Bud Jeffries, znany siłacz zmarł w piątek 21 stycznia w wieku 48 lat. Wiadomość o jego śmierci pojawiła się w mediach społecznościowych wczoraj. Żona Buda napisała na Instagramie długi i poruszający post. Wyjawiła, że Bud Jeffries prowadził lekką sesję treningową przed ich domem, podczas której upadł. Heather zauważyła to i pobiegła, aby wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Kontynuowała ją, dopóki nie przybyli medycy, ale po pewnym czasie oni uznali Buda za zmarłego. Wiadomo, że mężczyzna chorował na Covid-19 w grudniu i był nawet z tego powodu hospitalizowany. Żona przypuszcza, iż mogło to być powodem jego śmierci, ponieważ prawdopodobnie jego przyczyną był zator płucny.  Czekamy na oficjalny raport w sprawie jego śmierci. 

Bud Jeffries Życie i kariera 

Kariera Buda zaczęła się od trójboju siłowego już w wieku 14 lat. Startował kilka raz w zawodach, a jego największymi osiągnięciami były wygrane w 1989 roku na USPF Teenage Nationals oraz 2000 roku na WNPF Lifetime Drug-Free World Powerlifting Championships. Jeffries interesował się także sportem Strongman i wykonywał różnego rodzajóu ćwiczenia. Stopniowo jego podnoszenie stawało się coraz bardziej niekonwencjonalne i ma na swoim koncie imponujące wyczyny siły. Ten rodzaj podnoszenia jest tym, co przyniosło mu największą sławę. Wykonał także przysiad z wagą 1000 funtów (454 kg), co także przyniosło mu popularność. Pracował jako trener kobiecej drużyny podnoszenia ciężarów McKeel's High School w Lakeland na Florydzie. Jego żona ogłosiła, że ​​drużyna miała wziąć udział w Mistrzostwach okręgu dzień po śmierci Buda. 

 

Jeffries bardzo troszczył się o innych ludzi i starał się pomóc każdemu w osiągnięciu ich celów. Był mówcą motywacyjnym i pisarzem oraz walczył z nękaniem innych. Bud i Heather Jeffries założyli również „Noah's Army Foundation” po tym, jak ich syn Noah zginął w wypadku motocyklowym w 2017 roku. Organizacja non-profit finansuje czesne kadetów policyjnych, ponieważ marzeniem ich syna było zostać oficerem.  Zawsze dążył do wielkości, zarówno w sportach siłowych, jak i w życiu. Zapamiętamy Buda Jeffriesa jako człowieka, który wykorzystał swoje talenty i życiowe traumy, by pomagać innym ludziom.

 

Komentarze (18)
AdamWajs

Niebać Covid ale z rozsądkiem. Pracuję w branży targowej i widzę jak ludzie podchodzą do choroby....Tracę przez nich zarobek i życiową stabilność. 95% wystawców, zwiedzających i ekip monterskich nie stosuje żadnej higieny,maseczki itp...W Nadarzynie 2 tyg temu na jednym z obsługiwanych stoisk mieliśmy zakażeń wśród wystawców. Zaralizi pewnie z setkę zwiedzających.

1
Bull

W Polsce jak nie nosisz maseczki i się nie szczepisz to jesteś twardziel. W Hiszpanii nawet na siłce nikt nie zdejmuje, a jak zapomnisz to w 30 sekund obsługa interweniuje. W każdej sytuacji każdy każdemu przypomina i maseczce. Mimo to zakażeń jest więcej niż PL, % zaszczepionych znacznie wyższy. Umieralność jednak znikoma w porównaniu do PL (zakażenia/śmierć). Z drugiej strony rankingi odporności na wiedze i niechęć do nauki/negowanie nauki stawia nas na 1 lokacie Europie.

9
lordknaga

Bull - jak piszesz, wrocilem z es 3 tygodnie temu, nawet jak chcesz zjesc w restauracji na zewnatrz - musisz miec paszport, do maka czy pubu czy kina - centralnie wszedzie sprawdzaja i wszedzie wewnatrz nosza maski i nikt nie ma z tym problemu, zycie leci do przodu a u nas zaraz jakies wytykania palcami, podsmie c****** k i i tym podobne, jeden szczeka na drugiego i po co to? sam mam znajomych z wielu przeroznych zakatkow swiata - centralnie zewszad xD a podroby passowow covidowych - to tylko 'nasi' umieja i odwalaja taka popeline... jak jestes taki hardkor jeden z drugim, nie szczepieniom itd itp, to po co placisz za paszport? trzymaj swoja strone a nie sie uginasz :-D

1
basmann

Polak dumnie chodzi bez maski, wraca do domu pełen spełnienia otwiera harnasia spełniony że jego nie wydymali. Uruchamia smartfona który śledzi każdy ruch, publikuje zdjęcia z morsowania, wakacji, rząd doj**uje podatki, ale on wie że k***a maski zniewalają.

4
Bull

Jeden z MP w kulturystyce ze swoją małżonką do wszystkich na FB wysyła płatne oferty zastrzyku bez zastrzyku ( nawet jak słowa na żywo nie zamienili nigdy), cwaniactwo bez granic. I fakt, mnie nie wpuścili 2 tyg. temu do knajpy w ES wiec zaraz pobiegłem na trzecią dawkę, bo znów wracam do ES za 2 tyg. Tutaj nie ma najlepszej/skutecznej drogi, ale rozum każe być bliżej nauki niż ekspertów z FB bez szkół.

2
lordknaga

z tego co wiem, jak cie do knajpy wpuszcza bez paszportu i wpadnie policja, to na wlasciciela nakladaja kare a na ciebie nakladaja wieksza kare, wiec obie strony sa w zadzie :-)

1
lodzianin1

Mlody chlop ,szkoda życia
Niestety covid jeszcze wykosi sporo osób.

2
Bull

mój rocznik

0
spejson94

Bull skoro pierd przechodzi przez gacie i spodnie to jak wirus nie przejdzie przez maseczkę?

0
Bull

Widziałem gdzieś takie memy, z tym tekstem - czyli obrazek z polskiej encyklopedii wiedzy społecznej. Ja się nie znam, ale zapytaj lekarzy, po co od zawsze stosują maseczki przy operacjach czy nie puszczają bąków podczas ich trwania. :)

4
K0currro

Bull, no to zapytaj lekarzy po co nosza te maseczki podczas operacji oraz jak je zakladaja jak zdejmuja i jak sie z nimi obchodza :)

0
Bull

nie noszą przez 2 tygodnie tej samej?

0
tomunneck

powiklania po 'grypce' go jednak usmiercily?

0
lodzianin1

na razie można pogdybać ,myślę że jak będzie znana przyczyna to żona poda do wiadomości co sie stało

0
rarytas1

nie ma co się nad chłopem rozczulać. Miał piękną bezbolesną śmierć w trakcie treningu jak mam umierać to poproszę w identycznych okolicznościach

0
Gats 2

Zmarł syn, zmarł ojciec. Na blogu Jamiego Lewisa czytałem kiedyś wywiad z Budem, wydawał się normalnym typkiem. Ciężko przeżył śmierć syna - ale to chyba każdy by tak miał.

1
AdamWajs

Basman masz rację 100%.Poruszę tu jeszcze temat solidarności w narodzie, w kolebce solidarności w Europie. Nawet jeśli wirus nie zabija i pomimo wielu kontrowersji związanych z covid-19 to z czystej solidarności z rodakami ,których kilka milionów zostało bez środków do życia warto założyć maskę,umyć graby I trzymać dystans żeby nie "nabijać liczb" w statystykach i nie srać do własnego polskiego gniazda bo do bankructwa coraz bliżej.

1
lodzianin1

W punkt

1