SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zastuj ? :D

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2759

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
Może być split, ale nie taki...

Przysiady, MC, wyciskania, drążek, wiosło. Te rzeczy działają i powodują wzrost siły i masy, na nich układasz plan. Triceps i biceps w roli dodatku, kilka serii tygodniowo, na koniec treningu, to wszystko czego potrzebują. Nawalania tylu serii na tak małe mięśnie ma sens, jeśli chcesz coś dopracować, masz w tym widoczne braki. Ale to robią ludzie, którzy mają w bicu duzo więcej niż Ty, Ty tego nie potrzebujesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
Jeśli plan działa, to nie ma potrzeby zmieniać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1535
https://www.sfd.pl/[art]_Split_czyli_zabawa_na_calego_dla_bardziej_zaawansowanych_by_georgu-t350792.html

tu fajny splicik jest, mc, przysiady, wioslowanie , wyciskanie itp..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 261
Jeśli plan działa? Ok ale przez ponad 3 miesiące? Przecież wiadomo jest że mięśnie przyzwyczajają się do ćwiczeń które systematycznie wykonujesz, moim skromnym zdaniem zaminy są potrzebne, jeśli nie całego treningu to chociaż poszczególnych ćwiczeń, progresji w seriach.

Uczymy się przez całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
Jak sama nazwa wskazuje, jest to zabawa dla bardziej zaawansowanych, a kolega, który ma 35 w bicu, sam planu ułożyć sobie nie umie, bierze na klatę może jakieś tam 80kg, do zaawansowanych nie należy. Poza tym, by osiągnąć siłę, no i masę przy tym, potrzebuje pracować na stosunkowo wysokich obciążeniach, co z kolei wymaga techniki, którą ciężko dobrze opanować, jeśli robi się jedno ćwiczenie 4 razy w miesiącu...

Krótko mówiąc, poczytaj o splicie partia 2/tydzień, albo konkretnym FBW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 348 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6691
Ok tylko co radzicie pozmieniać ? :D

No pain, no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
Ja jadę jednym planem 4 miesiące już, i wciąż działa. Oczywiście coraz więcej kg na sztandze, ale ćwiczenia wciąż te same w zasadzie

No ale niech zmienia, ja bym w ogóle inny trening wziął, ale niech robi co tam mu się chce.

EDIT: wszystko, wy******* tego splita, bo za wiele to na nim nie zwojujesz. Komuś takiemu jak Ty, osobny dzień treningowy na biceps i triceps, i robienie na nie po 10 czy po ileś tam serii, za wiele nie da.



Zmieniony przez - jedigrom w dniu 2009-05-03 22:56:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 261
Dobrze by było żeby wypowiedział się któryś z ekspertów.. ja na tym etapie nie jestem w stanie Ci pomóc, skoro piszesz że trening nie daje efektów. Nie wiem jak ćwiczysz, zgadzam się jednak z jednym co napisał jedigrom, mianowicie technika! Skup się na tym żeby poprawnie wykonywać ćwiczenia, nawet z mniejszym ciężarem ale bez kiwania i oszukiwania samego siebie. Jedyna moja rada to pozmienianie progresji i możliwie kolejności ćwiczeń, jak również wymiany ćwiczeń które przychodzą Ci z największą łatwością na nowe.

Uczymy się przez całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3342
To takie rady ogóle, słuszne, ale dla niego taka formuła treningu jest w ogóle zła.

Przeczytaj art niżej o każdej partii trenowanej 2 razy na tydzień, jeszcze lepiej, jakbyś ułożył sobie push/pull albo góra/dół, ale takich planów nie ma na forum chyba, nie wiem nawet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 348 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6691
Wcześniej miałem tez splita ale na nim dobrze wszystko szło :D Mopze do niego wrócić

No pain, no gain

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocencie moj plan ogolny

Następny temat

split prosze o sprawdzenie i poprawki

WHEY premium