SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Woda strukturowana

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 37630

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
tak myślałem, ze mozna

a z tym mieszaniem to chyba też nie robi róznicy

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62
witam, chciałbym co nieco sprostwać informację na temat wody strukturowanej. Wytwarzanie tej wody w sposób opisany tutaj jest uproszczony. Aby ją wytworzyć należy wodę dwa razy zamrażać. Po pierwszym zamrożeniu odpadem jest lód a po drugim pozostała, niezamrożona woda. Przy tym należy zachowć reżim czasowy i odpowiednią temperaturę.
Woda tak wytworzona jest praktycznie identyczna z tą właśnie wodą, którą piją Jakuci. W Kanadzie np. istnieje sprzedaje się taką wodę, którą uzyskuje się z gór lodowych, "wyłapywanych" przez wyspecjalizowane firmy. W np. Kanadzie, USA czy Japonii temat dot. takiego lodu jest już bardzo powszechny. Taka woda czy lód kosztują sporo więcej niż zwykła woda mineralna. A w ekskluzywnych klubach, drink z takim lodem kosztuje kilkakrotnie więcej.

Bądź sobą :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3452
Nie za bardzo rozumiem....to co takiego "magicznego" dzieje się podczas zamrażania/rozmrażania tej wody ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62
nie ma w tym nic 'magicznego'. Można powiedzieć, że woda posiada umiejętność samooczyszczania, dąży do 'doskonałości'.
Na przykład samooczyszczanie się akwenów jest zjawiskiem powszechnie znanym, występującym w naturze. Podczas zamarzania woda wytrąca różne składniki, które 'uznaje' za nieprzydatne. W odpowiednich warunkach woda układa swój skład idealnie tzn. upodabnia się do wody znajdującej się w organizmach oraz warzywach i owocach. Taka woda znajduje się w wodzie z lodu i jeśli wiadomo jak ją odzielić od pozostałej wody to uzyskujemy wodę, która dla naszego organizmu jest najlepiej przyswajalna i powoduje jego przśpieszone oczyszczanie i 'nawilżanie', opóźnia procesy starzenia.

Bądź sobą :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3452
Ja na przykład używam filtra wodnego typu Brita, tam też na pewno jakies nieczystosci są wytrącane....
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10903
SFD, uczyłem się że łatwo bo w 99,9% zneutralizować chlor przez gotowanie(w temperaturze 100% rozpuszczalność chloru drastycznie maleje, tak jak wszystkich gazów ), a szkodliwe wodorowęglany wapnia i strontu osiadają w postaci kamienia kotłowego

A co do Jakutów to tak długi wiek nie koniecznie musi zależeć od wody. Są też inne czynniki.
Geny, czystość i jakość pożywienia, środowisko.
Dla mnie prawdziwa woda strukturowa to tylko w roślinach.
zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62
Jestem pewien, że używanie filtra jest b.dobrym sposobem na poprawę czystości wody. Jednak woda strukturowana powoduje przyśpieszenie oczyszczania organizmu ze wszystkimi tego konsekwencjami.
A długowieczność Jakutów, była analizowana przez naukowców i z tąd wiem, że woda którą piją ma wpływ na ich stan zdrowia.
To, że woda strukturowana znajduje się z organiźmie też jest informacją naukową.
Ale oczywiście szanuję kazdą opinię :)

Bądź sobą :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mariusz07, czy moglbys przyblizyc, co to jest ta woda strukturowana, np. podac zrodlo, gdzie mozna znalezc jakies informacje na ten temat (tylko nie powoluj sie tutaj na jakiegos Tombaka ).
Osobiscie pierwszy raz o tym slysze...

Co do warzyw i owocow, jak i inny organizmow zywych to wiadomo, ze wystepuje w nich woda strukturalna, czyli np. zwiazana osmotycznie w komorkach, zwiazana kohezyjnie i ahezyjnie (co umozliwia np. jej transport przez akwaporyny w blonach komorkowych), zatrzymana na skutek napiec powierzchniowych (np. w pecherzykach plucnych lub ciaglosci strugi w naczyniach korzenia), woda zwiazana chemicznie, np. w czasteczkach skrobii lub glikogenu... Do tego mozna mowic o wodzie zwiazanej krystalicznie, np. w lodzie.
Woda w stanie cieklym, IMO, raczej nie ma struktury (czasteczki H2O sa nieuporzadkowane), w lodzie, owszem, ma strukture krystaliczna. Ale kiedy ja roztopisz- traci ja i zamienia sie, traci ksztalt gdyz jej czasteczki przemieszczaja sie swobodnie.

Ponadto obawiam sie, ze picie wody pozbawionej elektrolitow wcale nie jest takie dobre. Komorki budujace zywy organizm funkcjonuja w srodowisku o okreslonej rownowadze osmotycznej (czyli ustalonym stani rownowagi elektrolitycznej. Dostarczanie z zewnatrz wody zdemiralizowanej/destylowanej powoduje zaklocenie tej rownowagi, wiec organizm dazy do wyrownania tej roznicy. U czlowieka nadmiar takiej zdemineralizowanej wody jest wydalany z rozcienczonym moczem, rzecz jasna tracone sa elektrolity z organizmu (wyrownywanie stezen jonow!!!). Wszyscy wiemy jakie skutki ma np. niedobor magnezu lub wapnia.
Do tego warto zwrocic uwage na to, ze osobom po duzej utracie krwi lub odwodnionym podaje sie wlasnie roztwory elektrolitow a nie wode zdeminaralizowana... Oczywiscie woda do picia nie powinna byc wysoko zmineralizowana (odwodnienie organizmu) ale zdemineralizowana to lekka przesada. Przynajmniej z biologicznego punktu widzenia.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2007-12-06 11:53:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 310 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10903
No i pięknie rozwiane wszelkie wątpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1133
To wcale nie jest żart sam o tym czytałem robili nawet jakies badania nie pamietam dokładnie ale wiem ze sie dziwili dla czego Jakuci( lud zamieszkujący Sybir bodajże) żyją tak długo i nie mają kłopotów ze zdrowiem okazało sie ze piją oni wodę z roztopionego lodu fakt faktem że zajmuje to czasss i wogule

edit: a no żes napisał o tych jakukach nawet nie widziałem nie no kazdy wierzy w to co wierzy,
Martucca skoro robili te badania to chyba sie nie pomylili że wpływ na długowieczność jakuków (czy jakos tak) ma własnie ta woda jesli nie to jak do k....n... żyli tak długo i wogule bo to chyba nie ma nic wspólnego z tym że zyją razem z niedzwiedziami polarnymi czy że myją nogi w morzu pólnocnym czy jakimś innym shitem !!



Zmieniony przez - McMcMc w dniu 2007-12-06 23:57:15

wciaż nie ułożony inteligent bez szkoły..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy

Następny temat

CO WRZUCIĆ NA TALERZ ŻEBY OSIĄGNĄĆ SUKCES???

WHEY premium