SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ : KLATKA ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 20654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10785
no domyślam sie co by sie działo... wiec klata zawsze cieżko mi szła..(w porównaniu do reszty;] bo szału i tak nie ma) ale ostatnio mam problem z wyciskaniem na płaskiej ławce : przy wyciskaniu dosyć krzywo idzie mi sztanga ..z mojego punktu widzenia z ławki wyglada to prosto ale jak sie patrzy z góry widać róznice... i nie wiem co mam z tym zrobić.. teraz robie głownie hantlami..klatke. Nie wiem moze to mam związek ze skoliozą niby mała ale jest.. coś konkretnego mam jeszcze napisać? wiek rocznikowo 17 lat 171 wzrostu a ćwicze cos koło 1.5 roku.. moze jednak jakis priv?:F
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
to jest mniej wiecej tak

kazdy ma jakies roznice w sile obu rak

zaczynasz cwiczyc

roznice te sie uwidaczniaja, rece maja roznie skoordynowane nerwy, wyobraz sobie wyciskanie kogoc kto cale zycie ladowal gnoj prawa stona nie zmieniajac reki.

jedna reka uzyska perferencje do uzywana barku a druga do uzywania klaty

teraz nasz delikwent zaczyna przygode z wyciskaniem

jedna reka idzie blizej ciala by bardziej angazowac barki, a druda dalej od ciala by bardziej angazowac klate

Ta tendencja jest do opanowania na mniejszym ciezarku albo w pierwszych powtorzeniach serii.

jesli zawodnik walczy za kazdym razem o kilogramy albo wymuszone powtorzenia to nie moze jednoczesnie walczyc o technike.

W TEN SPOSOB UTRWALA SIE ZLE NAWYKI RUCHOWE.
POWSTAJE BLEDNE KOLO.

ROZWIAZANIE?

https://www.sfd.pl/temat307091/ 

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10785
hmm obawiam sie ze to nie jest od duzego ciezaru... bo i przy małysz sztanga nie idzie tak jak powinna...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 871
ja mialem kiedys taki problem- mialem rozbudowana tylko boczna cześć klaty a środek ,,dziura". robilem wyciskanie na laweczce prostej waskim rozstawem rak i na skosie głowa w dół. szybko zauwazylem efekty!!!

robson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 871
sorka, pomylily mi sie stronki! moze zakladasz zbyt duzy ciezar i dlatego krzywo podnosisz...

robson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10785
przy małym też :F
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
TOFIK
MALY CIEZAR W PIERWSZYCH POWT POWINIEN ISC PROSTO

jesli walczysz o ostatnie ruchy to lipa

jesli juz od poczatku tak masz topocwicz przez jakis czas na maszynach

3 tygodnie - 15-20 powt
1 tydzien przerwy
3 tygodnie - 10-15 powt
1 tydzien przerwy
3 tygodnie - 5-10 powt
1 tydzien przerwy


pozniej zrob cykl izometryczny na sztangielkach skos - poziom

bierzesz ciezar i opuszczasz do polowy - w tej pozycji zwracasz uwage na symetryczne ulozenie ramion

piwerwszy miesiac - trzymasz 60 sekund 4 serie kazdego cw
tydz przerwy
drugi miesiac - 40 sek, po 5 serii
tydz przerwy
trzeci - 20 sek , po 6 serii
tydz przerwy


ciezar dobierasz do mozliwosci utrzymania go w pozycji polowiczneg wyciskania

na koniec treningow izometrycznych zrob 3 serie po 15 bardzo szerokich pompek i nic ponad to - to tylko w celu utrzymania motoryki symetrycznego ruchu

na koniec porozciagaj piersiowe przez 3 minuty - zeby nie zesztywnialy od izometrykow

po tyg przerwy polecam jeden z tych planow (oba swietnie ucza trasy ruchu, no i daja duzo masy i sily)
https://www.sfd.pl/temat297420/
https://www.sfd.pl/temat289833/




Zmieniony przez - WODYN w dniu 2007-05-27 11:28:52

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10785
z maszynami to bedzie problem bo maszyn na klatke u nas nie ma..a co do trzymania sztangielek to te 60s to jedna seria? i wtedy np. 4 serie na skosie 4 na płaskiej tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
to zamiast maszyn rob pompki na poreczach z obciazeniem a pozniej rozpietki na skonej

pozostale pytania
tak
tak
tak

przepisales co napisalem

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 755 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10785
i do tego jeszcze pare pytań xD
czyli robic (tylko?) 2 x 4 serie? dodac do tego przenosy?
a co do pompek na poręczach to jakis szczegolny rozstaw rąk ma byc?

i jeszcze mały problem .. przez przynajmniej połowe wakacji bede pracował wiec ćwiczyć za bardzo nie bede mógl..

A reszta treningu bez zmian?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

### FAQ : BICEPS / RAMIENNE / RAMIENNO - PROMIENIOWE ###

Następny temat

naszym sekretem jest ciasto - cd. SPAM POST

WHEY premium