Matthew Schmidt (35 l.) jest policjantem na przedmieściach nieopodal Houston w Teksasie. Podczas studiów grał w Rugby, gdzie był najlepszym strzelcem przez dwa sezony. Grał też w baseball, również ze świetnymi wynikami. Potem przyszło zafascynowanie kulturystyką. W 2006 roku wystartował w The Kalamazoo show, gdzie zajął pierwsze miejsce. Niestety krótko po zawodach zdiagnozowano u niego wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Przez następne dwa lata walczył z chorobą i próbował wszystkich dostępnych metod leczenia. Niestety bez żadnych efektów. Doszło do tego, że oddawanie stolca było tak kłopotliwe, że trudno było wyjść mu z domu. Prawdopodobieństwo zachorowania na raka jelita grubego było praktycznie nieuniknione.

Matthew postanowił skonsultować się z najlepszym chirurgiem w kraju w sprawie operacji jelita grubego w Cleveland Clinic. Plan był taki, by usunąć całe jelito grube, a tymczasowa torebka kolostomijna miała towarzyszyć mu przez kilka miesięcy, aż do wygojenia się operowanego obszaru. Następnym etapem miało być usunięcie torebki i przyszycie jelita cienkiego do odbytnicy. Jego stan był na tyle poważny, że postanowił zaryzykować i poddać się operacji. Kilka dni po pierwszej operacji rozwinęła się straszna infekcja, a także sepsa. Skończyło się na 7 operacjach w ciągu 12 tygodni, ale Matthew na szczęście wyszedł z tego. W 2011 roku został zatrudniony przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i od tego czasu pracuje w organach ścigania w Teksasie. Mimo tak poważnej operacji i braku jelita grubego, nie zrezygnował też z kulturystyki. W ciągu ostatnich 8 lat wystartował w kilku zawodach w trójboju siłowego i kulturystyki. Wcale nie był na szarym końcu, lecz właściwie zawsze wygrywał lub był w pierwszej piątce. 

W 2018 roku przygotowywał się do zawodów w Miami na poziomie NPC Nationals, kiedy 2 tygodnie przed startem doznał niedrożności jelit po zjedzeniu zbyt dużej ilości... brokułów. Prawie tydzień spędził w szpitalu, a po wypisaniu do domu niestety ból nie ustępował. Ponownie trafił do szpitala, gdzie okazało się, że potrzebna jest kolejna operacja... Wycięto mu kawałek jelita cienkiego. W ciągu 2 tygodni stracił prawie 27 kg! Lekarz, który operował Matthew powiedział mu, że już nigdy nie będzie mógł wystartować w zawodach. Może uznacie Matta za szalonego, ale on nie miał zamiaru rezygnować z tego, co kocha.

Gdy tylko poczuł się lepiej, zaczął przygotowania do sezonu 2019. W ciągu około 3-4 miesięcy odzyskał stracone kilogramy i zaczął szlifować formę pod zawody. Matthew powiedział, że był po prostu maszyną przez ostatnie 11 miesięcy. Treningi, gotowanie, praca… Opłacało się, bo zdobył wymarzoną kartę IFBB Pro, zajmując pierwsze miejsce w kategorii wagi ciężkiej. Historia Matthew Schmidta jest naprawdę inspirująca. Wiele osób zmagając się z tak ciężką chorobą odpuściłaby. On tego nie zrobił i postanowił walczyć o swoje marzenia. Mamy nadzieję, że zdrowie będzie mu dopisywało i będzie zgarniał kolejne trofea. 

 

Komentarze (15)
OTTO

Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą !!!

4
Ozi_96

Aż mnie ciarki przeszły jak zobaczyłem to szycie, heh. Podziwiam takich ludzi, którzy pomimo przeciwności losu walczą i w dodatku stają na podium. Brawo!

4
ziomus123

"[...]Wycięto mu kawałek jelita cienkiego. W ciągu 2 tygodniu stracił prawie 27 kg[...]"

to zdanie obrazuje trwałość formy na koksach :(

6
rarytas1

Mięśnie naturala i koksownika podlegają tym samym procesom. Po operacji każdy organizm przepali całe mięso jakim dysponuje. Stracił 27 kg bo miał co tracić

2
ziomus123

chyba mi nie powiesz, że natural też by stracił 27kg w 2 tygodnie :) gdyby tak było, to grubasy robiły by głodówki 2-tygodniowe i już nie byliby grubi...

0
anubis84

Im więcej masz tym więcej stracisz ponizej jakiegoś poziomu się nie da zejść z masą mięśniową

0
rarytas1

Ziomus123 natural nie straci 27 kg masy mięśniowe bo tyle na sobie mięsa nie ma. Piszesz o grubsie który by nie był gruby:) miedzy masą tłuszczową a masą mięśniową jest delikatna różnica :)

2
klimek17

O kurde, strasznie to wygląda, tyle szwów.

0
szaba18

Takich ludzi to podziwiam.

0
carlitoss

Wielki szacunek dla takich osób.

0
majk30

Kurde nieźle ten brzuch z tymi szwami wygląda, ze doszedł do siebie po takim czymś

0
Anonim

wbrew pozorom gh bardzo mu pomoglo w odnowie regeneracji
0 orali same inj
do tego dieta na 100% ma zawziecie

0
kinga93

Taką wytrwałość to się chwali.

0
domosos

Takich ludzi to podziwiam,

0
skorupski

To jest historia którą warto pokazywać a nie jakichś celebrytów co sobie samochód kupią.

0