SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejny temat z serii "Jak urosnąć" SAME KONKRET

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10862

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez PePoNeNt z działu Aktualności - Kulturystyka i Fitness.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
Witam.
Przeglądając forum przeczytałem chyba wszystkie tematy typu "jak urosnąć". średnio na temat przypada jeden user który mniej więcej wie co mówi. Tematów jest wiele choć wciąż to samo.

Sam mam problem ze wzrostem, mam 16 lat i nie całe 170cm.

Czytałem trochę i są dwie metody które 90 % udzielających sie na forum zna tylko z opowiesci.
Jeden z nich to odpowiednia dieta + ćwiczenia.Inny to wspomaganie sie np. HGH.
Chciał bym, żeby w tym temacie wypowiadali sie TYLKO Ci którzy wiedzą co piszą lub Ci co sami doświadczali oraz próbowali tych metod.
Zakładając ten temat dążę do uzyskania odpowiedzi których odżywek nie nalezy brać, które pomagają(jeśli takie są),skompletowania wiadomości dot. diet,ćwiczeń oraz innych przydatnych informacji.

Jako założyciel tematu nie życze sobie postów typu:"Jak masz urosnąc to urośniesz" lub " wzrost jest wpisany w genetykę nic nie da sie z tym zrobić".

Ze swojej strony zadaje pytanie dot. ćwiczeń oraz diety (prosił bym o jakieś konkrety[dla "potomstwa"]).
Pozdrawiam Hubert

A hha i małe pytanie, czy picie Coca Coli w dużych ilościach może wpływać na wzrost. ?

Zmieniony przez - Sqbert w dniu 2008-08-18 02:43:15
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 465 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15295
no tak geny terz odgrywają swoją role

raczej: inne rzeczy niż geny czasem odgrywają malutką rolę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415


nie znany jest mi wplyw coca coli na wzrost.
uzyles wyszukiwarki? wszystko zostalo juz napisane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
Stary nie zyczysz sobie prawdziwych odpowiedzi , ursoniesz tyle ile masz wpisane w geny.

Zadna cola itp nic Ci nie da, owszem gdybys ladowal HGH to na pewno urosniesz w tym wieku, ale nie stac cie na to, a takze nie dostaniesz refunacji.

Treningi, suplementy itp nie wplyuwaja na wzrost.

Ludzie chleja , jedza gowno, pala fajki i sa wysocy bo maja byc wysocy. PRoste. W tym wieku jeszcze pewno masz kompleks zwiazany z wzrostem, minie jeszcze z 2 lata i bedziesz mial na to wy***ane bo zrozumiesz co sie liczy

Zmieniony przez - OwnaGe w dniu 2008-08-18 09:44:34
1

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
Dzięki chłopaki, że mi odpowiedzieliście ale zobaj chyba macie problemy z czytaniem ze zrozumieniem bo obie odpowiedzi zawierają to co ja juz zastrzegłem ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
nie mamy problemow z czytaniem ale chcemy pomoc
a jakbysmy my nie napisali to post by zleciał bez odpowiedzi zupełnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 524 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6187
Jeśli chodzi ci o konkrety to musisz wiedzieć że żadna z opcji nie da ci gwarancji na to że coś urośniesz. Na pewno jednak nie zaszkodzi i ew może wspomóc.

Ćwiczenia siłowe w młodym wieku są be. Niby mit ale to co zaobserwowałem daje mi na prawdę do myślenia. Znam osobiście kilka osób które mają po 20 + lat i 160 cm. Mają oni rodziców ok 170-180 cm, starsze i młodsze rodzeństwo jest wyższe od rodziców.
Dlaczego więc są niscy? BYĆ MOŻE dla tego iż przygodę z siłownią zaczęli pod koniec podstawówki... Ogólnie odniosłem takie wrażenie iż ci co zaczynają treningi siłowe nie mają typowych skoków wzrostu. Rosną powoli i miarowo. Podobnie ma się rzecz z wschodnimi sztukami walki w których ostry trening prowadzony jest pod kontem siłowo wytrzymałościowym.
Znajomi którzy większość czasu w dzieciństwie spędzali w pozycji siedzącej z paczką chipsów i butelką coli niestety też nie są wysocy.
Są to tylko moje spostrzeżenia. Być może to dziwne zbiegi okoliczności. Aczkolwiek opisuje fakty z mojego otoczenia.

To tyle odnośnie tego co może zaszkodzić a co może pomóc?

Na pewno aktywność fizyczna.
Nie ciężka i jednorodna tylko ogólnorozwojówka + basen są jak najbardziej pomocne, i mają jakiśtam wpływ na poziom hormonu wzrostu.
Lekkie rozciąganie.
Nawet jeśli nie wpłynie bezpośrenio na wzrost to zapobiegnie skrzywieniom kręgosłupa które nawet nie wielkie mogą skrócić człowieka o 2-3 cm.
Na pewno odpowiednia ilość snu bo to przecież wówczas się rośnie.
Palenie papierosów i picie alko na pewno zdrowe nie jest.
Jednak nie używając tego w skrajnych ilościach bezpośrednio wpływu na wzrost nie udowodniono.
Podczas skoków wzrostu wzrasta zapotrzebowanie na składniki budulcowe mięśni i kości. Czyli większa ilość białka, naturalny wapń (sztuczny w preparatach podobno jest nieskuteczny) do tego pomocne będą na pewno jakieś witaminy + tran. Niedobory cynku mogą
zatrzymywać proces wzrostu.

Terapia HGH jest skuteczna na jednych bardziej na innych mniej,
Niestety tylko w okresie dojrzewania jeśli chodzi o wzrost dodatkowo jest bardzo droga dlatego praktycznie nie dostępna.

Są jeszcze szpitalne metody inwazyjne, bolesne acz skuteczne. Np łamanie kości piszczelowych i powolne milimetr po milimetrze rozciąganie ich gdy te są w stanie odbudowywania. Tu można zyskać nawet do kilku cm będąc nawet dorosłym.


Także sumując jest prawdopodobieństwo uzyskania kilku cm, jednak jeśli nie masz w genach zapisanego wzrostu 180 to 10 cm na pewno nie uzyskasz dobrą dietą ani metodami inwazyjnymi. Jasną stroną medalu jest to że dla osoby niskiej każdy cm w górę jest widoczny czyli jest sukcesem. Nie ważne czy taka odpowiedz ci się spodoba czy nie, innej po prostu nie ma. Nie istnieje póki co możliwość w miarę bezpiecznego uzyskania + 10 cm wbrew naturze. Jedyna opcja to wspomniana metoda łamania kości, jednak zastanów się jak wyglądał byś gdyby twoje łydki były o 10 cm dłuższe.





Zmieniony przez - Sadomaczo w dniu 2008-08-18 11:40:40

Kiedy zadasz pierwszy cios wiedz ,że o życie grasz...
Gdy zobaczysz pierwszą krew, mocno uderz jeszcze raz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 221 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6547
masz 16 lat ja w wieku 16 lat mialem jakos 174 cm a teraz mam 180 takze urosniesz na pewno o 5cm :)

"Kulturystyka jest sztuką"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5979
' Są jeszcze szpitalne metody inwazyjne, bolesne acz skuteczne. Np łamanie kości piszczelowych i powolne milimetr po milimetrze rozciąganie ich gdy te są w stanie odbudowywania'

już wiem skąd ten Twój nick


a tak poza tym - http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf
polecam!

Pozdrawiam. [Sikor]
Semper Fi!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
zrób sobie jajecznice na patelni minimum 4 jaja(białko) i po posiłku wypij szklanke mleka ja poleciłem ten pomysł znajomym 5 osobą i są ogromne rezultaty niktórym pomaga niektórym nie po tygodniu 100% zobaszysz efekty pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5
aha zapomniałem dodać wieczorem spożyć posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
tylko geny... ja w wieku 16 lat mialem 173cm, teraz tez mam 173 cm , nie pije, nie pale, nie lezalem z chpsami itd. moj stary ma 190 mama 160 , genow nie ominiesz
1

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejnośc ćwiczeń

Następny temat

Moja Mordownia :)

WHEY premium