SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

astry1 - przemiana 2012

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 30623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
_Knife_
astry1 - patrzenie w lustro przy mc to najgorsze co możesz zrobić.


ok, zapamiętam
genaralnie to zerknąłem kontrolnie razy kilka, czułem że "trzymam pozycję" i chciałem się upewnić że tak właśnie jest; dalsze spoglądanie w lustro jest bezcelowe jak już wiem, że jest ok
przy okazji poproszę jeszcze kogoś żeby ocenił z boku...

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Lustra nie są do niczego potrzebne, a mogą zaszkodzić. Szybko załapiesz czy robisz dobrze, czy nie. Jedynie w rzadkich przypadkach lustro może pomóc (np. głębkość przysiadów).

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja tam wszystko walę przy lustrze (bez domysłow głupich he he) jestem kulturystycznym narcyzem ,niektórych ćwiczen bez lustra po prostu nie czuje,jak trenowałem w Gymnasionie ,a tam na początku luster nie mieli to szybko zmieniłem siłownie,musi byc lustrzycho na całą sciane ,a ja wtedy czuje sie jak w domku i podczas treningu podziwam swoja z....fatowaną muskulature,nawet zrobie wiekszym ciezarem ,to jedno poza tym siłownia gdzie jest duzo luster robi przyjemniejsze wrazenie ,można tez filowac na krecące sie laski z pode łba he he
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Jedno jest pewne, lustro na siłowni to pozycja obowiązkowa. Przy niektórych ćwiczeniach jest naprawdę pomocne. No i czasem można dostrzec jakis bonus :P

Dzień regeneracyjny.

Woda 1l + 0,5l herbaty

Micha:



Drugi dzień regeneracji

Woda 1l + 0,5l herbaty

Micha:



Zmieniony przez - astry1 w dniu 2012-01-29 19:33:01

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Przeglądałem trochę informacji nt. pompek na poręczach. W moim planie treningowym nie robię, żadnego ćwiczenia na klatkę typu wyciskanie itp.
Generalnie pompki na poręczach powinny na obecną chwilę stymulować klatke w moim treningu.
Do tej pory robiłem pompki w następujący sposób: pozycja pionowa, nogi zwisają prosto do podłoża; zginając ręce w łokciach opuszczam się w dół aż stopy znajdą się 1-2cm nad podłożem (łokieć w lini poziomej z barkiem) następnie wycisk w górę. Ciało w całym ruchu pozostaje w pionie (tłów + nogi). Z tego co dziś przeczytałem wynika mi, że chcąc bardziej pobudzać klatkę powinienem wychylić tłów do przodu. Tak ?
I jeszcze odnośnie pozycji nóg. Rozumiem, że wysunięcie nóg w przód jest tylko w celu stabilizacji pozycji. Czy nogi mam z przodu czy np. podwinięte z tyłu to wpływ na klatkę będzie jednakowy. Tylko jak nogi z tyłu to pozycja mniej stabilna (tendencja do bujania) ?

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pompki na poreczach maja 2 wersje:

- 1-sza - ktora opisales jest wersja na triceps - klatka jest bardzo mala zaangazowana w tej pozycji

- 2-ga wersja z pochyleniem sie jest na klatke - im bardziej wychylisz sie tulowiem w przod i odchylisz nogi do tylu tym mocniej zaangazujesz do pracy klatke piersiowa a szczegolnie jej dolna partie. W wersji tej lokcie prowadzisz nieco na boki aby wylaczyc maksymalnie triceps z pracy.
O bujaniu sie raczej nie ma mowy jesli opuszczasz sie z pelna kontrola ruchu i powracasz nieco szybciej do pozycji wyjsciowej.

Co do glebokosci opuszczania sie w obu wersjach: nie nalezy schodzic zbyt gleboko aby nie nadwyrezyc i nie doprowadzic do kontuzji barkow. Cala obrecz barkowa mocno pracuje tutaj - mnie jak za nisko schodzilem potrafily bolec obojczyki i stawy barkowe.

Zeby osiagnac dobre efekty polecam zaczac od 5 serii pompek od 4 - 5 powt. i co trening dodawac 1 pompke w serii az dojdziesz do 12 w serii. Wowczas jesli test pokaze ze mozesz zrobic 20 nalezy wlaczyc obciazenie na pasku. Chyba ze robisz juz wiecej to zacznij od wyzszej l. powtorzen

Oddech: schodzac w dol: wdech, powrot: wydech



Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2012-01-30 17:28:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Obecnie robiłem 4s po 6 w wersji na triceps. Na następnym treningu podejdę do wersji na klatkę i zobaczę jak będzie.

Dziś był dzień treningowy "A"

Woda: 1,2l + 0,5l herbaty

Micha:

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9055 Napisanych postów 82739 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699788
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
GRATULACJE :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 11401 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44884
zobaczylem zdjecia i mysle: ja p******e jak suchar;) powodzenia w walce o te dodatkowe pare kg bo napewno sie przydadza.

ogolnie jak postepy? ruszylo cos do przodu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skrzydło-Przemiana 2012

Następny temat

wighet2 przemiana 2012

WHEY premium