SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zgubienie 35kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 343
Posiłek I
-jajka
-orzechy włoskie
-płatki owsiane ( mogą być kukurydziane Corn Flakes ?)
-pomidory do jajecznicy
Posiłek II
-pierś z kurczaka
-surówka z kapusty, marchewki i buraczków
olej lniany
Posiłek III
-łosoś (czym mogę zastąpić ?)
-szpinak (również, można go czymś zastąpić ?)
Posiłek IV
-pierś z kurczaka
-kasza gryczana

***TRENING***

Posiłek V
-wołowina
-ryż biały
Posiłek VI
-twaróg półtłusty
-oliwa z oliwek
-brokuły


Korzystałem z poradnika, praktycznie skopiowałem, na gotowca.
W jakich ilościach ma być to spożywane i w jakich godzinach ?
Czy muszę się przejmować ilościami wypitej wody ? (niegazowanej)



Postaram się rzucić palenie, tylko nie mogę o tym myśleć, jaki trening stosować ? Ile razy w tygodniu chodzić na siłownie ? Co mam ćwiczyć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Sporo masz do zrobienia.

Tu masz gotowe diety: (lub tą co wkleiłeś)
https://www.sfd.pl/Standartowa_dieta__GOTOWIEC.-t612056.html

Trening: dajesz siłke 3 razy w tyg (całe ciało lekko na każdym treningu) + w dni bez siłowni uprawiasz sport - szybki marsz, rower, basen...

Dieta jest ważniejsza dlatego nie lekceważ jej :-]

Godziny nie są ważne - ale że posilków jest 6 to wiadomo że będziesz jadł co około 2 godziny. Siłownia tak jak napisałem.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-07-26 20:02:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 485 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26792
Trening FBW 3x w tygodniu, najlepiej aby większosć ćwiczeń było wielostawowych. Po treningu aeroby (marsz,trucht,bieg,rower) + w dni bez treningu również aeroby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 343
1. Śniadanie:
- Jajecznica
- Pieczywo razowe
- Oliwa z oliwek
- Warzywa

2. Przedtreningowy:
- Kasza Kuskus
- Chuda wołowina
( - oliwa z oliwek
- warzywa )*

TRENING

3. Potreningowy:
- Banan
- WPC

4. Obiad:
- Ryż brązowy
- Mięso z piersi indyka
- Warzywa
- Orzechy laskowe


5. Kolacja:
- Łosoś / Makrela
- Warzywa

*gdy trening późno po posiłku.

Ta dieta mi bardzo odpowiada, ale mógłby mi ktoś ustawić w jakich ilościach mam spożywać posiłki ? Przyznałbym wam SOGI, ale widzę że potrzebuje jakiegoś abonamentu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
W sumie to WPC nie musisz liczyc jako posiłku...po siłowni dajesz WPC w szatni a posiłek dopiero liczysz jak wrocisz do domu i go zjesz - jak jesz tak do gozdiny po siłowni to daj samo białko i węgle (np kurczak + ryz).

U mnie jest tak z tym treningiem dla rozjaśnienia:

Posiłek 1

Trening

WPC

Posiłek II

Posiłek III itd...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 343
Dostałem wiadomość reklamową z http://www.darkthorn.republika.pl/dietaodchudzajaca.html

czy warto z tego skorzystać ? To tylko 30 zł, ale nie miałem z tym styczności.


WPC, to białko do rozpuszczania z mlekiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Walić te reklamy, tutaj już masz dobre diety...i tak nie utrzymasz na starcie diety wyliczonej i ważonej co do gram jestem tego pewien. Pozatym na starcie, przy zmianie odzywiania i Twojej wadze i 0 dotychczasowego ruchu nic nie musisz ważyć.


Co do ilosci co ile czego jesc to tego na pewno nikt nie ustali Sam też nie musisz przy takiej wadze, po prostu zacznij to jeść i jedyne co rób to to waż sobie na wadze kuchennej elektrycznej i zapisz ile tego jesz. Co niedziele patrz jakie są efeky - zarówno wagowe (waż się z rana przed jedzeniem co niedziele) oraz na centymetrze (mierz obwoby które Cie interesują z rana po ważeniu).

Z supli polecam:
witaminy i minerały olimpu (bierzesz raz dziennie po śniadaniu - niebieską i pomaranczową naraz)
omega 3 olimpu (bierzesz tak jak to wyżej)
białko WPC VitaFit - tanie i dobre, 5 smaków, rozpuszcza się OK, nie pieni się bardzo nawet jak pijesz od razu po wymieszaniu

Tak WPC to odzywka białkowa - to tylko uzupełnienie diety, cudów nie zdziała (zdziałają je dieta i trening), ale jest przydatna przy odchudzaniu.

EDIT: tak z mlekiem, można rozpuszzcać z wodą ale moim zdaniem smakuje gorzej niż plastik

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-07-26 20:40:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 343
nie wiem czego ale bardzo mi się poprawił humor ! Mam jeść "na oko" ? Czyli nie za dużo ? Co do wołowiny, można ją czymś zastąpić ? Jest troche droga... Makrela ? jak przyrządzona ? No i jakie warzywa ? :)

Mógłbyś podać linki albo nazwy tych suplementów o których mówisz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Zamiast wołowiny możesz dać kurczaka lub indyka lub pewnie jeszcze coś innego.
Dieta ma być dla CIEBIE - wywalasz wszystko co Ci nie pasuje, dajesz to co jest dla Ciebie OK przy czym wszystko ma być zdrowe i nieprzetworzone Jak nie pójdziesz ściśle za dietyą to nic się takiego nie dzieje - ja prawie codziennie mam jakieś odstępstwo, ważne to iść do przodu i nie rezygnować z powodu jakiegoś małego niedotrzymania diety. Oczywiscie moje pomyłki nie są takie, że ide się nażreć do MC donalda... małe pomyleczki typu zmienie kolejnosc posiłków...jeden posiłek wywalę...wypije piwska z kolegami zjem raz na czas to prince polo.

Moim zdaniem nie trzeba nic ważyć zwłaszcza na początku. Według mnie wogole zjedzenie dziennego zapotrzebowania w zdrowych, naturalnych produktach jest trudne...zwłaszcza dla kogoś kto wczesniej tak nie jadał - po prostu objętościowo jest to dużo jedzenia. Zapisuj sobie po prostu ile gram czego zjadasz. Ustal na początek jakieś normy i zobaczysz co się bedzie działo. Oczywiscie codziennie jedz tyle samo żebyś pozniej coś wiedział z tego. Nie napychaj się, ale i nie głoduj.

Co do ryb to bierz co lubisz - wazne żeby NIE brać ryb w puszkach tylko świeze rybki lub mrożone.

Każdą potrawę (mięsko, rybe, warzywa) przygotowujesz gotując / robiąc na parze / dusząc / jak masz smaka na smażone to rób w piekarniu zeby tłuszcz spadał niżej, lub na grillu / ewentualnie smaż na patelni bez tluszczu (da się na teflonowych albo teflonopodobych - te są duzo tansze)...ale wtedy na małym ogniu żeby nie spalić.

Smażenie na patelni zalanej tłuszczem niestety ODPADA.

Warzywa całkowicie dowolne ale zrezygnuj z ziemniaków, groszku, kukurydzy - raz na czas będzie OK ale to nie powinno być głowne źródło...polecam inne - sałaty wszelkiego rodzaju, ogorki, pomidory, generalnie wszystkie inne zielone warzywa...przy czym OWOCE ograniczaj nawet do 1 dziennie bardzo smakuje banan po treningu.

https://www.sfd.pl/Detoxik_/_Dziennik_/_Zrzucanie_brzucha_+_ogólna_sylwetka-t591844-s2.html

Tu jest foto Gold Omega3 i Vita - min o których pisałem (oba z firmy Olimp)


https://sklep.sfd.pl/images/produkty/633943917958806250_sfd_worek.jpg

Białko WPC VitaFit

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-07-26 20:58:41

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-07-26 20:59:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 343
Wielki dzięki ;) Przyznałem SOG'a. Wszystko mi odpowiada, i wątpie żebym miał problem z dietą ;) A jakieś napoje ? Widzę że jak dawałeś zdjęcie to były tam również herbaty. Pić jakąś ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja Tkanki do 10 %

Następny temat

brak progresji mimo zmiany treningu - winna dieta ?

WHEY premium