SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PRZEDRAMIONA - sciskanie pilesczki i takie tam..

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1744 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3347
ja tez zaczynałem od rurki, sznurka i cięzarka. Nie chodziłem wtedy na siłkę.
Była to aluminiowa rurka, do której bym przywiązany sznurek, a na drugim końcu były 2 białe cegły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1744 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3347
ale do tego ćwiczenia to trzeba miec cierpliwość.
Długo się nakręcisz zanim przedramiona spuchną do granic możliwości.
wolę uginanie nadgarstka ze sztangielką 19kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale krecicie w jedna strone kilka razy, a potem w druga?
jak ciezarek spada to puszczacie go luzno czy odkrecacie?
z jakim obciazeniem sie to robi? ile serii po ile powtorzen?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 189 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13465
Ćwiczyłem jakby ponad własne siły, tzn pierwszą serię na maxa, a drugą starałem się na większego maxa itd, potem dzień-dwa przerwy i znowu jeszcze więcej niż mogłem, dopóki mi z rąk samo nie wypadało.

experience is a skill

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1744 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3347
cięzarek nie ma znaczenia.
tu liczy się ból w przedramionach, pieczenie mięsni.
uzyskasz to z cięzarkiem 5kg przy 40 powtórzeniach i z cięzarkiem 20kg z 10 powtórzeniami.
Nie jest to super cwiczenie, są lepsze.
Jest to raczej dla domowiczów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja mam taki system:
pon, sroda, piatek po treningu jj (gdzie mamy rozgrzane nadgarstki..):
- 3x na maksa nawijam ciezarek 5kg (okolo 1m linki) w jedna strone, potem w druga
- 3x sciskacze na maxa
- 3x pileczka jakas taka gumowana na maxa (nie ma przerw pomiedzy scisnieciami - caly czas miesnie sa napiete)
- no i w ciagu dnia bawie sie (np przed tv) pileczka "jeżykiem" - lekko sie ja sciska - takie klapki klujace - tylko ze na reke (podobno masuje dlonie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1744 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3347
ja tam robię tak:

wtorek i sobota:
4 x 14 - uginanie nadgarstka ze sztangielką 19kg podchwytem
3 x 40 - ściskanie dłoni na tym ściskaczu najnormalniejszym
2 x 00 - nawijanie linki na rurkę z obciązeniem=dwie białe cegły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
nie wiem czy jest sens robic 3 razy w tygodniu przedramie skoro ono pracuje ono w niemal KAZDYM cwiczeniu ?

wielu czolowych kulturystow z w/w powodu odradza ich trening WOGOLE , a jesli juz to w nie za wielkim zakresie

ja cwicze nadgarstki wtedy co i bicepsy ,dwa cwiczenia ( jedno na gore drugie na dol ) 3 serie po 10 powt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja nie jestem kulturysta.. chce tylko wzmocnic nadgarstki i sile chwytu dloni.. to wszystko..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
robie tak:
- sztangielek nachwytem (na przedramie) 3x max (okolo 16 powtorzen)
- sciskacze 3x max (okolo 30 powt.)
- pileczka -3 x max - 100 powtorzen, a ostatnie powtorzenie to zatrzymuje i sciskam pileczke najdluzej jak moge..

takie cos 3x w tyg - po terningu jj.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ilosc cwiczen i serii na mase

Następny temat

rekreacyjne bieganie - jak?

WHEY premium