SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 913

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 20 lat Na forum 316 dni Przeczytanych tematów 158
Witam, nie wiem co mam ze sobą zrobić więc stwierdziłem, że zapytam bardziej doświadczonych. Mianowicie co teraz będzie najbardziej odpowiednie, redukcja czy masa? Sam nie wiem za co się teraz zabrać a z racji na mój mały staż treningowy boje się, że wszystkie moje wyniki siłowe będą szły mocno w dół.
Wiek-19
Wzrost-180cm
Waga-79/78kg
Obwód w pasie- 85cm










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Bez względu na to jaki cel być obrał na tę chwilę, to zakładają, że będziesz miał solidny trening i dobrze dobraną dietę, efekty będą zadowalające. Nie ma możliwości żeby ich nie było. Trzeba tylko regularności i zawzięcia.

Mięśni rzeczywiście masz niewiele, a tkanki tłuszczowej w stosunku do nich trochę jest. Jak na tę chwilę, najważniejsze będzie to, abyś uczył się podsaw techniki i czucia nerwowo-mięśniowego w treningu siłowym. Przez najbliższe 10 tygodni jak najbardziej można skupić się na dodatnim bilansie energetycznym.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 376 Napisanych postów 740 Wiek 33 lat Na forum 364 dni Przeczytanych tematów 5790
Dla mnie to nie jesteś zalany po prostu masz jeszcze mało mięśni ja bym ci radził dalej sobie dźwigać i powoli budować mięśnie.
Jak zobaczysz że nie idzie siła albo że tylko w pasie rośnie to wtedy zrób interwencje i zredukuj
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Dokładnie jak wyżej , masz mało mięśni stąd odpowiedź jest prosta , musisz dalej budować , stopniowo dodawaj sobie kalorii , nie za szybko , obserwuj cialo , rob pomiary , jak mądrze to rozegrasz to jest jeszcze duży potencjał do budowania. No i trenuj ciężko i zarazem mądrze , bo to będzie bodźcem do wzrostu Twoich mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 20 lat Na forum 316 dni Przeczytanych tematów 158
Przedział 2500-2800kcal powinien być odpowiedni jeśli chodzi o masowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
To zależy, jak wygląda Twoja aktywność w skali tygodnia , ile kalorii jadłeś do tej pory ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 20 lat Na forum 316 dni Przeczytanych tematów 158
W okolicach 2200 i waga utrzymuje się lub troszke spada. Trenuje silowo około 4-5 razy w tygodniu i do tego dokładam 2 treningi typowo cardio bo trenuje piłkę nożną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 20 lat Na forum 316 dni Przeczytanych tematów 158
Glownie między 2200-2400
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
No to jezeli przy takiej kaloryce utrzymuje Ci się waga lub nawet jak piszesz spada to tymbardziej juz dostajesz sygnal ze nalezy tych kalorii dolozyc delikatnie. Aktywnosci tez masz duzo z tego co piszesz , patrząc na to ze piszesz ze staz masz niewielki to wrecz jest jej za duzo. Pamietaj ze musi byc tez czas na regeneracje. Dorzuc do tej puli okolo 300kcal i obserwuj organizm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Co obecnie robiłeś, redukowałeś, jak tak to jakie są efekty ile to już trwa

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Po tych zdjęciach które wystawiłeś można ocenić że nie masz zbyt dużo tłuszczu, ale niestety mięśni też masz bardzo mało, przez co mimo że kilogramowo nie ma dużo tłuszczu to jego procentowy udział w ciele może być łudząco wyższy, jednak myślę że możesz śmiało wejść na minimalny dodatni bilans kaloryczny i kontrolując skrupulatnie wszystkie obwody ciała oraz lustro możesz budować masę mięśniową. Ważne jest żebyś zwracał uwagę na to jak będzie reagować organizm żeby w razie czegoś niekorzystnego móc szybko zadziałać i zmienić w diecie


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2023-06-16 07:38:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 20 lat Na forum 316 dni Przeczytanych tematów 158
anubis84
Co obecnie robiłeś, redukowałeś, jak tak to jakie są efekty ile to już trwa

szczerze mowiac to juz serio dluga redukcja, ale raczej glownie dieta i jakis ruch bo jesli chodzi o silownie to zazwyczaj miesiac/dwa systematycznie potem dluga przeprwa po nawet 3 miesiace i znowu cos. Redukcja byla robiona z wagi kolo 105kg a obecnie kolo tych 79 jest i tak psychicznie boje sie wejsc na mase na jakis okres czasu by budowac miesnie aby znowu sie nie zalac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kaloryczne, a aktywność fizyczna

Następny temat

Program do układania diety

WHEY premium