SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bagnica - drugie podejście

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2683

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
Kiedyś już udało mi się zebrać trochę batów, chyba mnie to czegoś nauczyło więc próbuję jeszcze raz :)

Poprzednie dane, praktycznie nic się nie zmieniło:

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 85 kg

Wzrost: 183

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: ostatni miesiąc FBW

Uprawiane inne sporty: lacrosse

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, ławka, sztangielki, drążek, drabinka

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: BCAA OLIPM Mega Caps 1100 6 szt po treningu


Od miesiąca robię coś takiego, proszę o ocenę i poprawę bo jestem pewny, ze coś trzeba zmienić:

Co 2 dni na zmianę

A
bieżnia 5 min (rozgrzewka)
podciąganie na drążku szeroko nadchwyt do karku 6x5
przysiad 3x10
wyciskanie na skośnej 6x10
podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia 6x10
pompki 6x10
brzuszki na ławce 6x10

B
bieżnia 5 min (rozgrzewka)
podciąganie na drążku szeroko nadchwyt do karku 6x5
przysiad 3x10
unoszenie sztangielek bokiem 6x10
wiosłowanie w opadzie (w oparciu o ławkę) 6x10
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM 6x10
drążek podchwytem 6x5
brzuszki na ławce 6x10

ogólnie miałem po 10 kg na hantlę i 37 kg na sztangę, dokupiłem ostatnio 14 kg, wychodzi 12 na hantlę i 47 na sztangę. z racji tego chcę trochę zmienić te ćwiczenia a mianowicie przysiad 5x5
i unoszenie sztangielek bokiem robię 5 kg hantelkami.
Dietę staram się trzymać, nie liczę ile czego zjadam, ale wydaje mi się, że jem co trzeba (ser biały, dużo mięsa, ryż, jajka).

dodatkowo zacząłem chodzić na basen, planuję robić to następnego dnia po treningu ponieważ czytałem, że sprzyja to regeneracji i dodatkowo rozwija. to tyle ode mnie, liczę na pomoc, bo na pewno się tutaj przyda.
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Nie wiem dlaczego tak sobie robisz pod górkę,przecież jest tyle gotowych planów treningowych,nie potrzeba układać samemu- tym bardziej że nie masz o tym pojęcia.
Ostatni miesiąc FBW- napisz jak wyglądał ten trening i dlaczego chcesz go zmieniać?

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
przecież jest napisane co robiłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
dopup obciazenia,bo nadal jest za malo i za chwile bedzie placz. a plany? looknij na zestaw,ktory podalem tutaj:

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Zgadza się ,moje niedopatrzenie.
Więc stosuj się do zaleceń zawartych w temacie:
https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
bagnica

zawsze wybieramy najprostsza opcje , i ogień , tyle filozofii , za to ogarniasz się w jedzeniu i wypoczynku bo oto jest dla ciebie na ten moment ważne .

następna sprawa obciążenie robocze

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

Zażywane suplementy: BCAA OLIPM Mega Caps 1100 6 szt po treningu - po co to w takich ilościach to szkoda towaru .

Dieta: brak - czym mase chcesz budowac ?

o już tyle wypowiedzi , to mam tempo .



Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-04-06 13:55:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
cholera-nie zdazylem!

plany-tak,jak Ekspert stosuj gotowce.

taki mix przygotowalem tutaj:

https://www.sfd.pl/Plan_do_poprawy;_cykl_na_masę;_staż_ok._roku-t849849.html#post3

...a co do prostego planu calosciowego(czyli takie cos,co sam wkleiles),to zobacz,jak to powinno wygladac,aby mialo rece i nogi:

https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny_i_korekty!_Proszę_o_pomoc!-t696520.html 

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
Tomasz1405
napisałem, że jem co trzeba i dużo tylko po prostu tego nie mierzę, nie liczę, nie ważę. W każdym razie trochę więcej poczytałem i świadomy jestem tego, że będę musiał jakąś dietę zaplanować.

na tyle ile mam możliwość to udało mi się wycisnąć 67 kg, no a przysiad robiłem z 70-80 kg kumplami na plecach :P nie jestem tego w stanie sprawdzić, ponieważ w sumie na sztangę mogę naładować 67 kg, bo na razie po prostu więcej nie mam.

odnośnie tego BCAA:
kupiłem sobie blisterki, 180 szt capsów, o tak dla spróbowania. A, że nie będę tego wyrzucał ani odsprzedawał to wypadałoby zjeść :) jak sugerujesz mi to zjadać? ile tego po treningu? 1 g na 10 kg ciała czy jakoś tak?

No i jeśli chodzi o gotowce, to uparłem się by chociaż trochę samemu ułożyć plan aby zawierał ćwiczenia, które pozwolą maksymalnie wykorzystać mój domowy sprzęt, bo jak dla mnie robienie martwego ciągu 50 kg to trochę bez sensu (chyba, że ktoś zaprzeczy). No i oczywiście chciałbym by znalazły się w nim te ćwiczenia, które lubię. jak będę miał chwilę, to spróbuję ułożyć/zmodyfikować to co mam, tak by trzymało się tych zasad no i miało ręce i nogi.

no i jeszcze jedno: co sądzicie o tym basenie? mi się to podoba, ale nie wiem jak to do końca ma z tym być.

Zmieniony przez - bagnica w dniu 2012-04-06 16:20:02

Zmieniony przez - bagnica w dniu 2012-04-06 16:22:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
Pytanie odnośnie ciężarów: z tego co czytałem, żeby były jakiekolwiek dobre efekty to ćwiczenia trzeba wykonywać z min. 75% CM. Czy to prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
w czym ma ci pomoc ta "cenna" informacja? nie masz innych-wazniejszych problemow?

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 249 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3759
no wydaje mi się, że jest to ważne, ponieważ od tego zależy czy moje treningi będą dawały skutki

no i z tych ważniejszych pytań to te o BCAA i basen

Zmieniony przez - bagnica w dniu 2012-04-06 22:04:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poranne bieganie.

Następny temat

Rozkład Ćwiczeń (POMOC)

WHEY premium