SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1780
Ćwiczę SW przez cały rok akademicki, w te wakacje udało mi się ładnie podskoczyć z wagą i wymiarami lecz dietę miałem z przymrużeniem oka taką wakacyjną ;) co poskutkowało wzrostem BF. Trening jaki wykonywałem na siłowni to split klatka,triceps/plecy,biceps/barki,przedramie,nogi i nic poza treningiem na siłowni(co 2-3 dzień). Teraz znów zaczynam treningi SW i chciałbym uchronić się przed spadkami mięśni (tak na nie mocno pracowałem ;)) co jak wiem uwarunkowane jest dietą i treningiem, mam własnie pytanie dotyczące treningów chciałem zamiast splitu wrzucić 2-3 razy w tygodniu FBW a treningi SW myślę że będzie ich 3-4 max. Nie chcę się przetrenowąć i nie wiem czy dobrym pomysłem jest robienie rano FBW a pod wieczór SW bo jeśli miałbym wykonywać 3 FBW to taki 1 dzień w tygodniu napewno by się znalazł ;). Moje 2 pytanie brzmi czy poprzez zamianę splitu na FBW mogę spodziewać się utraty masy mięśniowej? Bo jak wiadomo split skupia się na wykonywaniu większej ilości ćwiczeń na daną partię a FBW na treningu całego ciała podczas 1 sesji treningowej.

Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 99

Wzrost: 190

Cel treningowy: utrzymanie masy mięśnowej

Staż treningowy na słowni: kilka lat

Uprawiane inne sporty: SW

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): drazek, sztanga, sztangielki, atlas

Dieta: jest.

Przeciwskaznania medyczne: lekka dyskopatia

Zażywane suplementy: bialko, kreatyna, carbo,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
masy napewno nie stracisz przy FBW a nawet jak dobrze poprowadzisz diete to jej przybedzie z tym ze zastanow sie czy silownia nie mogla by sie uzupelniac z SW i trening silowy mogl by sprzyjac sprawnosci podczas sparingow itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1780
Czyli co konkretnie proponujesz? Żeby robić trening dzielony siłowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1780
Zdecyduje się chyba jednak na FBW i prosiłbym o korekty,

A
Przysiady 3x
Drążek 3x
Żołnierki 3x
Wyciskanie na płaskiej sztangi 3x
Pompki na poręczach( lub pompki z polozonymi nogami na rownoleglej laweczce)
Uginanie ramion ze sztanga podchwytem

B
Wykroki 3x
Wiosłowanie 3x
High pull 3x
Klatka na skosie 3x
sciąganie drązka 3x
modlitewnik? lub sztangielki naprzemiennie stojąc 3x

Robić po 4 serię? Coś zmienić? Coś dodać/wyrzucić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
w B jako 2 daj MC zamaist wiosla

reszta moze byc (high pull ostroznie i max na wysokosc klatki)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moj trening (masowy) > prosze o ew. korekty

Następny temat

Silownia ??

WHEY premium