SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aparat ortodontyczny i MMA :/

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 24707

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 609
a ja właśnie chciałbym się później przerzucić :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 724 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16463
W aparacie ortodontycznym mozna bez obaw trenować i sparować, niezaleznie czy ma sie aparat na dolnym czy gornym łuku to wystarczy pojedynczy ochraniacz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 273 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6096
Miałeś taki aparat, że się wypowiadasz? Oczywiście mowa tu o fullcontact. W Galeonie w Gdyni trener odmówił kolesiowi z aparatem do czasu aż go zdejmie (thai box). Wszystkie zęby się ruszają, jeżeli to ma być full contact to lepiej sobie podarować...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 724 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16463
Miałem i mam cały czas...:] zatkało kakao ?? co wszystkie zęby sie ruszają ? na dobrą sprawe ten aparat jeszzce usztywnia wszystkie zęby i ryzyko jakie sie wiaze z posiadaniem aparatu to podraznione dziasła(jesli jest sie bez ochraniacza), sam dostałem silne kolano na szczęke bez ochraniacza i rozwalone miałem tylko dziąsło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 273 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6096
Nie wiem, ja też mam aparat. Bez ochraniacza cios w zęby skończyłby się wizytą u chirurga, przecież te wszystkie "koraliki" i druty miałbyś w ustach. Poza tym mój kolega dostał kiedyś bombę na ulicy właśnie w zęby prosto i krwi było niemało. Z ochraniaczem ciężko przewidzieć konsekwencje, siła rozkłada się wtedy na dużo większą powierzchnię, ale tak czy siak zawsze jest groźba uszkodzenia choćby aparatu, którego naprawa może być kosztowna. Ogólnie jak nie możesz wytrzymać bez treningów to można się wybrać, ale generalnie polecałbym wstrzymać się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 609
jeszcze pogadam z otodontą i trenerem... chociaż jeżeli już to chyba wolałbym zrezygnować z aparatu niż z treningów...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
może pomyśl o szlifowaniu grapplingu przez ten czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 273 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6096
Dokładnie, grappling jak najbardziej (tam to byś musiał mieć DUŻEGO pecha, żeby coś się stało). Nie rezygnuj z aparatu tylko podszlifuj mase (siłownia) i grappling w tym czasie. Chyba, że wada jest minimalna i nie masz problemów takich jakie ja miałem (przodozgryz, krzywe zęby, niewyraźne mówienie, problemy z gryznieniem pokarmu "odrywanie", względy estetyczne). Nie wiem ile masz lat, ale gdy żuchwa się ukształtuje całkowicie to wada może być większa, a wtedy leczenie kosztuje Cię zwykle utratę przynajmniej 4 stałych zębów (ja założyłem sobie w wieku 17 lat i straciłem 2 zęby).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 609
przez kilka lat grappling?? w życiu ;/ to walka w stójce jest tym co lubie najbardziej, efektywna i efektowna... zresztą zastanawiałbym się czy nie wybrałbym boksu zamiast MMA...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 724 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 16463
Jeny, nie rezygnuj z tego co lubisz bo aparat w niczym ci nie przeszkodzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prawdziwy wzrost...

Następny temat

Nastek zawieszony na 9 miesięcy!

WHEY premium