SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wygłuszenie piwnicy.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 761 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9359
Witam
Nie jestem w 100% pewny czy wybrałem odpowiedni dział, ale zaryzykuję :)
Potrzebuję rady jak tanim kosztem, w miarę przyzwoity sposób wygłuszyć piwnicę ( w bloku ). Pomieszczenie służy do treningu boksu ( uderzenia w worek itp ), niestety sąsiadom mieszkających nad ową piwnicą przeszkadza hałas. Dlatego zdecydowałem się załatwić sprawę polubownie i wygłuszyć piwnicę. Myślałem nad styropianem na sufit ( ewentualnie na całe pomieszczenie ) , ale czy to wystarczy ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pzdr !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
okładziny korkowe,miękkie płyty,maty,płyty pilśniowe,płyty i maty gumowe,akustyczny styropian
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Jak najwiecej materialu.

Czyli na podloge dywan. Na sciany koce, dywan, reczniki. Przy czym, nie musza one scisle przylegac do sciany. Moga wisiec luzno (jak firanki czy zaslonki).

Nie zapomnij tez o drzwiach.

Generalnie masz problem jak mlode zespoly w garazach. Wiec wygooglaj sobie cos w stylu : Jak wygluszyc sale prob.

Inna kwestia to sasiedzi. Rozmawiaj z nimi, badz mily, moze w czyms pomoz?
Bo moze problem jest nie w halasie. Moze sasiedzi sa po prostu opierdliwi? Albo obawiaja sie problemow, bojek, agresji? Czuja sie zagrozeni.

Bierz to tez pod uwage.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 691
I nie wal w worek o 1 w nocy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Czasem można kupić takie maty ale one dużo nie dadzą. Najlepszym rozwiązaniem są wytłaczanki do jaj takie duże i kwadratowe. Jednak jeżeli masz worek doczepiony do sufitu to i one wiele nie pomogą. Musiałbyś zamontować worek na stelażu.

http://allegro.pl/100-szt-wytlaczanki-opakowania-na-jaja-jajka-nowe-i2645645386.html

http://allegro.pl/wygluszajaca-mata-gabka-pianka-200x120x3-cm-2-4m2-i2638431791.html

W niektórych miejscach gdzie może być wymagane większe wygłuszenie (np. drzwi lub cienkie ścianki) można zastosować dodatkowo pod wytłaczanki/pianke http://allegro.pl/mata-z-filcem-wygluszajaca-bitumiczna-filc-filcowa-i2665220747.html

Zmieniony przez - Wojekv w dniu 2012-09-30 13:32:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Ja robilem styropianem- klejony do sufitu. Z tego co wiem, to domowym sposobem na wyciszenie jest przyklejenie pudelek od jajek do sufitu, nie wiem nie testowalem.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
z tego co gdzieś wyczytałem to z tymi wytłaczankami do jajek to jest fake.ale nie mogę potwierdzić tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
wytłaczanki rozpraszają ale nie tłumią. Najlepiej byłoby kupić te gąbki stożkowe. Najtaniej chyba wyjdzie wełna mineralna, tylko obawiam się czy z pomieszczenia nie zrobi się pudło rezonansowe :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 761 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9359
Dziękuję za odpowiedzi :) Jak na razie będzie położony styropian na sufit oraz na ścianę od strony klatki. Następnie myślałem o wyłożeniu wytłaczankami sufitu oraz wykładzinie na podłogę. Mata wygłuszająca to za duży wydatek. Także mam nadzieję, że to co zrobię w jakimś stopniu pomoże.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi Sambo Combat w Warszawie

Następny temat

Zawody Karate

WHEY premium