Legendarny kulturysta Flex Wheeler podzielił się na Instagramie informacją, że potrzebuje trzeciej operacji barku, a dokładnie lewego stożka rotatorów. Weteran Flex Wheeler stał na scenie Olympii i walczył łeb w łeb z najlepszymi kulturystami w czasach kiedy startował. Wyróżniał się świetnymi proporcjami sylwetki, dzięki czemu zyskał przydomek „Sułtan Symetrii”.

Chociaż nigdy nie zdobył tytułu Mr. Olympia, to był bardzo blisko celu… W 1993 roku to Dorian Yates był zwycięzcą, a Flex musiał zadowolić się drugim miejscem. Później w latach 1998 i 1999, Wheeler także był o krok od wygranej, ale został wyprzedzony przez ośmiokrotnego mistrza Mr. Olympia, Ronniego Colemana, który uznał Wheelera za najlepszego kulturystę, z którym rywalizował. Flex czterokrotnie zdobył tytuł Arnold Classic (1993, 1997, 1998, 2000) i otrzymał uznanie od legendy kulturystyki Arnolda Schwarzeneggera, który kiedyś nazwał Wheelera jednym z najlepszych kulturystów, jakich kiedykolwiek widział.

Poświęcenie się Wheelera dla sportu miało niestety wysoką cenę. W 2019 roku Wheeler trafił do szpitala z powodu zakrzepów krwi i niewydolności nerki, którą przeszczepił w 2003 roku. Lekarze poinformowali Wheelera, że ​​konieczna będzie częściowa amputacja prawej nogi. Był to dla niego totalny szok i nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, co czuł i z czym się musiał później zmierzyć.

W niedawnym poście przesłanym na Instagram Flex Wheeler powiedział, że przechodzi już trzecią operację naprawy lewego barku - stożka rotatorów.

„Szykuję się do mojej trzeciej operacji lewego stożka rotatorów. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie lepiej niż dwa poprzednie razy. Niech Bóg Was błogosławi! Do zobaczenia po drugiej stronie”.

 

Wydaje się, że jego cierpień nie ma końca… W marcu 2023 roku podczas Arnold Classic, Wheeler zostanie uhonorowany nagrodą Arnolda za całokształt dokonań sportowych. Mamy nadzieję, że trzecia operacja przyniesie Wheelerowi oczekiwane rezultaty.

 

Komentarze (2)
F1.08

Sport to zdrowie mowili...szkoda chlopa.

2
_GANGSTA_

No zdrowie ale na szczeblu swiatowym to raczej bardziej poswiecenie konczacej przedwczesną smiercią lub kalectwem.Geny genami a wiekszosc i tak tuszuje braki farmakologią w ogromnej ilosci,a potem przychodzi za to zaplacic wysoką cene

2