SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost mięśni - dla początkujących

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54498

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2808
Ja jestem poczatkujaca i mam pytanie ;
1. o ile moge zwiekszyc obciazenie jesli do tej pory ok.4 tyg.cwiczylam z 22 kg.obciazeniem, dodam ze robie mase cwiczac na posladki i uda oraz lydki.
2. Jesli pozostawiam 3 dni na regeneracje miesni to czy jest to za krotki okres czasu?
3. Jakie odstepy czasowe powinnam robic miedzy seriami a powtorzeniami,wiem ze to jest tez dosyc istotne, czy ktos moglby mi konkretnie odpowiedziec na te pytania?
Z gory dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2808
przepraszam za odswiezenie tematu, ale czy ktos moze odpowiedziec na moje trzy pytania, konkretnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1002 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19653
1) wg.Tyki : jezeli robisz tym ciezarem 13 powtorzen to dobierasz taki zeby moc wykonac np: 8 powtorzen czyli np: bedzie to 26kg . Musisz sam
sprawdzic
2) zalezy od intensywnosci treningu ,ale raczej nie krocej chyba ze robisz
jedno cwiczenie na jedna partie miesni
3)ja nie stosuje stalych przerw ,a podawane przez innych traktuje tylko
orientacyjnie. robie tyle ile mi potrzeba , jezeli czuje ze dam rade
zrobic serie to robie np: po minucie ,mimo iz powinienem czekac 3 ,a
czasami robie dluzsze gdy czuje ,ze nie uda mi sie odpowiedio dobrze
zrobic seri.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 160 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2808
ok, wielkie dzieki za odpowiedz.
pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mariusz.K - nie powołuj się na mnie jak głupoty piszesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. o ile moge zwiekszyc obciazenie jesli do tej pory ok.4 tyg.cwiczylam z 22 kg.obciazeniem, dodam ze robie mase cwiczac na posladki i uda oraz lydki.

W każdym ćwiczeniu stosuje się inne obciążenia dostosowane do możliwości siłowych jakimi się w nim dysponuje. Z reguły obciążenia zwiąksza się o 2,5-5% tygodniowo ale zależy to od typu treningu i całej masy innych czynników.

2. Jesli pozostawiam 3 dni na regeneracje miesni to czy jest to za krotki okres czasu?

Zależy to od objętości poprzedniego treningu na daną grupę mięśniową - im była ona mniejsza tym szybciej można ponownie daną grupę trenować.

3. Jakie odstepy czasowe powinnam robic miedzy seriami a powtorzeniami,wiem ze to jest tez dosyc istotne, czy ktos moglby mi konkretnie odpowiedziec na te pytania?

Długość odstępów między seriami jest bardzo istotna i waha się ona znacznie w zależności od typu i celu treningu, od zera (w przypadku superserii) do nawet 10 minut. Przeciętnie jednak w treningu rekreacyjnym najlepiej jest wydłużać czas przerw wraz z przyrostem liczby powtórzeń w serii. Przy wykonywanych naprzemiennie seriach na grupy przeciwstawne wystarczy nawet 60 sekund, w przypadku serii prostych o małej liczbie powtórzeń 90-120 sekund, o dużej liczbie powtórzeń 2-3 minuty. Ważne jest aby w danym mikrocyklu stosować porównywalne przerwy gdyż różnice mogą skutecznie uniemożliwić porównanie wyników pomiędzy treningami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2175 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10847
tyka pisales, ze trzeba dac odpocząć grupie miesniowej na 4-7 dni, a co gdy ćwiczymy FBW 3x w tygodniu??

Każdy ma to po prostu w dupie. Oprócz Ciebie. Jesteś z tym sam. Zwycięstwo albo porażka!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Witam wszystkich mam pytanie:
Mam 15 lat i chciał bym mieć duże mięśnie w rękach chodzę na siłownie ale coś mi się wydaje że to nic nie daje i może jest coś co mogło by mi pomóc uzyskać ładny kształt moich mięśni proszę o pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szybkoooo

Następny temat

przeciwutleniacze - co proponujecie?

WHEY premium