SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 277

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 18 lat Na forum 14 dni Przeczytanych tematów 22
Wiek 18 lat
Płeć Mężczyzna
Cel Przybranie masy mięśniowej. Chciałbym być duży i dźwigać dużo.
Waga 75kg
Wzrost 175cm
Poziom BF ciężko ocenić... jeśli łapie brzuch dwoma palcami to nie jest to "gruba warstwa" jakby pod tym był tłuszcz. Zdjęcia podeslalem.
Codziennie staram się przynajmniej 10 tysięcy kroków zrobić. Uczę się jeszcze w szkole więc dochodzą do tego 3 godziny wf-u.
Trening 3x w tygodniu: fbw, góra, dół. Na treningach fbw i góra Trenuje każdy mięsień 2x. Treningi są naprawdę ciężkie, na końcowych seriach mała ilość powtórzeń, duży ciężar i staram się dokładać co trening kilogramy.
Trenuje na typowej siłowni, od 3 lat.
Nie stosowałem żadnych diet typu keto albo wege. Jem wszystko. Jedyne co przychodzi mi do głowy to na masie miałem okropne wzdęcia. (być może była to zbyt duża kaloryczność)
Stan zdrowia dobry, badania krwii bez zarzutu.
Stosuje kreatynę codziennie i od czasu do czasu białko (planuje zacząć brać codziennie białko)


Cześć! Zmagam się z problemem dot. diety ponieważ "obwisła skóra" zaburza mi wzgląd na moje ciało (mam nadzieję że to jest w większej mierze skóra;)). 3 lata temu lekko mniej niż rok schudłem 40kg. Odkąd zacząłem się odchudzać trenowałem ale dopiero od 2 lat zacząłem normalnie jeść w związku z tym efekty nie są najlepsze.. Podczas tego "normalnego jedzenia" starałem się być na nadwyżce kalorycznej ok. 300kcal. Muszę przyznać że czasami przesadzałem z kaloriami i było więcej niż 300kcal. Trochę faktycznie przybyło mięśni, wyniki lepsze, fatu też ale zacząłem mieć problemy z brzuchem, okropne wzdęcia i znowu czułem się jakbym ważył 100kg. (badania już mam zlecone) No i odkąd przytyłem trochę to starałem się raczej nie przesadzać z kaloriami ale jesc ponad zero. Teraz jestem na redukcji 2 tygodnie około i nie wiem czy ta redukcja ma sens...

Dziękuję za wszelką pomoc!













Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33113 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Osobiście w tym przypadku bym redukowałbym bardziej ( do wakacji) potem minimalna nadwyżka i przez lato zacząć budowac powoli mase i ciągnąć jesień / zima
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Tej sugerowanej skóry na brzuchu nie ma aż tak dużo żeby zaburzało to wizualny wygląd sylwetki. Widać ją w zasadzie dopiero po jej naciągnięciu. Mięśni nie masz wiele, ale tkanki tłuszczowej trochę jest. Myślę, że w takiej sytuacji warto jest ją redukować niżej i dopiero wtedy budować lepszej jakości mięśnie. Szczególnie, że ostatnio byłeś na dodatnim bilansie energetycznym. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Budowa masy mięśniowej - porady

WHEY premium