SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie na barki było konkurencją olimpijską?

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4794

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Czytałem w starym Muscle&Fitness artykuł o wyciskaniu na barki i było napisane, że to ćwiczenie było kiedyś konkurencją olimpijską. Szukałem informacji na ten temat ale nie mogę znaleźć. Czy mógłby ktoś przybliżyć ten temat?

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 509 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21391
Tak, było ale to bardzo dawno temu, ojciec mi mówił (sam kiedyś podnosił), było rozgrywane razem z podrzutem i rwaniem. Najpierw zawodnik zarzucał sztangę na klatkę piersiową i następnie zaczynał wyciskać nie poruszając nogami, troche inaczej wyglądało to niż normalne wyciskanie bo zawodnik wykonywał dynamiczny ruch biodrami, że w kręgosłupie był wygięty do tyłu no i cisnął; zostało wycofane z tego co wiem ze względu na dużą kontuzjogenność. I taka ciekawostka-niektórzy zawodnicy potrafili wycisnąć więcej niż podrzucić ale to były jednostki, którym poprostu ten bój bardziej pasił :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Ooo, dzięki, ciekawe info. Więcej!

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 509 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21391
No dokładniej nie potrafie opisać, wiem tyle co ojciec mi powiedział, a w sieci raczej trudno znaleźć, szkoda, że nie mam skanera bo mam w domu biuletyny z podnoszenia ciężarów z roku 1972 (chyba) i są rysunki jak to wyglądało, było rozgrywane jako pierwszy bój, po tym było rwanie i na końcu podrzut. Heh wygląda to troche jakby wyciskali na klatke tylko bez ławeczki :D niektórzy tak potrafili się wygiąć :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 607 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3397
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Fajne linki. Faktycznie to bardziej przypomina wyciskanie na klatkę niż na barki, bez sensu. Powinni wyciskać zza karku.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Jak być zarzucił tak wielki ciężar na barki?

Zresztą - olimpijskie ruchy powinny być dynamiczne - press się kiepsko oglądało...

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Myślę, że można by brać ciężar ze stojaków jak w przysiadzie trójbojowym.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 509 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21391
Takie podnoszenie ciężarów jak jest teraz jest najlepsze i najpiękniejsze, hmmmm a teraz pytanie do Kruszka-jakie wyniki w rwaniu (snatch) i podrzucie (C&J)?? tak z ciekawości pytam ale rwanie i podrzut a nie odmiany "power".

Ja jeszcze troche słabo ale staram sie każde podejście wykonywać jak najlepiej technicznie (sam się nauczyłem, troche ojciec mi pomógł i ciężarowcy), a wyniki:
Rwanie... 60kg jeszcze tak ładnie technicznie wyższe ciężary już mnie noszą
Podrzut... 80kg

Waga... już niecałe 80kg
Wzrost... 175cm
Wiek... 16-w listopadzie 17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Faktycznie może to wyciskanie zza karku nie byłoby zbyt widowiskowe ale lepiej sprawdziłoby siłę barków niż wyciskanie z przodu. A tutaj fajny filmik z treningu podnoszenia ciężarów :

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o siłowanie na ręce

Następny temat

Pas przy wyciskaniu?

WHEY premium