SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kaloryfer - zmniejszenie bf

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 472
Witam wszystkich :)

Mam do was pytanie odnośnie bf. Generalnie ćwiczę już prawie 2 mies (pierwszy mies ćwiczyłem w domu, teraz od mies na siłowni).
Mój plan treningowy wygląda na razie następująco:
Ćwiczę 6x w tygodniu. Robię trening konkretnych partii mięśniowych, a potem cardio. Brzuch robię 3x w tygodniu (to mój najważniejszy cel generalnie - brzuch).
Cardio po treningu to z reguły 3-5km na bieżni, ostatnio jeszcze robię rower z 35min tak aby spalić 200 kalorii.
Dziś przyszedłem na siłownię aby sprawdzić bf ... i wyszło mi, że mam 16% ... 0_0
To chyba żart... Jestem na diecie od tych 2 mies bez żadnych słodyczy, od miesiąca bez pieczywa. Unikam smażonych rzeczy, zastępuje weglowodany warzywami.
Biorę białko od miesiąca (początkowo 25g/dzień - obecnie 50g/dzień[rano i po treningu])
Generalnie na treningu kardio po siłowym tracę ok. 600 kalorii.
Myślę aby dodać w weekendy dodatkowy trening kardio 1,5-2h.
Generalnie mój target to zbliżyć się jak najbardziej do sylwetki Cristiano Ronaldo ... wiem, wiem... śmieszne, nieosiągalne i tak dalej. Ale chce się zbliżyć do takiego ciała jak najbardziej się da :)
Proszę pomóżcie mi co robię nie tak?
Niektórzy mówią aby patrzeć dokładnie na kalorię... Ważę 72kg do 184cm więc generalnie jestem szczupły... czy mnie też to obowiązuje?
Znajomi mówią, że niby schudłem ostatnio, a tak naprawdę przytyłem 3kg - tak więc dobrze :P
Na pomiarze dzisiejszym bf, pani instruktor powiedziała, że mam bardzo dużo wody w organiźmie (czyli za mało wody piję?)
Staram się jeść produkty zawierające dużo białka, nie stronie też od mleka(może to błąd?). Ostatnio upodobałem sobie mleko+płatki owsiane na śniadanie. Tak z około 0.5l mleka i 7 łyżek płatków :P Więc z odżywkami wychodzi, że dziennie piję 1l mleka.
Proszę o wskazówki
Pozdrawiam





Zmieniony przez - zarize w dniu 2018-04-28 17:29:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
- sylwetka Cristiano Ronaldo nieosiągalna? Tutaj mnóstwo osób ma lepszą. Jedyne co ma, to docięcie na niektórych zdjęciach
- nie przeszadzaj z tym kardio, bo się zajedziesz, co może się negatywnie na sylwetce odbić i zdrowiu. Samo kardio Ci nic nie da, jeśli nie będzie deficytu kalorycznego
- kalorie warto liczyć, bo jeśli jesz np. 3000 i widzisz, że nie chudniesz, to możesz trochę zmniejszyć i dalej obserwować zmiany itd. ogólnie masz większą kontrolę nad całym procesem
- zamiast pić mleko, lepiej skup się na mięsie, rybach, jajkach, białym serze itp na konkretnych źródłach białka
- nie sugeruj się pomiarem na siłce, bo jest bardzo niedokładny, najlepiej lustrem. Masz już zarys mięśni brzucha, ich wygląd to najlepszy wyznacznik, czy robisz progres w redukcji


Zmieniony przez - xorton w dniu 4/28/2018 6:56:11 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 472
xorton
- sylwetka Cristiano Ronaldo nieosiągalna? Tutaj mnóstwo osób ma lepszą. Jedyne co ma, to docięcie
- nie przeszadzaj z tym kardio, bo się zajedziesz, co może się negatywnie na sylwetce odbić. Samo kardio Ci nic nie da, jeśli nie będzie deficytu kalorycznego
- kalorie warto liczyć, bo jeśli jesz np. 3000 i widzisz, że nie chudniesz, to możesz trochę zmniejszyć i dalej obserwować zmiany itd. ogólnie masz większą kontrolę nad całym procesem
- zamiast pić mleko, lepiej skup się na mięsie, rybach, jajkach, białym serze itp na konkretnych źródłach białka
- nie sugeruj się pomiarem na siłce, bo jest bardzo niedokładny, najlepiej się lustrem. Masz już zarys mięśni brzucha, ich wygląd to najlepszy wyznacznik, czy robisz progres w redukcji

Zmieniony przez - xorton w dniu 4/28/2018 6:54:18 PM


Wielkie dzięki za odpowiedź!/podpowiedź! :)
Z tym deficytem kalorycznym właśnie mam dylemat, bo przecież już jestem szczupły, tak więc czy zostając przy tej wadze, dodatkowo robiąc ćwiczenia siłowe+kardio spadnie mi bf? Z tego co mierzyłem kalorie ile dziennie przyjmuję to wychodziło, że powinienem mieć koło 2k, a z reguły przyjmowałem ciut mniej albo 2k.

Generalnie jak oglądałem filmiki "dzików" to mówili, aby odstawić cukier/owoce. Cukier totalnie odstawiłem, a co z owocami? Czy zjedzenie banana dziennie jest pozytywne/negatywne?

Mleko odstawione od dziś! :D

Pozdrawiam

PS: biały ser ze śmietaną(taką do zup) nie przejdzie, prawda? :P



Zmieniony przez - zarize w dniu 2018-04-28 19:00:12
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Masz 1,60 cm i jesteś fitneską przed startem, że jesz mniej niż 2K kcal?

Mleka nie musisz eliminować, ale cielęciem tez nie jesteś, żeby codziennie litr wypijać

Owoce są zdrowe, acz owoce to nie tylko banany, trzeba jeść różnorodnie.

Twaróg to nie superfood, jak lubisz i Ci nie szkodzi - można jeść.

Śmietana - jeśli ma dobry skład - oczywiście że można. Zemuglowany tłuszcz mleczny jest jak najbardziej ok.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
BF przy rekompie (czyli trzymaniu stałej wagi) szybko nie spadnie, bo budowa mięśni trwa długo i wymaga konkretnych treningów. 1 banan dziennie to żaden problem. Biały ser ze śmietaną? Czemu nie? Nie jest jednak strasznie tłusta? Lepiej chyba z jogurtem greckim. Sam robię sobie sernik na zimno z bananami, białego sera i jogurtu greckiego. A w sezonie z truskawkami.

Tak jak deja vu - 2k przy Twoim wzroście i ilości cardio wydaje się mało. Uważaj, żeby sobie nie zajechać przemiany materii. Ja obecnie delikatnie redukuje (a bardziej rekompuje) na ok. 2300 mając 175cm, 70 kg bez żadnego cardio.


Zmieniony przez - xorton w dniu 4/28/2018 7:10:06 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 472
deja vu
Masz 1,60 cm i jesteś fitneską przed startem, że jesz mniej niż 2K kcal?

Mleka nie musisz eliminować, ale cielęciem tez nie jesteś, żeby codziennie litr wypijać

Owoce są zdrowe, acz owoce to nie tylko banany, trzeba jeść różnorodnie.

Twaróg to nie superfood, jak lubisz i Ci nie szkodzi - można jeść.

Śmietana - jeśli ma dobry skład - oczywiście że można. Zemuglowany tłuszcz mleczny jest jak najbardziej ok.


Super! :) Bardzo dziękuję za odpowiedź :D
Prawdę mówiąc to do mojego wzrostu pewnie z 80-85kg by się przydało mieć :P Ale chce to zrobić tak, aby wszystko szło w mięśnie, a nie, że jem co popadnie,a potem redukcja.. Dlatego łącze dietę+siłowe+kardio... ale jestem początkującym szczylem, dlatego pytam was o radę :P
Jeszcze raz dzięki za każdą odpowiedź! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Śmietana, nawet tłusta jest ok, o ile mieści się w bilansie i zachowane są proporcje kwasów tłuszczowych.

To nie jest tak, że tłuste - to złe, wróg i trzeba unikać. W diecie zbilansowanej przyjmujemy min 1 g tłuszczy na kg masy ciała. To bezpieczna ilość.
3

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Jasne, ja mam nawet ponad 1g, koło 90 chyba.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 472
Czyli kardio po tych 6 treningach siłowych starczy, prawda? Bo myślałem, aby dodać w weekendy jeszcze po 1 na dzień 1,5-2h :P


Zmieniony przez - zarize w dniu 2018-04-28 19:17:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jak ćwiczysz dopiero miesiąc, nie jesteś pro na wspomaganiu, to trening 6 razy w tygodniu przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Proste FBW 3 razy w tygodniu, oparte o ćwiczenia wielostawowe..

O... znalazłam ...

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html


1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 32 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 472
deja vu
Jak ćwiczysz dopiero miesiąc, nie jesteś pro na wspomaganiu, to trening 6 razy w tygodniu przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Proste FBW 3 razy w tygodniu, oparte o ćwiczenia wielostawowe..

O... znalazłam ...

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html





Dzięki! :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch

Następny temat

plan SPLIT do oceny

WHEY premium