SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zmiana planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3346

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
najpierw chcesz zeby Ci poprawic plan, teraz znowu ukladasz go od poczatku sam

plan jest zly

moglbym Ci znowu wymieniac co w nim jest nie tak, chcoiaz wszystko juz napisalem we wczesniejszych postach

po co zmieniasz caly plan? po to zeby Ci go znowu poprawiac i od poczatku wszystko tlumaczyc? przeczytaj wszystkie posty w tym temacie, moze sie czegos nauczysz..

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 508
Bo nie wiem jak niektóre ćwiczenia, które podałeś w planie wyglądają. Nie mogę ich znaleźć w planie. Np wioslowanie sztanga albo wykroki ze sztangielkami x3
aha. I dlaczego nie ćwiczyć bicepsa i tricepsa? Rozumiem, że pracują te partie przy innych ćwiczeniach ale nie tak jak przy specjalnych ćwiczeniach takich jak np UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ na biceps. W tym planie co miałem ćwiczyłem te partie i nie przeszkadzało mi to.
Zmieniony przez - Sosek18 w dniu 2009-04-09 11:19:10

Zmieniony przez - Sosek18 w dniu 2009-04-09 11:23:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#4 - wioslowanie sztangą

http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.asp#9 - przysiady wykroczne /nożyce (druga wersja - wykroki w tył)

jak masz sie niepotrzebnie glowic, to wrzuc sobie na koniec treningu superserie bic/tric, po jednej serii, ale nie wiecej

w tym planie budujemy ogolną mase ciała, ramiona sa małe w porownaniu do plecow/ud - najwiekszych grup miesniowych, dlatego nie skupiamy sie na ich budowie, i tak sa angazowane przy cwiczeniach zlozonych

ale rob jak chcesz, nikt Cie nie bedzie na sile przekonywal, pamietaj tylko zeby nie przedobrzyc z ich treningiem

pozdrawiam

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 508
Przysiady wykroczne robić ze sztangą czy sztangielkami? I do tyłu też? Czy tylko do przodu wystarczy?
A jakie ćwiczenie z tego planu jest na dolną część pleców? na wysokości brzucha na plecach. Mam problemy z prostą postawą, trochę się garbię i jak się prostuję to mam tą dolną cześć do tyłu odchyloną, zapadnięcie takie w tym miejscu. Tak powinno być? Chciałem wzmocnić trochę tą dolną część pleców.
Mogę zamiast tego RDL robić Mc?

Zmieniony przez - Sosek18 w dniu 2009-04-09 13:06:54

Zmieniony przez - Sosek18 w dniu 2009-04-09 13:08:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
"Przysiady wykroczne robić ze sztangą czy sztangielkami?" - jak chcesz, mi ze sztangą wygodniej

"I do tyłu też?" - jak chcesz, mozesz robic albo jedne, albo drugie

"A jakie ćwiczenie z tego planu jest na dolną część pleców?" - RDL, prostowniki sa angazowane takze przy wioslowaniach i przysiadach

"trochę się garbię i jak się prostuję to mam tą dolną cześć do tyłu odchyloną, zapadnięcie takie w tym miejscu. Tak powinno być? Chciałem wzmocnić trochę tą dolną część pleców" - nie szalej z ciezarem przy RDL i uwazaj przy robieniu głebokich przysiadow (takich, gdzie tylek schodzi ponizej poziomu kolan), cwiczeniem RDL oczywiscie wzmocnisz dolna czesc plecow

"Mogę zamiast tego RDL robić Mc?" - raczej bym odradzal, MC zbyt mocno angazuje prostowniki, zebys mogl wykonywac je co 2 dni, jak wskazuje trening, musialbys dopasowac trening pod siebie, na jednej sesji robic MC a na drugiej np. unoszenia tulowia na laweczce rzymskiej, ale ja to osobiscie odradzam, poza tym na Twoj kregoslup nie wskazane jest wykonywanie ciezkich cwiczen, a MC bardziej obciaza prostowniki niz RDL
poza tym RDL angazuje dwuglowe ud, jesli nie umiesz dobrze wykonywac MC, nie bedziesz potrafil odpowiednio zaangazowac w tym cwiczeniu miesni dwuglowych

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 508
Do przodu mam wychyloną tą dolną część pleców jak się prostuję a nie do tyłu. Pomyliłem się :P Ale to jest normalne chyba, że w tym miejscu jest takie wgłębienie a nie proste?
Oglądałem filmiki jak się wykonuje mc i rdl. Te oba ćwiczenia prawie niczym się nie różnią oprócz tego, że w mc kładzie się na ziemi na chwilkę sztangę a w rdl nie bierze się do ziemi. To jest prawie to samo. Więc nie zaszkodziło by jakbym robił mc? Zobaczę jeszcze jak mi się będzie lepiej robiło i łatwiej na treningu.
Bez takich ćwiczeń jak mc lub rdl nie zrobi się masy pleców? a ja zauważyłem, że samym podciąganiem nachwytem na drążku poszerzyły mi się trochę plecy i nabrały fajnego kształtu. Zresztą ja nie chcę być jakimś kulturystą tylko chcę wyglądać średnio zbudowany a nie jak ci kulturyści. Łe...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
eh.. zeby byc takim kulturysta trzeba poswiecic sie temu sportowi, zrec niewiadomo ile i do tego brac cale garscie supli, niestety na tym to polega..
nie martw sie, ze przez przypadek zostaniesz kulturysta, to nierealne

czy MC i RDL Ci nie zaszkodza tego nie moge powiedziec, jesli masz powazna wade postawy, to lepiej skontaktuj sie ze swoim lekarzem, chociaz i ten moze przesadzic i Ci wszystkiego odradzic
moim zdaniem, jak bedziesz robil malym ciezarem i nie odczujesz zadnych bóli to z czasem mozesz OSTROZNIE zaczac zwiekszac obciazenie
do niczego Cie nie naklaniam, tylko probuje spojrzec na to wszystko obiektywnie

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 508
Tzn chyba nie mam wady postawy. Tylko zawsze chodziłem na luzie, nie dbałem o prawidłową postawę ciała i dlatego się garbiłem, teraz to wszystko próbuję odwrócić. Dbam o postawę i się prostuję - wciągam lekko brzuch i się prostuje mocno. I widać wtedy klatę, a jak się garbiłem, to miałem zapadniętą, hehe w ogóle klaty nie było widać. LOL. Teraz już wiem, jak ważne jest utrzymanie prawidłowej postawy.
To zacznę na treningu robić mc. Popatrzę jeszcze na necie jak to się robi, i spróbuję. To nie jest takie trudne jak myślałem. Wystarczy mieć prostą postawę, i pochylić tułów. Czy mc może mi wyrobić dolną część pleców? Tzn trochę wyprostować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
"Czy mc może mi wyrobić dolną część pleców? Tzn trochę wyprostować?" - MC oddzialuje przede wszystkim na prostowniki, jesli sie garbisz moze to byc wina utrzymywania zlej postawy, ale rowniez slabych miesni prostownikow

cwicz plecy a juz za miesiac odczujesz znaczna poprawe

ew. mozesz sie zapisac na basen

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 508
A tym planem co mi dałeś mam ćwiczyć dotąd jak przestaną być efekty? Bo jedni mówią, że plan się zmienia co 6 tygodni a inni że wcale nie ma określonego czasu ile ma się ćwiczyć danym planem, tylko do tej pory jak efektów już nie będzie. Czyli kiedy się zmienia plan? I po czym poznać jak efektów już nie ma? Jak nie przybywa masy w kg?

Zmieniony przez - Sosek18 w dniu 2009-04-10 21:02:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy

Następny temat

Trening dla 14 latka

WHEY premium