SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie KCAL

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 410
Witam, czy moze ktos pomoc obliczyc zapotrzebowanie kaloryczne, wiem ze kazdy bedzie mnie odsylal do róznych kalkulatorów ale ja z nich wszystkich juz skorzystalem i róznica pomiedzy nimi dochodzila nawet do 1000 kcal, sam juz nie wiem którem zawierzyc i jaka ilos kcal stosowac,
Gdyby ktos zechcial pomoc to podaje parametry:
180 cm 80 kg 23 lata 17,4% tkanki tłuszczowej
Jestem na redukcji i lece 2500 kcal dziennie ale szczerze mowiac sam do konca nie wiem czy jest to ilosc dla mnie odpowiednia, co myslicie??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 410
Dodam ze trening siłowy 5 razy w tygodniu po około 1h oraz 3 razy aeroby 40 minut (rowerek) i 3 razy cwiczenia brzucha 10 serii okolo 20 min sesja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 344 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14809
niestety na forum nie ma wrozki kazdy jest inny i kazdy ma inne zapotrzebowanie. np. gdzies czytalem ze wyliczono ze osoba silnie impulsywna, czesto gestykulujaca moze potrzebowac nawet do 300kcla wiecej od spokojniejszego rowiesnika.
tak ze najlepiej skozystaj z najpopularniejszego tutaj wzoru:
(waga)*24*(wspolczynnik aktywnosci)

gdzie wspolczynnik aktywnosci:
Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia)
Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach')
Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca)

nastepnie obserwuj organizm. jedz zgodnie z zapotrzebowanie powiedzmy przez dwa tygodnie i sprawdz co sie dziej z waga a nastepnie koryguj.

lub inaczej:
jesli twoja obecna dieta jest ustabilizowana, waga stabilnie stoi w miejscu po prostu prze powiedzmy tydzien jedz normalnie i dokaldnie notuj wszystko co wkladasz do ust. przelicz pozniej na kalorie, policz srednia i gotwe.

pozdro.

Iam going to stay young until I die.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
a posty podwieszone czytamy?

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
jw. w postach podwieszonych ale takze trzeba się sugerować własnym organizmem

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Galaretka na mase

Następny temat

Redukcja węglowodanów.. kilka pytań

WHEY premium