SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ : PLECY ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 16437

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 616
rion10

Dzięki za propozycje treningu w tym i w temacie o barkach. Jednak nie wiem dlaczego piszesz, żeby robić tylko 12 serii, skoro plecy to jest duża grupa, więc można chyba robić nawet 16 serii.
No i jeszcze proponujesz unoszenie z opadu. W atlasie ćwiczeń napisane jest, że potrzebna jest specjalna ławka, której niestety nie posiadam. Pozostaje więc martwy ciąg, którego boje się wykonywać i skłony "dzień dobry". Czy te ćwiczenia są bezpieczne dla kręgosłupa (wykonywane poprawną techniką)?
Aha no i co do wiosłowania sztangielką - czy jedna seria liczy się jako wykonanie określonej liczby powtórzeń na każdą rękę (jak np. prostowanie ręki w opadzie w ćwiczeniu na triceps) czy wystarczy, że wykonam jedną ręką określoną ilość powtórzeń?
Pozdro

Zmieniony przez - mineral_en w dniu 2008-07-12 14:30:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Też uważam, że na plecy 16 serii nie będzie za dużo. A wcale nie jest potrzebna specjalna ławka. Ona wprawdzie ułatwia to, ale zapewniam, że z powodzeniem można ćwiczyć i na normalnej stabilnej ławce (ja kiedyś ćwiczyłem na stole ) pod warunkiem przymocowania lub np zahaczenia o coś nóg aby nie polecieć do przodu zwłaszcza z ciężarem.

Ćwiczenia wykonywane poprawna techniką i odpowiednim ciężarem są bezpieczne.

Co do wiosłowania sztangielką, jak i do innych ćwiczeń "jednostronnych" - najpierw wykonujesz zaplanowaną ilość powtórzeń jedną ręką, następnie to samo drugą i to jest dopiero jedna seria.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 616
Ok, dzięki wielkie za pomoc!

Chyba zaczne robić martwy ciąg na małych obciążeniach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
tylko między seriami na poszczególne ręce chwila odpoczynku

Co do 12 serii według uznania swego czasu robiłem 10 serii o było ok

Jeśli chodzi o plecy to grupa bardzo złożona ale nie trzeba wykonywać wielu cwiczeń żeby je pobudzić

1) podciąganie/ sciąganie drążka
2) wiosło
3) prostowniki

i jest git ale dobierz pod siebie tak jest najlepeij

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Ja tam nie robię praktycznie przerwy między seriami na jedną rękę... Tylko tyle aby przełożyć ciężar bo i po co?

W sumei ja też tak ćwiczę zwykle - podciąganie, wiosło i prostowniki... Poodciganie ze 4 serie, wiosło lub nawet dwie wersje - sztanga i sztangielka - po 3-4 serie i 4-5 serii na prostowniki;)

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Kiedyś Wodyn pisał że powinno się robić przerwy między treningiem bo jeśli robimy zaraz po sobie inaczej mamy napięte poszczególne mięśnie a to może prowadzić do różnego rozwoju trenowanych mięśni

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
O heh, tych wodynowych mądrości akurat nie czytałem...:/ A jakie przerwy zalecał?

Ale w sumie ja tak zawsze ćwiczę i mięśnie rozwijają się dosyć równomiernie:>

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
ok 1 minuty

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
Serwus

Plan na plecy(razem z tricepsem) wyglada u mnie tak :

---Podciąganie na drązku szerokim nachwytem 3 x max
---Unoszenie tułowia z opadu 12/12/12 ( bez obciązenia )
---Martwy ciag 10/10/8/6 progres
i na koniec chciałbym dodac jakies ćwiczenie( lub jedno na wieszky drugie na mniejszy ) , ktore by rozwijało miesien obły większy i mniejszy.
Ja myslalem nad wiosłowaniem nachwytem do klatki ( dobrze?)

Pisze tego posta bo szczerze mowiac to ogldam walkę bokserską
Klitschko-Thompson
i patrze jak ten Klitschko ma wy... plecy i chcialbym miec choc w malej mierze takie jak on , on ma wlasnie fajne plecy w okolicach łopatek ( to są te miesnie obłe jesli nie to prosze o skorygowanie ) ;)
Mam nadzieje ze nie zrobie z siebie posmiewiska
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Ja zrobiłbym tak:

-podciaganie na drażku szerokim nachwytem 12/10/8/8
-wiosłowanie ze sztangą 2x10
-ściąganie drążka wyciagu górnego do klatki 2x8
-martwy ciąg 4x12

Rozumiem cię, sam chciałbym mieć ogromne plecy

Aha progresja


Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2008-07-13 00:28:22

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomóżcie!!!

Następny temat

### FAQ : NOGI / UDA ###

WHEY premium