SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kcal

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1655

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 574
Cześć.
Chciałbym Was prosić o określenie mojego zapotrzebowania kalorycznego, ponieważ ja sam się na tym zbytnio nie znam, a dane w internecie są rozbieżne i mylące.
Mam 20 lat 177 cm wzrostu i ważę 59 kg. Jestem po diecie odchudzającej, obecnie z niej wychodzę i zjadam około 2050-2100 kcal dziennie, podzielone na 5 posiłków.
Myślę że jestem osobą dość aktywną. Codziennie dojeżdżam na i z uczelni rowerem, (około 40 minut w jedną stronę) do pracy tak samo. Oprócz tego trochę spaceruję, (6000 -20000 kroków dziennie w zależności czy w tym dniu pracuję). Pracuję w kinie 3 dni w tygodniu po 8 godzin. Praca polega na, wypuszczaniu ludzi z sal po filmach i sprzątaniu. Jest tu znowu dużo chodzenia, szczególnie po schodach. Średnio 3 razy w tygodniu jestem na siłowni po około 1.5 h z czego pierwsze pół godziny to interwał na bieżni (5minut z prędkością 7 km/h i 5 minut z prędkością 14 km/h powtarzane aż do wyczerpania czasu), a około godziny, to ćwiczenia na maszynach z obciążeniem na różne partie mięśni wykonywane w 4 seriach po 12 powtórzeń(głównie na brzuch, klatkę piersiową i ręce). Do tego dochodzą oczywiście mniej, lub bardziej wyczerpujące codzienne czynności domowe.
Mój cel to na chwilę obecną stabilizacja i utrzymanie wagi. Za kilka miesięcy pomyślę o masówce.
Po powrocie do domu wstawię zdjęcie sylwetki, co być może ułatwi określenie jej typu i dokładniejsze obliczenia.
W razie potrzeby mogę też wrzucić screeny podziału makroelementów w diecie z ostatniego tygodnia.
Z góry dzięki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Zapotrzebowanie policz pierwszym podanym przeze mnie wzorem, uwzględnia wszystkie czynniki, także wyliczone zapotrzebowanie teoretycznie powinno być zbliżone do rzeczywistego - pamiętaj, że wyliczenia to tylko baza na start, dalej liczy sie obserwacja organizmu, w kolejnych linkach masz informację jak dobierać produkty, przepisy na urozmaicenie diety znajdziesz w Kuchni SFD. 
https://www.sfd.pl/-t276436.html - Wzór na zapotrzebowanie kaloryczne
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie. 
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie. 
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie. 


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2017-05-17 20:30:32

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 574
Wstawiam wspomniane wykazy makroelementów z ostatnich 5 dni.
Bardzo proszę chociaż o przybliżone obliczenia, bo nijak mi to nie wychodzi... raz mniej raz więcej.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 574
A to wspomniane zdjęcia sylwetki.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Ekto. Tylko masa teraz. Masz praktycznie zero mięśni. Policz zapotrzebowanie swoje i dodaj 100kcal. Jesli zapotrzebowanie bedzie bardzo sie roznilo od aktualnego spożywania kcal to dodawaj w miarę czasu co raz więcej az dojdziesz do progu by masa szla
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 574
Podstawa wyszła mi 1606 kcal a dalej nie ogarniam.
Jak policzyć TEA? Na siłowni to łatwe, ale na dworzu i w innych miejscach raczej trudne...
"TEF 6-10%" No to 6, czy 10? Mniemam że zależy od rodzaju pożywienia...
A NEAT to dla mnie już zupełna abstrakcja. Serio myślicie że jestem ektomorfikiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 291 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6199
Tak ekto. Daj około 700-800 na neat. Własnie na siłowni wydaje mi sie ze jest trudniej. Tam cwiczysz pozniej stoisz itp. Na dworze biegasz 20 minut i liczyc proste.


Zmieniony przez - Szkielet34232 w dniu 2017-05-18 22:00:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zastopowanie wagi

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej

WHEY premium