SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cholesterol głupie pytanie...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 277 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5372
więc tak mam 17 lat i nie wiem dokładnie co to cholesterol, ale wiem że w podrobach jest ich sporo i nie powinny być w diecie codziennie, ale kurde z 2 strony w 100g produktu jest:

Jaja kurze całe 600mg
Serca drobiowe 136mg

a jajka prawie każdy ma w diecie i są polecane więc o co chodzi moge jest np 200-300g dziennie tych serc? lub więcej albo np wątróbkę a wtedy jajka sobie odpuścić w ten dzień?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Akurat ostatnią rzecz jaką bym polecał to zwiększanie spożycia bogatych w omega 6 tłuszczy takich jak olej słonecznikowy, czy z pestek winogron... Raczej też nie nazywałbym ich "zdrowymi"

A co do witaminy A, to serca jej praktycznie nie zawierają (ok 30.0IU / 100g)

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2012-08-14 16:01:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 373 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6935
jajka i podwyzszony cholesterol jest to mit potwierdzony badaniami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
w ogóle naukowcy doszli do wniosków iż cholesterol zawarty w pokarmie ma znikomy\żadnej wpływ na poziom cholesterolu we krwi.

Śmiało szamaj, jak nie masz problemów wrodzonych to nic ci nie będzie, a bynajmniej na pewno nie od tego.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 277 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5372
czyli mogę jeść spokojnie 3-4 jajka dziennie i te serca ? pytam się bo nie chce mieć potem problemów ze zdrowiem a gdy własnie na praktykach zawsze jem jajecznice to mi zwrócili uwagę na cholesterol ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15935
Kulturyści biją koks litrami przy tym jedzą po 10 jajek dziennie i żyją więc Tobie też nie zaszkodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
To, że kulturyści biją sok i jedzą tony cholesterolu nie musi oznaczać, że jest to zabieg zdrowy. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że mój wujek pali paczkę dziennie od 25 lat i czuje się wybornie, a i na formę i kondycję nie narzeka.

Ja byłbym ostrożny. Cholesterol pokarmowy nie jest raczej istotny czynnikiem wpływającym na profil lipidowy krwi, ale nie wszyscy naukowcy się z tym poglądem zgadzają, nie wszystkie badania go potwierdzają, a i są pewne uwarunkowania genetyczne, któe zwiększają podatność na hiperlipemizujące działanie pokarmowego cholesterolu. Poza tym dietę warto urozmaicać i nie ma co jadać dzień w dzień akurat 5 jaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15935
Nie twierdze że jedzenie 5 jajek dziennie jest zdrowe, ale nie uważam też żeby było specjalnie wyniszczające skłaniałbym się do stwierdzenia, że jest neutralne tym bardzie dla osoby która "zdrowo" (np. wie co to HDL) się odżywia. Przykład z kulturystą może średnio udany, ale poniekąd pokazuje ile potrafi wytrzymać ludzki organizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
To, ile potrafi wytrzymać, a to, jakim kosztem, to spora różnica.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
SoQl20 - jeśli za punkty odniesienia używasz zjawisk takich jak "wyniszczenie", zdolność organizmu do przetrwania to oczywiście masz rację, jedzenie nawet jaj 20 jaj na dobę, stosowanie dopingu., a nawet palenie paczki papierosów dziennie nie powoduje nagłego zgonu, nie doprowadza też człowieka do stanu wyniszczenia.

Ja miałem raczej na uwadze optymalizację funkcjonowania organizmu ludzkiego oraz wpływ na ogólnie pojęte zdrowie, upierałbym się nawet, że takie postrzeganie jest właściwe. I nie chodzi tutaj już o ilość jaj zjadanych w ciągu dnia, a o retorykę i percepcję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
a wszystko sprowadza się do pewnego świetnie pasującego do wielu sytuacji powiedzenia - "co za dużo, to nie zdrowo"

Do autora - myślę że samemu musisz wyciągnąć wnioski, badania naukowe jednoznacznie nie dają odpowiedzi na twoje pytanie.

Na szczęście żyjemy w takich czasach że można sobie radzić samemu - badania na poziom cholesterolu we krwi drogie nie jest. Możesz to wszystko kontrolować, jeśli zależy ci na zdrowiu, a nie jesteś pewny co do tego jedzenia.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MOJA DIETA NA MASE

Następny temat

Dieta początkującego

WHEY premium