Jeśli czujesz, że nie masz optymalnego poziomu energii na trening, ale nie jesteś chory, nie rezygnuj z zaplanowanych ćwiczeń od razu. Istnieją bowiem różne sposoby na poprawę wydajności organizmu dopasowane do twojego samopoczucia oraz celów treningowych. 

  1. Zostań LOCO!
  2. Sam zdecyduj, jakiej przedtreningówki dziś potrzebujesz!
  3. Wygodna postać kapsułek

Zostań LOCO!

Dzięki nowoczesnym preparatom, takim jak te, które dostępne są w linii LOCO w kapsułkach, możesz wybrać produkt, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom i dyspozycji dnia. Niektóre związki aktywne biologicznie pomagają wzmocnić mięśnie, podczas gdy inne zapewniają dodatkową motywację i koncentrację poprzez wpływ na układ nerwowy.

RACE & ENDURANCE

Jeśli zależy Ci na tym, aby utrzymać swoją wytrzymałość podczas długiego treningu, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na to, że treningi wytrzymałościowe są bardzo wymagające dla organizmu i prowadzą do stopniowego odwadniania się oraz zubożenia substratów energetycznych.

Magnez, wapń i sód są kluczowe w zapobieganiu odwodnieniu i utrzymaniu prawidłowej wydajności organizmu. Dodatkowo, warto sięgać po produkty naturalnie bogate w elektrolity, takie jak woda kokosowa.

Kolejnym ważnym aspektem jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości węglowodanów, które zapewnią regenerację substratów energetycznych dla mięśni. Warto sięgać po produkty bogate w izomaltulozę i maltodekstryny, a także pektyny, które spowalniają uwalnianie glukozy do krwioobiegu.

W LOCO RACE & ENDURANCE jest jeszcze l-karnityna, która pomaga w metabolizowaniu substancji odżywczych oraz wspiera zużywanie tłuszczu przez mięśnie.

Aminokwasy BCAA (leucyna, izoleucyna, walina), cholina i kofeina to kolejne substancje w składzie tego produktu. BCAA pomagają w hamowaniu przedostawania się do mózgu związków wywołujących senność, cholina jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, zarówno w mózgu, jak i na obwodzie, a kofeina stymuluje komunikację między komórkami i opóźnia wystąpienie zmęczenia neurologicznego. Ostatnią, jednak bardzo ważną z punktu widzenia wytrzymałości substancją, na którą warto zwrócić uwagę, jest beta-alanina, która pomaga w redukcji zakwaszenia mięśniowego i zmęczenia.

POWER & PUMP

Jeśli chcesz zwiększyć swoje możliwości w treningach siłowych, szybkościowych i siłowo-wytrzymałościowych, musisz zadbać o odpowiedni dopływ krwi do mięśni. Za dotlenienie mięśni w trakcie pracy odpowiada tlenek azotu wytwarzany przez komórki naczyń krwionośnych. Możesz zwiększyć poziom tlenku azotu w organizmie, stosując substancje dostarczane z zewnątrz, takie jak cytrulina i arginina.

Ekstrakt z buraków jest również doskonałym źródłem azotanów, które pomagają w metabolizmie tlenku azotu. Betaina natomiast ogranicza sztywnienie naczyń krwionośnych, co zwiększa przepływ krwi. Wszystkie te składniki zawarte są w LOCO POWER & PUMP. Znajdziesz tutaj również najlepiej przebadany środek w uzupełnianiu energii w mięśniach, czyli kreatynę. Ten związek bezpośrednio wspiera wydolność na treningu, jak i regenerację powysiłkową.

FOCUS & STIMULUS

Utrzymanie optymalnego poziomu skupienia i koncentracji jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w sporcie. Bez względu na to, czy jesteś biegaczem, trójboistą, bokserem, kulturystą, koszykarzem czy golfistą, musisz być czujny i skupiony przez cały czas treningu. Możesz poprawić funkcje umysłowe na kilka sposobów.

Możesz na przykład sięgnąć po LOCO FOCUS & STIMULUS. Dostarcza kofeinę i teobrominę, aby usprawnić przewodzenie impulsów w układzie nerwowym. Kofeina hamuje zmęczenie, natomiast teobromina sprzyja regulacji nastroju. Inną metodą jest kontrolowanie poziomu neuroprzekaźnika acetylocholiny, który wpływa na pamięć i kurczliwość mięśni. Stężenie acetylocholiny możesz zwiększyć stosując cytykolinę lub hamując jej rozkład za pomocą różnych surowców zielarskich, takich jak miłorząb japoński, żeń-szeń czy różeniec górski.

ENERGY & SPEED

Chcesz podnieść swoją wydajność podczas długich treningów i mieć pewność, że nie padniesz na łopatki w trakcie intensywnych wysiłków? Kluczowe znaczenie ma utrzymanie poziomu energii mentalnej oraz zabezpieczenie przed nagłymi spadkami energii. Właśnie dlatego warto zainteresować się suplementami przedtreningowymi, które zapewnią Ci najskuteczniejsze w tym kontekście substancje.

Aminokwasy tyrozyna i fenyloalanina, razem z cytruliną oraz bioflawonoidami z cytrusów, to tylko niektóre ze związków, które pomogą Ci w utrzymaniu poziomu energii i sprawią, że będziesz w stanie utrzymać się na wysokim poziomie wydajności przez cały trening. Tyrozyna i fenyloalanina prowadzą do wydzielania dopaminy i noradrenaliny odpowiedzialnych za motywację.

Cytrulina wspiera wydalanie amoniaku, który wytwarza się podczas wysiłku i w nadmiarze jest toksyczny. Kreatyna i beta-alanina zadbają o to, aby Twoje mięśnie będą działać na podobnym poziomie podczas całej jednostki treningowej, a aminokwasy BCAA pozwolą Ci utrzymać stan pobudzenia i skupienia, blokując wytwarzanie neuroprzekaźników odpowiedzialnych za relaksację.

Sam zdecyduj, jakiej przedtreningówki dziś potrzebujesz!

Jeśli posiadasz w swojej kolekcji suplementów linię produktów przedtreningowych LOCO, możesz indywidualnie przygotować się do każdej sesji ćwiczeń. Wybierając odpowiednie produkty i dawki, możesz zaspokoić konkretne potrzeby w zależności od planu treningowego lub potrzeb danego dnia.

Jest to szczególnie istotne dla świadomych sportowców, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności wielokierunkowo i nie wykonują stale tego samego rodzaju ćwiczeń. Trójboiści mogą skorzystać z jazdy na rowerze, a maratończycy z ćwiczeń ze sztangą, co wymaga różnych strategii zwalczania zmęczenia w zależności od rodzaju treningu.

Wygodna postać kapsułek

Kapsułki są łatwe w stosowaniu i przechowywaniu, ponieważ nie wymagają mierzenia porcji ani odmierzania ilości proszku. Po prostu należy połknąć odpowiednią liczbę kapsułek zgodnie z zaleceniami producenta. Kapsułki są także bardziej niż proszek, wygodne w transporcie, ponieważ są pakowane w opakowania chroniące przed wilgocią, światłem i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Kolejną zaletą suplementów w kapsułkach jest to, że zawierają one zazwyczaj dokładnie odmierzoną dawkę substancji aktywnej. Dzięki temu można mieć pewność, że każda kapsułka zawiera tę samą ilość składników odżywczych, co ułatwia kontrolowanie dawek i dostarczanie odpowiedniej ilości składników do organizmu.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)