SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbilansowana do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 771

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 384
witam, bylem wczesniej na diecie zbilansowanej, niestety tak poobcinalem ze po zrzuceniu 7kg jadlem ok 2k kcal i zlapal mnie zastoj, a nie bylo z czego obcinac, dlatego polecono mi abym obliczyl na nowo zapotrzebowanie i ulozyl na nowo diete

wyglad mojego tygodnia - caly czas w chacie pomijajac
17.00-18.00 silowy FBW 3x/tydz
19.00 60m basket 3x/tydz
24.00 30m hiit 3x/tydz
okazyjnie basen

zapotrzebowanie jakie wyliczylem to ok 2800-2900 kcal
moja budowa to prawdopodobnie endo

dieta wyglada tak :



2,7 b (34,6%) / 1,03 t (31,9%) / 2,27 w (33,5%)

nie wiem jak dopchac te 200 kcal, czy moge pozostawic ten maly deficyt ? (wiadomo ze w 100% nie obliczylem dokladnie zapotrzebowania)

czy powinienem cos pozmieniac ?
z gory dzieki

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 92

Wzrost: 183

Obwód klatki: ~108

Obwód ramienia: 40

Obwód talii: ~93 na kałudnie

Obwód uda: 61

Obwód łydki: 43

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ---

Aktywność w ciągu dnia: Uczelnia

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: ---

Odżywianie: ---

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: ---

Stan zdrowia: ---

Preferowane formy aktywności fizycznej: FBW 1x silka; 2x dom
3x 60m basket po silowym
3x 30 min HiiT wieczorami
basen okazyjnie


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: ---

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: ---

Stosowane wcześniej diety: zbilansowana
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
yyy warzywa wliczasz do bilansu wtf?
Zmniejszyłbym ilość białka bo będzie tego ze 2,6-2,7 na kg masy ciała, tak żeby max było 2.5 (jak nie jedziesz hardkorowo to 2.2 stykło by)
Po siłowym na pewno wywal jabłko wrzuć jakieś źródło białka + węglowodany.

Ogólnie tak jakoś słabe zestawienie tego wszystkiego troche
moja propozycja :
1 - owsianka + jajka
W około treningowych wyrzuciłbym owoce i warzywa, no po treningu mógłby być banan zamiast jabłka.

Jak wcinasz kuraka fajnie by było żebyś to szamał z kaszą/ryżem(nie koniecznie dużą porcją) Migdały z kolacji wrzuciłbym do śniadania.
Nie robisz chyba HIIT'a w dni treningowe?

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
I jeszcze jedno - nie ma czegoś takiego jak szybka redukcja, może być redukcja zaplanowana w jakimś okresie czasowym (0.5-1kg tygodniowo to było by dobrze jakby opadało, powyżej już organizm byś katował)

Na pewno tych kcal więcej trzeba będzie dopchać, bo warzyw nie powinieneś uwzględniać w bilansie, a tak mi się przynajmniej wydaję. Na start żadnego deficytu, bilans zerowy. Potem będzie zastój przyjdzie czas na obcinanie.

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 148 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4206
Zmieniony przez - stoma90 w dniu 2011-06-05 22:39:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 384
i tu mam spory problem teraz, gdyz ostatnio Faftaq radzil, abym wywalil koniecznie owsianke ze sniadania to raz, a po treningowym dal jablko z ryzem cynamonem oraz odzywke, a tak godzine pozniej jakas rybe/bialko i warzywa, to dwa ? :S
konflikt interesow i kogo teraz sluchac... : /

zazwyczaj lacze: posilek - silowy - posilek - basket - posilek
a w pozostale dni HiiT przed ostatnim posilkiem
a nie mozna robic HiiTa w dni treningowe ?

wiem ze nie ma czegos takiego jak szybka redukcja, ale w ankiecie cos trzeba bylo wybrac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 545 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2926
Co do drugiego źle wykminiłem sprawę - zmieszanie jabłka z cynamonem i ryżem ok, sądziłem że coś takiego jak kumpel robisz, że na siłce po treningu od razu jabłko, a w domu sam ryż i białko mieszał :E
Jeżeli tak to może być, bo będą te węgle i białko.

HIIT jest mocnejszy niż zwykłe aeroby, dlatego lepiej robić go w dni nietreningowe.

Na początku trochę zkichałeś sprawę że wcinałeś tylko 2tyś kcal. zastój wiadomo że będzie przy tym oczywisty. Co do śniadania to nie widzę problemu w 60g owsianych na wodzie + trochę rodzynek i orzechów/migdałów do smaku.

/pzdr

Pomogłem? Walnij SOG'a!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 384
no nie, w przeciagu 15 min po skonczeniu silowego jem jablko, ryz, bialko na wodzie, wszystko razem, po jedzeniu ide pograc w kosza, po koszu ide zjesc kuraka z grila z warzywami

no bo wczesniej mialek spartolony metabolizm i jak jadlem te 2k kcal to bylem przezarty, teraz na 2k kcal mysle caly czas o zarciu tylko bo glodny

no owsiane platki zostaly okreslone jako "przereklamowane"
jesli bym mial je wrzucic spowrotem (bo wczesniej jadlem) to musialyby byc na 200ml mleka 0,5% inaczej ich nie przelkne ...

czyli podsumowywujac, konkretnie ktore rzeczy powinienem zmienic, oprocz obnizenia bialka i podbicia kcal z wegli ?

Zmieniony przez - uzurpator9 w dniu 2011-06-06 15:18:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11565
Anonim BS a dlaczego odradzasz migdałów na kolacje?;-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na duże przytycie dla osoby chudej, aktywnej, ciężko i długo pracującej.

Następny temat

prośba o sprawdzenia diety.

WHEY premium