SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyjścia z parteru

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5185

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 455
W jednym z wywiadów przed walką z Pudzianowskim Najman powiedział, że na treningach ćwiczy głównie "szybkie wyjścia z parteru". Jestem w tym temacie kompletnie zielony. Przez 8 lat trenowałem karate a od 2 lat muay thai, więc parter to dla mnie pewny wyrok przegranej (umiem tylko obalenia i pady). Szukałem w necie i na forum, ale jakoś nic konkretnego znaleźć nie mogę. Jakie istnieją techniki wyjść z parteru?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
W poczet technik bjj wchodzą dzesiątki ucieczek z różnych pozycji. Cięzko opisać albo wymienić je wyszystkie. Wg mnie najlepiej byś poznał je idąc do sekcji BJJ/MMA

Jako przykłady:

Podstawowa obrona przed wejściem w nogi:




Jedno z "iluśtam" wyść z pozycji bocznej:




Jak już jestes na ziemi, to zawsze starasz się być odwrócony nogami do przeciwnika.
Poogladaj sobie walki MMA i zobacz jak się zachowywuja zawodnicy w takich momentach.

Snake - podstawowe ruchy do ucieczek:




Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem
pozdro

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2009-12-13 17:38:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 455
Dzięki za pomoc, ale nie do końca o to mi chodziło. Większość z prezentowanych ucieczek doprowadza w końcu do gardy, z której można prowadzić dalszą walkę w parterze. Miałem na myśli raczej: jak zrzucić z siebie przeciwnika, wstać i dalej walczyć w stójce. Istnieje coś takiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7766
no jest od... technik zaczynajac od zrywania gardy, roznego rodzaju po przewiniecia i takze te ucieczki z zagrozonych pozycji, jak rozerwiesz garde to nie musisz pchac sie w parter tylko mozesz wstac, tak samo jak przewiniesz kogos to albo lapiesz dobra pozycje albo mozesz wstac... idz na trening ,a nie marudzisz przez internet;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 455
Też o tym myślałem, tylko teraz trenuję MT i przerwanie nie wchodzi w grę. Kusi mnie perspektywa trenowania obu SW, ale... Mam już 3 treningi w tygodniu po 1,5h. Nawet gdybym upchnął w czasie, to mógłbym nie wytrzymać fizycznie, w końcu mam 15 lat tylko. No i kasy starczy mi na pół roku. Nauczyłbym się czegoś przez tak krótki czas?
Marudzę, bo się nudzę. Siedzę kontuzjowany w domu i nie byłem na treningu już 3 miesiące!!!!!! https://www.sfd.pl/buziaki/43.gif 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
Jest cała masa wyjść z takich sytuacji. Bardzo ciężko to opisać. Idź na trening BJJ/MMA i sam zobaczysz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 455
Istnieją techniki padów, także w karate. A czy istnieją techniki powstań? To znaczy - takie profesjonalne, najszybsze? Może sprężynka? To naprawdę działa czy tylko tak, na pokaz? Jeśli nie, to jak powstać najszybciej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Na pewno nie sprężynką.
Sprężynka to gwarantowana tuba w twarz powstającego.





pierwsza metoda z filmu powyżej

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2009-12-15 16:45:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
A czy istnieją techniki powstań? To znaczy - takie profesjonalne, najszybsze?
Tak, istnieją i jest tego tak dużo, że nie sposób ich wszystkich spamiętać. Taki przykład: jeżeli ty jesteś na górze to wjeżdżasz kolanem na brzuch przeciwnika, tylna noga wyprostowana i już masz wyjście do stójki. Inna sprawa, że jak już masz te kolano na brzuchu to lepiej przeciwnika tak przygniecionego zasypać gradem ciosów. Jeżeli ty jesteś na dole to musisz przetoczyć przeciwnika. A przetoczenia są w różnych kierunkach. Jest naprawdę cała masa wyjść z parteru do stójki w BJJ.

To naprawdę działa czy tylko tak, na pokaz?
Oj działa i to aż za skutecznie. Zobacz w MMA. Większość zwycięstw jest w parterze. Ja przez wiele lat ćwiczyłem stójkę i się naśmiewałem z parteru i sztuk rzucanych. Dopiero jak zacząłem chodzić na parter to stwierdziłem, że jakbym na takiego graplerowca trafił to by mnie mamuśka nie poznała, a siostrze bym musiał zużyć cały puder do twarzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 455
Pytałem, czy sprężynka naprawdę działa, czy tylko jest na pokaz. Nie o pater chodziło Nie jestem idiotą. Parter to bardzo ważna rzecz i nie mogę odżałować, że nie mam o nim pojęcia. Na razie co jakiś czas umawiam się z kumplem i szarpiemy się godzinkę, ma się rozumieć, w parterze. Mam nadzieję opanować parę podstawowych technik i reakcji. Tylko jedna rzecz mnie zastanawia: jak na galach MMA walczą zawodnicy MT czy boksu, i nagle okazują się świetni w parterze. Jak oni to robią? Chodzą do sekcji BJJ? Ile mają wtedy lat? Bo ja mam 17 i chyba trochę za wcześnie, bym rzucił wszystko dla parteru. Warto byłoby jeszcze doszlifować stójkę. Na BJJ będzie jeszcze czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Dla zdolnych zawodników złapanie podstaw parteru to kwestia kilku tygodni.
Nie będą wymiataczami na ADCC ale na MMA wystarczy ...

My baby shot me down ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kb uderzenia

Następny temat

Jak zwiększyć zasięg ramion?

WHEY premium