SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

?? Jak się żywić łatwo, by dobrze wyglądać przez cały rok?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich!

Jak powinien odżywiać się amator sportów sylwetkowych? Jaki system przyjąć, by dojść do i utrzymywać BF w przedziale 10-15%?

Pierwszą opcją, którą widzę, to zainstalowanie sobie aplikacji w telefonie do zliczania kalorii i bazowanie na tym.

Drugą opcją, jest nauka, wyrobienie sobie nawyków żywieniowych. Ustalenie sobie szablony wymiennych ze sobą pełnowartościowych posiłków.

Każda z podanych metod ma swoje plusy i minusy.

Jak Wy to robicie? W którym kierunku iść?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9062 Napisanych postów 82757 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699884
W ostatnim czasie zdrowy tryb życia cieszy się coraz większym zainteresowaniem .Popularny stał się tzw active rest, czyli aktywny wypoczynek, w którego skład wchodzi każdy rodzaj wysiłku z niskim tętnem. Możemy do niego zaliczyć także trening aerobowy.Tutaj ważna jest kondycja serca, którą poprawiamy podczas długotrwałej aktywności fizycznej o niskiej intensywności (aerobowej). Dzięki temu w przyjemny sposób dbamy o to, by nasze serce pracowało korzystniej, w naszym krwiobiegu krew krążyła szybciej, dzięki czemu całe nasze ciało będzie lepiej dotlenione i odżywione.Sam decydujesz czy to będzie marsz , marszobieg itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Myślę, że większość osób tutaj łączy jedno i drugie.
Niemniej nie każdy potrafi pracować ze schematem/narzuconymi jadłospisami na kolejne dni, wtedy opcja pierwsza jest lepsza,
a i działa to też w drugą stronę - są osoby, które bez gotowego, sztywnego jadłospisu nie potrafią się zdyscyplinować.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9062 Napisanych postów 82757 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699884
To zależy na jakim etapie zaawansowania . Napewno należy nauczyć się prawidłowo odżywiać , z czasem można wchodzi to „ w krew „ i człowiek sam wie co może a czego nie powinien . Jeżeli dopiero zaczynasz to dla Ciebie odpowiednie będzie 10 wskazówek, z których na pewno warto korzystać https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html,
Utrzymuj zbilansowaną dietę w której znajdą się wszystkie makroskładniki węglowodany, białko i zdrowe tłuszcze i obserwuj swoje ciało gdybyś mocno tył wtedy trzeba ograniczyc kalorie ,będziesz tracił kg to znaczy, że trzeba dorzucić jeszcze jakiś posiłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Myślę, że kwestia tego jak komu wygodniej. Z reguły aplikacja w postaci dziennika żywieniowego sprawdza się dość fajnie.

Jeżeli jednak chodzi o to co należy robić aby tę formę zrobić i utrzymać, to podstawą jest regularny trening siłowy i trzymanie się podstawowych zasad diety zbilansowanej. Należy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, ustalić bilans kaloryczny i zalecaną ilość składników odżywczych. Nie ma tutaj żadnych nadzwyczajnych tajemnic.

https://potreningu.pl/articles/1300/dieta-prawidlowo-zbilansowana
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131225
Koledzy mają rację i dają wskazówki co jest istotne dla osiągnięcia tego celu.

Mogę powiedzieć, że amator sportów sylwetkowych powinien trenować i nie obżerać się . Robię tak od 56 lat.
No i powinien założyć dziennik motywacyjny w dziale Po 35 roku życia ..
Ułatwi mu to osiągnięcie założonego celu.


Zmieniony przez - ojan w dniu 2020-05-27 06:52:09
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem już na etapie, gdzie sam jestem w stanie oszacować wzrokowo przybliżoną wartość energetyczną posiłku i to z całkiem dobrą skutecznością.
Potrafię komponować pełnowartościowe posiłki.

Chciałem się jednak dowiedzieć, jak wy to robicie, doświadczeni??

Rozważam też założenie tu dziennika żywienia na dłużej, mógłbym wtedy skorzystać z doświadczenia innych.
Chciałbym bazować na diecie zbilansowanej, żadne restrykcyjne systemy i reżimy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131225
Win79 - Ja to robię tak jak Ty.
Jestem na takim samym etapie. Różnica polega na tym, że trochę trenuję.
Trening modeluje mięśnie a dieta pozwala na ich uwidocznienie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Ja również robię w podobny sposób. W dużej mierze też dlatego, że nie trenuję pod kątem kształtowania sylwetki, a pod sporty walki. Wraz z doświadczeniem nie ma większego problemu żeby utrzymać w miarę dokładnie ilość kalorii i składników odżywczych w diecie.

Jeżeli prowadzenie dziennika żywieniowo-treningowego będzie dla Ciebie jakąś motywacją, czy ułatwi w inny sposób trzymanie się założeń diety i treningu, to czemu nie. Możesz to zrobić np. w dziale trening dla początkujących, zaawansowanych, czy po 35 roku życia.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczę 3-4 razy w tygodniu siłowo w systemie FBW, który najbardziej przypadł mi do gustu.

BF około 20%.

Chciałbym nauczyć się przebywać w przedziale 10-15% BF całorocznie, nigdy więcej. Treningu siłowego nie chciałbym już dokładać. Więc musiałbym mieć na to jakiś plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6281 Napisanych postów 76094 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755151
Skoro trenujesz 3-4 razy w tygodniu siłowo, to nie widzę potrzeby ku temu, aby zwiększać ilość dni treningowych. Kwestia tylko i wyłącznie sensownego rozplanowania treningu i ćwiczeń.

Nie wydaje mi się aby konieczna była potrzebna nauki przebywania w takim zakresie poziomu tkanki tłuszczowej. Nie jest to jakiś szczególny wyczyn. Trzeba po prostu stałe trenować i jeść dobrze. Sugerowane 15 procent tkanki tłuszczowej to wartość, która powinna sugerować nam konieczność redukcji, więc założenie dobre.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131225
Win79
Ćwiczę 3-4 razy w tygodniu siłowo w systemie FBW, który najbardziej przypadł mi do gustu.

BF około 20%.

Chciałbym nauczyć się przebywać w przedziale 10-15% BF całorocznie, nigdy więcej. Treningu siłowego nie chciałbym już dokładać. Więc musiałbym mieć na to jakiś plan.
No to musisz dopasować intensywność treningu z kalorycznością diety. Zasady dietetyczne znasz więc nie ma problemu w osiągnięciu celu gdy będziesz konsekwentny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja

Następny temat

Roznica miedzy keto w low carb na redu

WHEY premium