SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wpływ suplementów na żołądek

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 525

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Witam. Ostatnio zastanawiałem się nad tym czy picie szejka z dużą ilością " proszku " nie odbija się na zdrowiu a najbardziej na żołądku ? Przykładowo przed treningiem pije szejka w postaci :

300ml wody , 6g citruliny, 5g beta alaniny i aż 40g proszku czyli odżywki przed treningowej ( zalecana porcja ). To wszystko pakuje do szejka i pije. Proszku jest dużo i takie coś pije 4x w tygodniu przed treningiem. Nie zauważyłem żadnych problemów, ale jakoś tak o tym pomyślałem czy to jest zdrowe i nie wpływa na żołądek ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
to prawda... strawanosc bialka serwatkowego, a sztuki miecha bedzie miala zupelnie inny wplyw na uklad pokarmowy. Tym bardziej nie chce nawet wiedziec, czym sie zajadamy na co dzien jezlei chodiz o mieso typowo kupowane w marketach, gdzie idzie sie na ilosc, a nie jakosc produktu, jaki mamy zamiar spozyc. Mysle, ze jakosc pokarmow tutaj bedzie zostawiala wiecej do zyczenia niz stosownaie suplementow czy odzywek, gdzie zazwyczaj ich przyswajanie jest na wysokim poziomie - obecnie. Nawet jak cos jest gorzej przyswajane to ma np. dodatek bioperine zeby poprawic dzialanie takiego produktu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Cześć.
Jezeli nie zauwazyles u siebie zadnych problemow zoladkowych / trawiennych to nie ma zadnych przeciwskazan. A te 40g odzywki przedtreningowej to chodzi o przedtreningowke po prostu ? I tego az 40g musisz sypac ? sporo w sumie , az jestem ciekaw co to za przedtreningowka bo nie spotkałem się jeszcze z taką gramaturą w porcji :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Są takie przedtreningówki, pewnie jest z dodatkami aminokwasów, jakieś węgle i wychodzi 40g.

Jesli chodzi o zdrowie nic Ci nie będzie, w sensie od ilosci prochu, bo jak mocne przedtreningówki stosujesz to rożnie może być np z cisnieniem itp

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
Witaj!
Tak naprawdę to Twoje ciało powie Ci co ci służy a co nie. U mnie okazało się, że nie moge dawać do szejka intra workout soli i kreatyny bo mnie muli na zoladku. Za to leci cabro, cytrulina i glutamina podczas treningu. Zrezygnowalem z mono i soli i jest ok. Wiec jak nic sie nie dzieje u Ciebie, organizm radzi sobie z przyswajaniem, to nie widze tutaj problemu, aby wszytsko wrzucac w miks:) nie ma tutaj wplywu negatywnego na zoladek, nie sa to leki, ktore maja toksyczny charakter dla watroby czy ukladu trawiennego. No chyba, ze w pre masz jakies mocniejsze dodatki jak np gera

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
mnie muliło przy 6g cytruliny i 6 g aakg zamiast pompy to efekt był odwrotny,
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Ja tak miałem po dekstrozie w intra i paradoksalnie zmieniłem na carbo i było wszystko okej :) dlatego trzeba obserwować organizm i wyciągać wnioski , jak u Ciebie nie ma żadnych problemów po tym co pijesz to śmiało pij :
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3934
Mi ogólnie nic nie jest po tym co biorę i nie pytałem o ogólnie samopoczucie po tych prochach a o np. ścianki żołądka. W sensie czy sam żoładek nie dostanie po dupie od tego ? O to mi chodziło :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Tomek19900
Mi ogólnie nic nie jest po tym co biorę i nie pytałem o ogólnie samopoczucie po tych prochach a o np. ścianki żołądka. W sensie czy sam żoładek nie dostanie po dupie od tego ? O to mi chodziło :)

Nie dostanie , to nie jest szkodliwe dla żołądka , mozesz smialo pic takie szejki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie do końca rozumiem co oznacza stwierdzenie "proszku". Wymieniłeś wodę, cytrulinę i beta alaninę, czyli dokładnie zbadane aminokwasy pod kątem wpływu na nasz organizm i zdrowie. Żadne badania nie sugerowały, iż mogą one mieć jakikolwiek negatywny wpływ na nasze zdrowie, a wręcz przeciwnie. Mam tutaj na myśli ogólny wpływ na cały organizm, a nie tylko funkcjonowanie układu trawiennego. Oczywiście w przypadku osób zdrowych. Zupełnie inaczej może być gdy mamy już jakieś problemy z układem trawiennym.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
żołądek nie dostanie, gorszą chemie w fastfoodach ładujesz do żołądka
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106172
Bardziej odczujesz wielką porcje mięsa niż odżywkę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna - kiedy warto stosować?

Następny temat

Odżywka białkowa bez smaku

WHEY premium