SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmniejszenie bf

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1407

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

męska

Wiek

17 lat

Waga

74 kg

Wzrost

173 cm

Cel treningowy

Zmniejszenie bf | Lekka Redukcja

Staż treningowy na siłowni

poniżej roku

Dieta

low carb będzie

Zażywane suplementy

żadne

Ostatnio przerabiany plan

push pull legs masa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 510
Postanowiłem zabrać sie na nowy rok za moją pierwszą redukcję, teraz jeszcze kończę masę, a od nowego tygodnia zmieniam dietę i trening i zabieram sie za redukcję.
Dlatego mam pare pytań :
Czytałem temat podwieszony "Rzeźba" i wywnioskowałem taki plan:
-off
-fbw + aeroby
-hiit
-fbw + aeroby
-off
-fbw + aeroby
-hiit

Jeszcze nie jestem pewny jaki fbw, ale chyba zdecyduję się na tą wersję:

A)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie na plaskiej 5 x 5
-wioslowanie w opadzie 5 x 5
-pompki na poreczach 3 x max


B)
-przysiad 5 x 5
-wyciskanie w siedzeniu z klatki 5 x 5
-klasyczny MC 5 x 5
-drazek podchwytem 3 x max

wtorek|czwartek|sobota
wtorek :
Allachy z linką z wyciągu 4x12
Wznos nóg leżąc na ławce 4xmax,
czwartek : lydki wspiecia 3xmax
sobota: Opad na boki ze sztangielką 4x12
Russian twist 4xmax

Dietę chciałem zrobić pod low carb ( cały plan wkleje jak będę dokładnie wiedział)
Ale suma dobowa byłaby mniej więcej taka: dostarczono 2260 kcal
b: 185 g (32%) ww: 155 g (27%) tł: 102 g (40%)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Luz.
Dobrze,że szukasz swojej drogi i słuchasz własnego ciała.Mimo,iż to czasem bywa zgubne,dzięki temu zwiększasz swoje doświadczenie i wiedzę praktyczną.

Sam przez pierwsze lata treningów kombinowałem jak koń pod górę
W końcu przychodzi czas,iż znajdujesz swoją zindywidualizowaną ścieżkę treningowo-dietetyczną,jednakże w przypadku początkujących,skłaniałbym się raczej do schematycznego postępowania.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Jest sens na stricte redukcyjną dietę,przy takiej wadze?

Podejście trochę błędne.Chcesz ruszyć ze wszystkim na hura,gdzie de facto samo obcięcie kcal(lekkie),zainicjuje redukcje tłuszczu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 510
Rzecz jest w tym, że masz rację waga nie jest duża, ale zależy mi na sixpacku od nowego roku .. a z masą walczę już od jakiegoś czasu, zmieniałem trochę treningi i podwyższałem kalorie aż do 3700, ale czy 3200, 3400 czy 3700 waga jest taka sama.. a już teraz męczy mnie tyle jedzenia, próbowałem już różne wariacje aż nawet teraz próbuje jeść praktycznie przez cały dzień ryż z mięsem gotowanym po 5x dziennie.. ( oczywiście przeplatane z orzechami na tłuszcz itp.) Moja dieta to teraz jest ok. 2,2g/kg białka, 1,5g/kg tłuszczu i 6,8g/kg węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 152
Ryż jest niskokaloryczny więc na h... ? :) postawiłbym na makaron . Po 2 jak męczysz masę i nic to polecam jakąś odżywke dołożyć , masówki nie są drogie chłopie . Jesz 3700 kcal i mało to postaraj się zjadać 4200 i zobacz co będzie. Jeśli masz problemy z kcal to uderz czasem w fast fooda i dobij do 5 kcal da się uwierz :) ale ekto jest ciężko wiem to sam jestem takiej budowy i mam megaszybki metabolizm ale wiem że się da.Jak kolega wcześniej napisał olej redukcje bo będziesz wyglądał jak wieszak na ciuchy nie jak koks dobij minimum 85kg potem pomyśl zobacz jak to wygląda w lustrze bo na h.. ćwiczysz żeby wyglądać lepiej czy gorzej ? aaa postaw na jakość posiłków i nie chodzi mi tu o zdrowe żarcie tylko patrz na to jak podbić kalorie w wyżyny , dla przykładu polewaj może żarło oliwą z oliwek ale nie przesadzaj z fetem i pamiętaj pierwsze primo ! 2g białka na kilo masy . Wiem że cześć z tych rzeczy pewnie wiesz ale może pomogłem ci jakoś i chłopie... najpierw masa potem rzezba ;) Pozdro

"Mały" - pozdro dla wytrwałych ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 510
Hmm, no na to wygląda, że będę musiał dalej próbować.. co do odżywek jaka jest dobra dla początkującego?
Mam jeszcze jedno pytanie, mimo że nie jestem zalany, moja figura przypomina troche klepsydre, bo ( przynajmniej na moje oko) mam szerokie położenie bioder (kości).. ćwiczę skośne raz w tygodniu, da się coś jeszcze na to zrobić, żeby chociaż talię jakoś poszerzyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Ossyrius
Ryż jest niskokaloryczny więc na h... ? :) postawiłbym na makaron . Po 2 jak męczysz masę i nic to polecam jakąś odżywke dołożyć , masówki nie są drogie chłopie . Jesz 3700 kcal i mało to postaraj się zjadać 4200 i zobacz co będzie. Jeśli masz problemy z kcal to uderz czasem w fast fooda i dobij do 5 kcal da się uwierz :) ale ekto jest ciężko wiem to sam jestem takiej budowy i mam megaszybki metabolizm ale wiem że się da.Jak kolega wcześniej napisał olej redukcje bo będziesz wyglądał jak wieszak na ciuchy nie jak koks dobij minimum 85kg potem pomyśl zobacz jak to wygląda w lustrze bo na h.. ćwiczysz żeby wyglądać lepiej czy gorzej ? aaa postaw na jakość posiłków i nie chodzi mi tu o zdrowe żarcie tylko patrz na to jak podbić kalorie w wyżyny , dla przykładu polewaj może żarło oliwą z oliwek ale nie przesadzaj z fetem i pamiętaj pierwsze primo ! 2g białka na kilo masy . Wiem że cześć z tych rzeczy pewnie wiesz ale może pomogłem ci jakoś i chłopie... najpierw masa potem rzezba ;) Pozdro


Ty chyba nasłuchałeś się Warszawskiego koksa(czy jak mu tam)


Do autora:rośniesz? Jak często zmieniasz plany treningowe?
Jeżeli masz problemy z jedzeniem-musisz podkręcić metabolizm.I nie słuchałbym głupich rad,że jesteś ekto i musisz wciskać jedzenie-jakiekolwiek-na chama.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 510
Rosnę, ale mało, przykładowo biorę ostatni miesiąć, jadłem codziennie ok. 3700 i przytyłem tylko ok 0,5kg .. Robiłem ok. 12 miesięcy fbw 5x5, teraz robie od miesiąca split push pull legs pod wzór traktora.. po prostu nie wiem co robie źle, że masa tak słabo idzie. Co do figury formy w formie klepsydry ( forma X ), jedyne co można na to zaradzić jest rozszerzyć plecy i barki, żeby mniej widać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 152
Czytam dużo , słucham wiele i oglądam jeszcze więcej ... jeżeli liczysz to co zjadasz i nie pchasz tony węgli w siebie na noc to tyjesz rozsądnie.Wiadomo jesz odpowiednie węgle o odpowiednim indeksie w odpowiednich porach tyjesz rozsądnie i nie wkręcaj mi kogo słuchami kogo warto słuchać bo też jakąś wiedze mam i jeżeli jest ektomorfikiem będzie miał problem sam nim jestem i ćwiczę z kolegą innej budowy jednocześnie i widze różnice ile on je i jak a jak tyje a ile ja się muszę starać żeby osiągnąć połowe tego efektu.Głównie wagę podbijają kalorie a jakość masy zależy od powyższej jakości mikroskładników to fakt. Jeżeli masz inną lepszą sytuacje genetyczną , to nie krytykuj przez to innych wypowiedzi w ten sposób albo podważ jakoś ich słowa ewentualnie ;) pozdro

"Mały" - pozdro dla wytrwałych ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 152
Do Robsona : Plany radzę zmieniać co 8 tygodni takie są zalecenia wielu trenerów fitness , twierdzą przy tym że to najodpowiedniejszy czas na zmianę bodzców treningowych dla mięśnia :) Ja osobiście sam sobie kombninuje z planami , tworzę własne mixy i jestem zadowolony . Wygląda to róznie raz jakieś "piramidy" innym razem progresje ciężaru typowo siłowo innym razem regresje , które wbrew pozorom dają czasem fajne efekty ;) Co do żarcia ... zjadaj więcej i dostarczaj te 30-40g białka co 3h i postaraj się z węgli nie schodzić poniżej 500-600g , w czasie przedtreningowym ok.2-3h jakieś węgle złożone i to sporo... makaron zobacz mi daje kopa a po treningu zaraz jakieś proste frukoza z owoców niby nie za dobra ale ja szamie banany i jest git a 2h po treningu obowiązkowo białko.Ja się takich prostych zasad trzymam i leci jakoś może nie expresem ale idzie ;) pozdro i powodzenia.

"Mały" - pozdro dla wytrwałych ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Ossyrius
Czytam dużo , słucham wiele i oglądam jeszcze więcej ... jeżeli liczysz to co zjadasz i nie pchasz tony węgli w siebie na noc to tyjesz rozsądnie.Wiadomo jesz odpowiednie węgle o odpowiednim indeksie w odpowiednich porach tyjesz rozsądnie i nie wkręcaj mi kogo słuchami kogo warto słuchać bo też jakąś wiedze mam i jeżeli jest ektomorfikiem będzie miał problem sam nim jestem i ćwiczę z kolegą innej budowy jednocześnie i widze różnice ile on je i jak a jak tyje a ile ja się muszę starać żeby osiągnąć połowe tego efektu.Głównie wagę podbijają kalorie a jakość masy zależy od powyższej jakości mikroskładników to fakt. Jeżeli masz inną lepszą sytuacje genetyczną , to nie krytykuj przez to innych wypowiedzi w ten sposób albo podważ jakoś ich słowa ewentualnie ;) pozdro


Ok,więc postaram się "podważyć Twoje słowa ewentualnie".

Pozwól,że będę cytował:

jeżeli liczysz to co zjadasz i nie pchasz tony węgli w siebie na noc to tyjesz rozsądnie

Jedzenie węglowodanów w porach wieczornych nie musi być skorelowane z przyrostem tkanki tłuszczowej.Zwracać trzeba raczej uwagę na ogólny bilans kcal w ciągu dnia.Druga sprawa-jeśli ktoś trenuje wieczorem-węglowodany po treningu nie zaszkodzą.Jak wiadomo,treningi przyczynia się do poprawy wrażliwości insulinowej,podkręcenia metabolizmu,zwiększenia zapotrzebowania na składniki odżywcze.....itd.Reasumując,dawka węgli-mówiąc łopatologicznie-trafi prosto do mięśnie,a nie rezerw tłuszczowych.

Wiadomo jesz odpowiednie węgle o odpowiednim indeksie w odpowiednich porach tyjesz rozsądnie

Indeks glikemiczny bynajmniej nie musi być żadnym wyznacznikiem.
Zamiast się rozpisywać i wchodzić w biochemię,napiszę,iż baton ma niższy IG aniżeli chociażby....ziemniaki

nie wkręcaj mi kogo słuchami kogo warto słuchać bo też jakąś wiedze mam i jeżeli jest ektomorfikiem będzie miał problem sam nim jestem i ćwiczę z kolegą innej budowy jednocześnie i widze różnice ile on je i jak a jak tyje a ile ja się muszę starać żeby osiągnąć połowe tego efektu

Ja nikogo nie wkręcam.Jednakże musiałem sprostować Twoją wypowiedź,bowiem zawarty w niej był stek bzdur.Mi piszesz o liczeniu kcal i zwracaniu uwagi na to co jemy,a autorowi polecasz fast foody?
Bycie "ekto" nie daje zielonego światełka dla śmieciowego żarcia.
Tu już nie chodzi o przyrost tkanki tłuszczowej,a zdrowie,profil hormonalny,profil lipidowy.

Głównie wagę podbijają kalorie a jakość masy zależy od powyższej jakości mikroskładników to fakt. Jeżeli masz inną lepszą sytuacje genetyczną , to nie krytykuj przez to innych wypowiedzi w ten sposób albo podważ jakoś ich słowa ewentualnie ;)

Warto dodać,iż dla rozwoju masy,potrzebna jest zbilansowana dieta,bogata w BIAŁKO(przede wszystkim),tłuszcze i węglowodany.
Bo można jeść i 10g na kg masy ciała węglowodanów,a mięśni jak nie było tak nie będzie dalej.

Poza tym-autor nie pisał,że ma problemy z rozwojem masy mięśniowej.Czytaj ze zrozumieniem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy oraz ew. porady

Następny temat

FBW RZEZBA

WHEY premium