SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Z Wami lepiej- DT Pauli

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
5x5 jest klasyka na siłę, proporcje.. wiesz jak uważasz ze zawodniczki sportów siłowych maja ładne proporcje No niestety rosnie to co jest najsilniejsze kosztem słabszego, czym dłużej sie robi taki trening tym dysproporcje w sylwetce większe, no ale to nie gra roli w sporcie siłowym
no i druga sprawa, rozpietki 5x5 ????? życzę powodzenia w zrywaniu klatki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1861
Ha. Czyli dobrze, że jeszcze nie zaczęłam "B"?
Mój trening (swego czasu) ładnie rozruszał mi metabolizm, czułam się świetnie. Talia ładnie się "wcięła" a na brzuchu zarysowały mięśnie.
Lubię go...

Co sugerujesz, jeśli chciałabym bardziej skupić się na kształtowaniu sylwetki fitness?


Zmieniony przez - yen w dniu 2013-10-30 17:27:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1861
Wczorajsza micha czyściutka.

Jestem u babci, teraz to będzie nie lada wyzwanie. Już patrzyła na mnie spod byka jak zajadałam się owsianymi na śniadanie i 3 razy musiałam odmawiać biszkopcików, czekoladki i michałków. Ech...
Jakby niewystarczającą trudnością był fakt, że nie mogę zaplanować jadłospisu.

Ale dam radę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Laska, wróć do podstaw - masz w regulaminie trening A-B. Ale tutaj sugeruję wrzucić filmiki, bo wietrzę błędy w technice (patrz dysproporcja w wielkości tyłka względem czworogłowych). Dodatkowo Twoje kolana dążą ku koślawości + płaskostopie, więc mam daleko posunięte wątpliwości co do tego, jak utrzymujesz pozycję techniczną, zwłaszcza w przysiadzie.
"Czuwanie nad techniką" przez osobę, która każe robić rozpiętki w zakresie 5x5? Hmmm... Nic dobrego nie wróży.
Zdecydowanie odradzam takie zabawy czy to w rozpiętkach, czy w ogóle w jakichkolwiek izolacjach. To się kończy w najlepszym wypadku naciągnięciem mięśnia, w najgorszym... Sieczką z pracującego stawu

A co do rozruszania metabolizmu od treningu, to hehe... Jak ktoś pierwszy raz zadek na siłownię ruszy, zwłaszcza jeśli ma małą LBM, tudzież zalicza się do wątło-tłustych i złapie za coś, co waży więcej niż siateczka z zakupami, to owszem, coś tam rozrusza. Do czasu.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2013-10-31 12:16:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1861
DNT
Miska czysta, o dziwo bez głupich myśli (chyba faktycznie brakowało mi węglowodanów...).
Warzywka: pomidor, brokuł, kalafior, marchew
Suple: animalpak, wpc protein plus
Płyny: woda 2,5 l; kawa




Płaskostopia nie mam, długo byłam pod kontrolą ortopedy. Jedna noga krótsza o 1,5 cm (mam wkładkę). Co do koślawości- spore prawdopodobieństwo, ale możliwe też że krzywo stanęłam. Może na lepszych zdjęciach będzie więcej widać.

Spróbuję tamtych treningów, a jak tylko uda mi się zdobyć na odwagę i poprosić któregoś z moich osiedlowych koksów nagram filmik

Całe życie uprawiałam jakiś sport, dysproporcja uda-pupa powstała przez jazdę konną (12 lat nie schodziłam z siodła , dopiero jak zaczęłam przysiady i mc to pupa mi się "pojawiła" (to na zdjęciu to już JEST jakaś pupa względem ud).

I dźwigałam zwykle więcej niż siateczkę z zakupami, widły z obornikiem ważą trochę więcej

Co do wątło- tłustej sylwetki (ouch! Zacznę się zastanawiać, czy nie jestem zbyt delikatna na taki dziennik), tłusta- teraz, owszem. Wątła- raczej nigdy (no... chyba, że w porównaniu z bikini fitness, ale na takie porównania daję sobie jeszcze sporo czasu). Mam mięśnie, tylko się schowały (wiadomo pod czym)- chcę mieć ich jeszcze więcej- dlatego nie siedzę na kanapie przed TV.

Tak było w maju (wiem, zdjęcia beznadziejne, ale nie dorobiłam się lepszych):









Zmieniony przez - yen w dniu 2013-10-31 20:42:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1861
Ciągle sobie dłubię sama, więcej motywacji znajdując w zmęczeniu mięśni niż słowach o nieuleczalnych ED.

Po drodze miałam wyjazd do rodziny i kilka innych "zakłóceń", ale nadal dzielnie się trzymam.

Dieta

Zjadałam około 2000 kcal: białka 30%, węgli 35-40%, reszta tłuszczu.
Losowe michy z ostatnich 2 tygodni (ograniczyłam nabiał, niemal do każdego posiłku warzywa- głównie mrożonki i brokuł):






Spostrzeżenia: Mam straszne wzdęcia po takiej ilości ryżu, kaszę gryczaną musiałam zupełnie odstawić- strach było po niej z domu wyjść Mam mąkę gryczaną, może lepiej mi się przyswoi w formie placuszków. Kupiłam też jaglaną, zobaczymy czy lepiej się będzie trawić.

Pomiary:
Dzisiejsze pomiary trochę mnie zdziwiły, waga szczególnie- ale wiadomo, nie należy się nią sugerować.



Trening A nr 1 (2 serie po 15 powtórzeń)

Do tej pory ciągnęłam swoje 5x5, ale przeglądając forum trafiłam na dziennik agak. Mój wzrost, inna sylwetka startowa, ale pięknie motywujące efekty. Jako że straszny ze mnie niedowiarek musiałam zobaczyć na własne oczy efekty ażeby uwierzyć, a ten dziennik pięknie je pokazał. Zatem dziś pierwszy raz wykonałam trening FBW by Obli.

Dynamiczna rozgrzewka stawów + 5 min bieżni przed, statyczne po.




Spostrzeżenia:
A. Przysiad Bałam się takiej ilości powtórzeń, więc nie szalałam z ciężarem, następnym razem wezmę więcej- był zapas, choć koniec drugiej serii już czułam w nogach.
B1. wyciskanie sztangi skos góra Końcówka ciężko.
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do klatki Za mały ciężar.
C1. prostowanie nóg w siedzeniu ok
C2. wznosy z opadu Bez obciążenia, następnym razem coś sobie wezmę
D. plank 90 s
aero Krótko, strasznie mnie bolały łydki. Miałam wrażenie, że są za bardzo pospinane. Czasem tak miewam, wtedy nie daję rady zbyt długo- przerwy na rozciąganie nie pomagają. Ciekawe dlaczego tak...

Ogólnie po całym siłowym czułam się tak, jak zwykle miałam po rozgrzewce z cosgrove. Mało spocona i lekko zmęczona. Wszystko jakoś tak szybko poszło, ledwie zaczęłam a już skończyłam. Nie wracałam do domu po czterech.
Czuje że jest to inny rodzaj zmęczenia niż ten, który towarzyszył mi po 5x5. Nie mniej jednak przyjemny

Może powinnam zostawić sobie rozgrzewkę ogólną mięśni z cosgrove?

Zmiany:
3 dni 1800 kcal, 1 dzień 2000 kcal- ściągnięte od agak- myślicie, ze i ja tak mogę?







Zmieniony przez - yen w dniu 2013-11-12 16:07:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
zacznij od razu od 3 serii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1861
3 serie po 10 powtórzeń? OK!

A micha?

Zmieniony przez - yen w dniu 2013-11-12 18:22:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no i dowal do przysiadów, na pewno nogi masz silniejsze niz ręce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1861
Wiem, wiem. Jakoś tak przesadnie asekuracyjnie do tego podeszłam. Następnym razem się poprawię Dziękuję za odwiedziny i radę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zacząć trening "na poważnie"? Jak efektywnie redukować bf? proszę o rady.

Następny temat

Jak zrzucic te udziska?

WHEY premium