mi nie chodzi o to, że kobiety rodzącej sn,sa super matkami a te decydujące się na cc (na własne życzenie) już nie pisałam na temat tych dramatycznych historii z porodowek i tego, że jednych boli mniej drugich bardziej. Bo wedlug mnie boli podobnie i jest to kwestia nastawienia psychicznego. Bo np. Gdyby mnie cieli przy porodzie,szyli itd. To też pewnie byłabym bardziej negatywnie nastawiona do porodu (ale nie z powodu bolu a psychiki właśnie, bo jak pisałam wyżej panicznie boje się igieł i pewnie nie chciałabym tego przechodzić po raz drugi) .
A ocenianie kogos przez pryzmat tego jak rodzil jest ostatnia rzeczą jaka bym zrobila. To tak jak z karmieniem dzieci,jednym odpowiada karmienie piersią innym nie ,ja należałam do tych drugich i krew mnie zalewa jak slysze (ostatnio w jakimś programie tv), że ''x jest prawdziwa matka bo karmi swoje dziecko piersią''.
Także rozumiem twoje podejacie,ale nikt tutaj nie napisal,ze kobiety rodzące przez cc sa 'zle',jedynie,ze cc jest operacja po której również jest bol i mogą być komplikacje a poród sn jest bardziej naturalny dla kobiety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no na pewno niechęć do posiadania dziecka nie ułatwia sprawy porodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3023 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89758
Zaciekawił mnie temat. Obydwa porody miałam wywoływane, pierwszy dwa i pół tygodnia po terminie, drugi dwa tygodnie po. Obydwa trwały równie długo tylko za drugim razem miałam znieczulenie, więc było mi ganc pomada. Czy w takim wypadku, poza Polską można rodzic w domu? Z ciekawości pytam, bo już dzieci mieć nie zamierzam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1317 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36488
A czy Twoje dzieci mialy cechy przenoszenia ciazy czy nie? Bo tu jest kluczowa sprawa
Generalnie do porodow domowych kwalifikuje sie kobiety,ktoryc przebieg ciąży i stan zdrowia nie sugerują mozliwych komplikacji okołoporodowych. Wszelkie interwencje farmakologiczne (czyli np.podanie oksytocyny, znieczulenie zo) kłóca sie z idea porodu domowego wiec jesli jest wskazanie do takowych to kobieta w domu nie rodzi


a jako podsumowanie dyskusji






Zmieniony przez - malgorzatap w dniu 2014-02-24 14:53:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3023 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89758
Z tego co wiem to nie. Żadnych zielonych wód, z tętnem wszystko ok również. Dzieci miały po 10 pkt. Pierwszy raz leżałam na patologii 1,5 tyg, za drugim, jako że miałam znajomą ginekolog, przyjechałam już tylko na wywoływanie, po dwudniowym lataniu po mieście i innych próbach zalecanych w takim przypadku. Pamiętam, że coś tam położne i lekarze mówili, że mam wąską miednicę i że jak dziecię jeszcze podrośnie to nie dam rady urodzić naturalnie. Mierzyli mnie nawet jakąś suwmiarką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ha ha, nie mogę teraz znaleźć ale w niemieckim Cosmopolitan był kiedyś rysunek gdzie dwie panie siedziały i jedna mówi do drugiej
"Dobrą stroną porodu jest fakt, ze w ciągu 12 godzin chudniesz 7 kilo"

To tak pasuje do tematu przewodniego tego forum , chociaż można by było jeszcze zastanawiać się nad wpływem cc na stan mięśni brzucha i możliwość uzyskania kształtnego brzucha po takim zabiegu.
Dla sporej części kobiet jest to nie tylko trudne ale niemożliwie, a niektóre do końca życia boryka się z brzydkimi zrostami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1317 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36488
azzi
Z tego co wiem to nie. Żadnych zielonych wód, z tętnem wszystko ok również. Dzieci miały po 10 pkt. Pierwszy raz leżałam na patologii 1,5 tyg, za drugim, jako że miałam znajomą ginekolog, przyjechałam już tylko na wywoływanie, po dwudniowym lataniu po mieście i innych próbach zalecanych w takim przypadku. Pamiętam, że coś tam położne i lekarze mówili, że mam wąską miednicę i że jak dziecię jeszcze podrośnie to nie dam rady urodzić naturalnie. Mierzyli mnie nawet jakąś suwmiarką.

Cechy przenoszenia to nie zielone wody ani wahania tętna ( to są cechy niedotlenienia dziecka) tylko m.in.charakterystyczny wygląd skory, brak mazi płodowej (nie wpływa to na ocenę Apgar)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spotkanie przy "sztandze" - Wrocław 8.03.14

Następny temat

Problem z ramionami - chudnąć czy nie?

WHEY premium