SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kcal i makroskładniki w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6712
Witam,

Aktualnie jestem na masie rozpisałem sobie dietę 2700 kalorii dziennie rozbitych na 5 posiłków i przez okres 5 - 6 miesięcy będę zwiększać ilość o 120 tygodniowo.
Pochodzenie zapotrzebowania: 50% węglowodany, 40% białko 10% tłuszcze, dodam że jestem endomorfikiem.
Śniadanie jem o godzinie 8, trening o godzinie 17:30 - 18:30, a spać kładę się o godzinie 22.

Moje pytanie brzmi: Ile procentowo powinienem spożyć kalorii oraz w jakim czasie przed i po treningu ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Wrzuć wypełnioną ankietę działu. Wklej wyliczenia zapotrzebowania i podaj makroskładniki w g/kg masy ciała. Posiłek przed treningiem ok 2h a po w miarę szybko. Kcal zwiększa się w zależności od zmian obwodów a nie na ślepo.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2016-09-13 08:43:40

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie. Musisz sam na sobie sie przekonac co sie sprawdza dla Ciebie. Bo mozesz wziac np. 50% wegli z dnia dt i dac je okolo treningowo np 50/50 , a mozesz dac 70% wegli z dziennej puli okolo treningowo w stosunku np. 60/40, a mozesz w ogole wszystkie wegle z dnia dac tylko w okolicach sesji treningowej. Nie ma jednej reguly.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6712
Dieta dla 2800 kalorii,
Makroskładniki: Białko - 3,2g/kg, węgle - 4,45g/kg, tłuszcze - 0,5

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Białko max 2g, tłuszcze min. 1g. Wprowadzić zmiany w rozpisce.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6712
Poprawiłem tak jak prosiłeś, z Twoich słów wynika że organizm nie jest wstanie przyjąć więcej białka niż 2g/kg ? W proporcjach wyszło mi 23% białka 52% węglowodanów oraz 25% tłuszczy, chce przybrać jak największą masę mięśniową oraz jak najmniej tłuszczu (jak każdy), trenuje 5 razy w tygodniu po 1h (codziennie inna partia). Dwa lata temu jak robiłem masę to przesadziłem właśnie z tłuszczami i węglami przez co przybrałem 25kg lecz tylko 5 to były mięśnie, teraz przez 1,5 roku robiłem redukcje którą jestem już zmęczony więc teraz chce znów wrócić do robienia masy i nie chce się znów tak zalać.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68522
Po 1,5 rocznej redukcji chcesz od razu wchodzić na dodatki bilans kaloryczny?.. Może się nie znam, ale dość karkołomny pomysł i grozi zalewaniem się od samego początku. Lepiej by było wejść na jakiś czas na "zero" (kilka tygodni?) , przyzwyczaić organizm, że już nie musi głodować, dać mu trochę odżyć, a dopiero później pomału i ostrożnie podnosić kalorie. Inaczej grozi Ci klasyczne jo-jo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6712
Tak od 5 tygodni zwiększałem i za dwa tygodnie wejdę już na "zero" zapomniałem dodać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Po 1,5 rocznej redukcji polecam zrobić badania: testosteron, kortyzol, tsh, ft3, ft4, morfologia.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6712
Chcę zrobić najlepiej masę więc powinienem kierować się układaniem diety: makroskładniki g/kg masy ciała ? Do tej pory zawsze robiłem tak że na masie 50% kalorii z węglowodanów, 20% z tłuszczy, 30% białko, i zwiększałem 160 kalorii miesięcznie, natomiast na redukcji ilość kaloryczna taka na jakiej zatrzymałem się na masie 40% węglowodany 40% białko 20% tłuszcze i odejmowałem po 50 kalorii tygodniowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Makroskładniki wyliczasz w g/kg masy ciała a nie w % a kcal dodajesz/odejmujesz w zależności od zmian mierzonych obwodów a nie na oko.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjście z redukcji

Następny temat

Dieta redukcyjna - ratunku!

WHEY premium