SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aparat ortodontyczny i MMA :/

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24696

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Miałem stały aparat(na dolnej szczęce)-i nie polecam narażania go na uderzenia. Raz niefortunnie upadłem na aikido-aparat rozciął mi wargę od środka (jak skalpel-bo nie nosiłem ochraniacza) a mocowania na kilku zębach puściły. Pomijając kwestię, że zęby przez pare dni wściekle bolały(u dentysty byłem na drugi dzień-ale parę godzin "wolności" od nacisku aparatu źle im zrobiło) to jeszcze warga nie chciala sie goić. Na szczescie dentystka zamocowała draństwo ponownie za friko, bo inaczej jeszcze musiałbym zabulić nie wiadomo ile.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1029
Z doświadczenie kolegów ktorzy sparowali z Ludzmi w aparatach nie polecam bardzo często aparat rozcina wszystko od srodka jak sie oberwie czy to mma czy bjj krew sie lała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4782
jak masz aparat to teoretycznie trudniej wybic ci zeba
ochraniacz i po sprawie ;] tylko pamietaj zeby zakladac go ;]

-_-'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Żeby aparat nie rozcinał to właśnie trzeba mieć ochraniacz na zęby. U mnie w Klubie były trzy osoby z aparatem na zębach i nigdy się nie skarżyły, że nie mogą walczyć, w tym jednej dziewczynie nie przeszkodziło to w zdobyciu brązu na MP PUT w formule lightcontact. Dla niewtajemniczonych powiem, że w light na zwodach PUT nie ma ograniczenia siły ciosu.
Oczywiście najlepiej jest się w tej kwestii skonsultować z dentysta, który zakładał aparat i ewentualnie poprosić go o pomoc w uformowaniu ochraniacza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 609
jeszcze aparatu nie mam jednak będę musiał go mieć(teraz bądź w przyszłości) narazie mam 16 lat, a chyba im wcześniej tym lepiej, chociaż z tego sportu jakoś nie widzi mi się rezygnować... jeszcze będę musiał pogadać z ortodontką, która by mi to zakładała jak wg niej to by wyglądało, żeby się on nie rozwalił po pierwszym udeżeniu które przecież są chyba praktycznie tak samo mocne jak gołą pięścią, bo rękawice w MMA nie amortyzują raczej zbytnio ciosów, ale w każdym razie dzięki za nadzieję :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
a to co? nie ćwiczycie w bokserskich?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 609
ćwicze dopiero miesiąc i jeszcze wogóle rękawic nie dostałem :P ale chodzi mi np o bardziej zaawansowane sparingi itp w przyszłoście pewnie nie aż tak odległej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
a koledzy co dłużej ćwiczą w jakich sparują?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 609
my jesteśmy sekcją większego klubu, która właśnie dopiero ruszyła ;] ale napewno ćwiczyć będzemy w bokserskich bo nam mówili, ale poza ćwiczeniami są jakieś poważniejsz sparingi/turnieje i tam będziemy używać rękawić od MMA...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
u mnie na poczatku raczej w bokserskich, pozniej jak ktos chce to sie moze przerzucic na piastkowki

We gonna break

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prawdziwy wzrost...

Następny temat

Nastek zawieszony na 9 miesięcy!

WHEY premium