SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Złamany obojczyk

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 468515

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 308 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20596
mam nadzieje ze szybciej wrócę do siebie niz Ty, współczuję, u mnie na szczescie nie bylo operacji, nie bylo odłamów ani przesuniecia, w srode na kontrole ma nadzieje ze bd ok

"Ludzka siła wyrasta ze słabości"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 33
pzdrelkk

1. Niestety twoja kość w każdej chwili może się przemieścić, tak jak w moim przypadku na początku miałem wszystko dobrze a po 2 tyg kość mi się przemieściła i krzywo się zrosło dlatego proponuje wizyty u lekarza który ci powinien powiedzieć czy kosci się zrastają dobrze.
2.Jest to normalne że jak bierzesz wdech to może cie boleć gdyż złamanie jest świeże do 2 tyg bóle powinny minąć.
3.Też wydaje mi się że jeśli złamanie jest świeże to ręka też boleć będzie, ale jeśli będzie ci drętwieć to lepiej udaj się do lekarza.
4.To pytanie jest podobne do 3,4 gdyż złamanie jest świeże, mnie tak samo bolało nawet jak przełykałem ślinę.
5.Myślę ze gips będziesz mieć około 6 tygodni,a na siłownie będziesz mógł wrócić po około 6 miesiącach.
6.Miałem tak samo bóle pleców i byłem bardzo skrzywiony,gdy ściagali mi gips pod łopatką zrobiła mi się odleżyna, jeżeli będzie cię boleć to udaj się do lekarza i niech ściągną ci gips.

Teraz opisze mój przypadek
W wypadku na rowerze złamałem obojczyk wsadzili mnie na 6 tyg do gipsu,obojczyk się krzywo zrósł i miałem przez to bark skrócony o 1,5 cm oczywiście mogłbym z tym żyć ale paskudnie to wyglądało i krzywiły mi się plecy więc zgodziłem się na operacje na której łamali mi obojczyk i wstawiali śruby.Zamiast gipsu mam wygodną kamizelkę którą mogę zdejmować kiedy chce i już mogę powoli ćwiczyc rękę. Obecnie minął już miesiąc i na razie czuje się dobrze zobaczymy co będzie dalej. Sorry za błędy ale pisze jedną ręką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 308 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20596
Czesc, byłem u lekarza na wizycie kontrolnej, lekarz powiedział ze wszystko puki co jest ok, zauwazylem ze mimo iz obojczyk jest polamany bez przemieszczenia to i tak jest krzywo,tzn. jest polamany na 2 czesci i lekko tworzy kat rozwarty, lekarz mi powiedział ze to w niczym nie bd przeszkadzac i tylko troche moze to byc widoczne, spytalem go po jakim czasie bd mogl wrocic na silownie, on powiedział ze po jakichs 2 miesiacach od zdjecia gipsu, 31 ide na kontrole i prawdopodobnie juz zdjecie gipsu, mam nadzieję że wszystko mi się wygoi i wrócę do formy ;DD

"Ludzka siła wyrasta ze słabości"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 33
Jak powiedział że tylko 2 miesiące to nie dużo, ale ja wole odczekać te 6 miesięcy, nie chciałbym znowu złamać Jak dobrze ci się zrośnie to ok, ja jak już pisałem miałem skrócony bark i ta kość była widoczna i przez to mógł mi się kręgosłup krzywić także wolałem operacje zrobić.

pzdrelkk
Jak złamałeś obojczyk?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15
Witam.Ja złamałam obojczyk 3 lata temu.W mojej miejscowosci nie chcieli mnie operowac gdyz uwazali ze po operacji moze byc jeszcze gorzej.Związali mnie bandażem,zrobili po tyg rtg i powiedzieli ze jezeli moge wykonywac wszystkie ruchy to nie ma co operowac.Po ok roku miałam już dośc gdyż kość tak sterczała iz bałam się że przebije mi skóre.Do tego doszły bóle całej ręki.Pojechałam więc do innej miejscowości i prywatnie do lekarza,odczekałam nastepne dwa lata(taki dostałam termin przyjecia do szpitala)i wreszcie doczekałam się operacji.Obojczyk(lewy)miałam zespolony blaszką podany czynnik wzrostu GPS.Było to 10 tygodni temu.2 tyg temu byłam na kontroli u lekarza powiedział że wszystko ok i ze mam zacząć rehabilitacje.Tak więc miałam laser i pole magnetyczne. Kilka dni temu zaczęłam ćwiczenia.I się zaczęło... ból reki,ramienia,nadgarstka i obojczyka.Nie wiem jakie ćwiczenia mogę wykonywać i czy wogóle moge(bo może to za wcześnie)Jeżeli ktos z Was miał podobny przypadek to proszę o odpowiedź.Acha dodam jeszcze ze po operacji miałam kamizelkę usztywniajacą,którą nosiłam 7 tyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15
Witam. Miałam wypadek na rolkach 3.08. Do szpitala zgłosiłam się 8.08 ponieważ nic wcześniej mnie nie bolało, miałam tylko otwarcia. Zrobiono mi rtg i wyszło że złamałam obojczyk. Od razu gips coś podobnego do ósemki. Znowu rtg i pani doktor stwierdziła że nie podoba jej się nastawienie tego obojczyka. Usłyszałam że trzeba podjąć decyzję o operacji. Jako że o dziwo nie było miejsc w szpitalu, wróciłam do domu z tym gipsem i miałam się zgłosić 16.08 na kontrolę. Tak też zrobiłam. Tylko że tym razem był pan doktor. On jeszcze raz próbował mi to nastawić i założył gips ósemkę którą miałam nosić do końca wakacji. Jeszcze wysłał mnie na konsultacje z ordynatorem. 22.08 byłam na tej konsultacji... i jak się okazało to się nie zrośnie. Mam kości za daleko od siebie tzn. jedna jest jakby pod drugą. No i jestem zapisana na operacje. 28.08 trafiam na oddział a 29.08 mam operacje. Najbardziej zdenerwowało mnie to że cały miesiąc męczyłam się w gipsie żeby usłyszeć że operacja jest konieczna :( Co będzie dalej dowiem się w niedzielę. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 308 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20596
Czesc tu znowu ja ;), Gucio95- obojczyk złamałem podczas gry w piłkę nożną, wyskoczyłem do piłki, a typas sie we mnie wyebał na pełnym biegu no i wykreciłem półsalto spadając na bark i trach, od razu wiedziałem że połamałem, przejechałem ręką po obojczyku i poczułem taka gulkę, poszedłem do domu i od razu po powrocie pojechałem do szpitala ;) tam mi zrobiono rtg no i stwierdzono ze mam polamany obojczyk bez przemieszczenia, założono mi gips ósemkę.

Przez jakieś 2 tyg ból był hardcorowy xd minęło już 26 dni a ja od jakiegoś tygodnia nie czuję wg bólu jak bym nie miał złamane i w środę 31 sierpnia idę na kontrolę i prawdopodobnie zdjęcie gipsu, mam nadzieję ze za 2 miesiące wrócę na siłownie ;) Ostatnio spotkałem kumpla(z którym uczyłem się w gimnazjum) pogadalismy trochę i okazało się ze miał identycznie złamany obojczyk jak ja ale aż 3 razy, mówił ze zawsze zakładali mu gips desaulta czy jakos tak to sie nazywa, po zdjęciu gipsu 2-3 tygodnie starał się oszczędzac a potem już normalnie jak zawsze prowadził aktywny tryb życia, troche mnie to pocieszyło, ale i tak wolę poczekac te 2 miesiące jak mówił lekarz ;D

"Ludzka siła wyrasta ze słabości"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15
Właśnie leżę na oddziale. Nie jest bardzo źle. Jutro operacja. Mają mi założyć płytkę LCP oczywiście pod znieczuleniem ogólnym. Jutro napisze jak wrażenia xD Uważajcie na siebie i najlepiej nie łamcie obojczyków bo to najgorsze co może być :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 308 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20596
popieram Magdę ;) uważajcie ludzie na siebie bo to na prawdę kijowy motyw,

Magda94 - co do operacji i tej płytki słyszałem, że to bardzo dobra opcja, obojczyk zrośnie się równo i prawie śladu później nie bd ;) zastanawia mnie tylko czy nie będzie po tym blizny? oczywiście 3maj się i dochodź do zdrowia, czekam na relacje ;D

"Ludzka siła wyrasta ze słabości"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15
Blizna będzie, to prawda. No operacja miała być dziś ale niestety nie było tego specjalisty. Więc czekam do jutra :) rano mam mieć operacje myślę że około 9. Jeszcze tylko muszę się dowiedzieć co po operacji. Czy orteza czy gips :) pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem ze zdiagnozowaniem

Następny temat

Ból Kłucie w Mostku

WHEY premium