SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aparat ortodontyczny i MMA :/

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24594

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 609
Witam!
Mam może trochę głupie pytania... czy jest wogóle opcja żeby można było uprawiać tą formę sportu posiadając aparat ortodontyczny na zębach?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1702
a mi ortodontka powiedziała że nie widzi przeszkód abym ćwiczył MMA, ba powiedziała ze jeszcze ze aparat sprawia ze sila uderzenia rozkłada się równomiernie na cała szczękę wiec jak stracę zęba mając aparat to bez niego również bym go stracił, oczywiście należy ćwiczyć w szczęce pozdrawiam :)

mlody

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 3487 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31473
chyba nie


ale niech sie jeszcze inni wypowiedza

ja bym osobiscie nie cwiczyl

- Siema. I jak, masz te zakwasy po wczorajszym wf ? Rozlał ci się kwas mlekowy?

+ No mam. Teraz czekam, aż go wp******i glukoza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1593 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12549
jak ochraniacz na zęby możesz nosić to czemu by nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
u mnie na sekcji jeden nosi


ale zawsze boje sie go mocniej walnac na sparingu

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Spokojnie ludzie w aparatach walczą na macie i ringu. Oczywiście jak ktoś ma na dolnych zębach musi mieć podwójny ochraniacz na zęby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
ale chyba problem jest z formowaniem szczęski mając aparat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 312 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2367
Dlaczego?
Kupujesz 2 szczęki, jedną formujesz z aparatem, a drugą wkładasz do szuflady. Jak już nie będziesz miał aparatu to wyjmujesz szczękę z szuflady i formujesz nową

Moderator działu Bezpieczeństwo w sieci K**
Były doradca %)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Po prostu delikatniej formujesz, w przypadku silnego ogrzania w wodzie i mocnego przyłożenia do aparatu prawdopodobnie musiał by Ci go ściągnać dentysta. W dodatku są też ochraniacze, które zakłada się na specjalny schnący odpowiednio długo klej tak, że jest czas na poprawne uformowanie. Możesz też poprosić swojego dentystę o pomoc w uformowaniu takiego aparatu, dla niego to będzie żaden problem.


Zmieniony przez - wwwaldek w dniu 2006-12-22 06:10:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 305 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6343
UX a poco ma odrazu kupic 2 ochraniacze na zeby jesli to jest aparat stały to nosic go bedzie minimum 2 lata

Mozesz trenowac MMA z aparatem na zebach jakim kolwiek i nie trzeba uważac z formowaniem szczeki bo blachy na zebach sa tak przymocowane ze ci sie nie odkleja przy formowaniu szczeki i inaczej by ci sie odklejały nawet przy myciu zebów lub pod wpłyem ciepła np. przy jedzeniu zupy

i jeszce do jednego kolegi czemu sie bojisz sparowac z kojesiem z klubu ktorym ma parat szczrze moze stac mu sie tyle samo przy takim udezeniu ile by mu sie stało jak by nie miał tego aparatu.... co najwyzej jak by nie miał ochraniacza to mogł by sobie pokaleczyc wargi i tyle

a do autora mozesz spokojnie cwiczyc

ps. sorrki za błedu a wim ze jest ich mase

WESOŁYCH I ZDROWYCH SWIAT

www.linkegoldteam.pl
Adam "Palacz" Kostrzewski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 273 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6096
Sam mam aparat i zaczynam trenować jak mi zdejmą dopiero czyli w ciągu roku. Ogólnie to trochę jednak ryzyko jest, bo takie coś drogie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Z tego co mi wiadomo, to takie aparaty są jednak delikatne, szczególnie te ceramiczne i łatwo jest je uszkodzić, dlatego bym nie przesadzała z tekstami "wal go w dziób, nic mu nie będzie" A uszkodzenie aparatu oznacza nie tylko pokaleczenie buźki, ale też koniecznośc poniesienia sporych kosztów zakupu i założenia nowego. Poza tym zęby za aparatem są najczęsciej rozchwiane (w koncu się przesuwają) i raczej mocne uderzenie im na dobre nie wyjdzie.

Wydaje mi się że na upartego można ćwiczyć, ale jednak ostrożnie, szczególnie na sparingach. Ktoś mi też wspominał, że są jakies specjalne ochraniacze na szczęki dla noszących aparat.

Zmieniony przez - searme w dniu 2006-12-22 13:29:58

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prawdziwy wzrost...

Następny temat

Nastek zawieszony na 9 miesięcy!

WHEY premium