SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Woda strukturowana

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 33604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 62
... wyjaśniam, że Dr.hab.Michał Tombak ukończył wyższe studia na wydziale biologii i chemii. A Naukowe Centrum Zdrowia oczywiście że istnieje przy Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych w Moskwie przy ul.Wolnaja 13. tel.(495) 101 40 66, a "Ten Pan" był tam dyrektorem i wykładowcą na Rosyjskiej Akademii Naturalnych Metod Leczenia przy Rosyjskiej Akademii Nauk Naturalnych
( ul.Warszawskoje Szosse nr.8, tel.495 9542611).
Istnieje również współpracująca z tą akademią Europejska Akademia Nauk Naturalnych w Hanowerze ( Niemcy ).
W związku z tym istnieje jakiś cień nadzieji, że 'ten pan' tak nie do końca 'bredzi'. A jednak jego książki stają sie bestsellerarmi i nie słychać aby zaprzeczano jego metodom., a wręcz odwrotnie.

Bądź sobą :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 210 Napisanych postów 59591 Wiek 14 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 228104
A Naukowe Centrum Zdrowia oczywiście że istnieje przy Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych w Moskwie przy ul.Wolnaja 13. tel.(495) 101 40 66,

Interesujace, gdyz (wiem nieco o swiecie akademickim w Moskwie) Wydzial Medyczny Panstwowego Uniwersytetu w Moskwie ma nastepujacy adres: 31/5 Lomonosovsky Ave., 119192, Moscow, Russia, tel. (7-095) 932-8814; http://www.fbm.msu.ru/index-e.html

Natomiast Moskiewska Akademia Medyczna ma adres: Trubetskaya street, 8-2 Moscow, Russia, 119992; http://eng.mma.ru/siteabout
i niestety nie jest powiazana z zadnym Naukowym Centrum Zdrowia

W związku z tym istnieje jakiś cień nadzieji, że 'ten pan' tak nie do końca 'bredzi'. A jednak jego książki stają sie bestsellerarmi i nie słychać aby zaprzeczano jego metodom., a wręcz odwrotnie.

Gdyby Tombak byl nawet najnizszej klasy naukowcem, opublikowalby sie w jakims, chocby najbardziej lichym czasopismie naukowym. Tymczasem ani widu, ani slychu.
Kazdy, kto ma jakiekolwiek pojecie o fizjologii/biologii postuka sie w glowe sluchajac madrych tez Tombaka, chociazby: "niestrawiona skrobia jest głównym sprawcą tworzenia się złogów we krwi, zanieczyszczenia naczyń krwionośnych i powstawania kamieni żółciowych". Ciekawe, jak on skonczyl ta biologie?

Poczytaj sobie tutaj wypowiedzi lek.med.Przemyslawa Pali

mlodziez.optymalni.one.pl/?strona=artykuly&action=pokaz_artykul&nr=141

I jeszcze jedno- skoro twierdzisz, ze jest on dr hab. czy moglbys podac tytul jego pracy doktorskiej oraz habilitacyjnej (albo chociaz rok obrony)? Wtedy sciagne sobie kopie tych pracy i zobacze na jaki temat byly

Matka Chrzestna

NIEDOCZAS mam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 310 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10903
Martucca a skąd masz dostęp do wszystkich prac naukowych o ktorych wspominałaś teraz i wcześniej,
jeśli mogłabyś jakoś dać namiary tu albo na priv to byłbym wdzięczny!
Warto coś poczytać wartościowego, Pozdrawiam

a tak żeby nie było całkiem offtopowo,
o całej teori wody strukturalnej już było,
i tak czy siak dalej jestem przekonany że jedyna dobra woda str.
to ta związana w roślinach/zwierzątach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 210 Napisanych postów 59591 Wiek 14 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 228104
basterek, wyslalam Ci info na priv. O wodzie strukturowanej bylo, owszem, ale wtedy nie ocieralo sie to jeszcze tak bardzo o "archiwum X"

Matka Chrzestna

NIEDOCZAS mam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 62
Martucca, zaprzeczasz istnieniu istniejących instytucji. To jest po prostu nieprawda, że takich nie ma.
Według Ciebie, rozumiem, że aby jeść chleb i i twarożek, to też należy się zapoznać z naukowymi publikacjami na ten temat i np. artykułem lekarza medycyny na Portalu Młodzieży Optymalnej, który na dodatek w ogóle nie odnosi się do tematu wody strukturalnej.

Zadałem sobie trud i sprawdziłem kto to jest ten wspomniany lekarz. Propaguje on na stronach internetowych swoje teorie na temat ‘optymalnego’, zdrowego stylu życia. Po prostu propaguje dietę dr.Kwaśniewskiego. Jeździ po różnych krajach, między innymi do Kanady, tak jak robi to Michł Tombak i na różnych spotkaniach z obywatelami tzw. ‘optymalnymi’ i wykłada swoje teorie.
Jest więc konkurencją dla Tombaka i zaprzeczając czy podważając próbuje się sprzedać jako autorytet ‘wdrapując się po czyichś pleckach”. Kwestionujesz Tomabaka wspierając się kimś, kto na swoich działaniach zarabia ‘kasę’.
Uważam, że ‘archiwum X’ znajduje się w umyśle każdego, kto po prostu nie umie pewnych spraw, często oczywistych, pojąć.

Bądź sobą :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 210 Napisanych postów 59591 Wiek 14 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 228104
Mariusz, jesli z tym "pojmowaniem" pijesz do mnie, to tak nie potrafie pojac, jak mozna za autorytet uznac kogos, kto twierdzi, ze rownolegle ulozenie kregow piersiowych od 20 do 36 poprawia prace watroby, nie pojmuje jak woda moze wystepowac w naturze pod (bodajze) 135 postaciami (jesli mozesz, wymien chociaz 20...), nie pojmuje, jak mozna glosic, ze w jelitach mamy 8kg kamieni kalowych, ze bialko zwierzece jest dla czlowieka nieistotne, ze niestrawiona skrobia przedostaje sie z jelit do naczyn krwionosnych i je zapycha... I to podobno pisze ktos, kto skonczyl biologie/chemie i ma stopien dr hab. Wybacz, ale gdyby ktorys z moich studentow cos takiego powiedzial, sala zabilaby go smiechem. Ale widocznie te n-lat, ktore poswiecilam na prace naukowa to byla strata czasu...

Kwestionujesz Tomabaka wspierając się kimś, kto na swoich działaniach zarabia 'kasę' Zeby zakwestionowac Tombaka, nie musze sie na nikim wspierac. Zakwestionowac moze go kazdy, kto mial biologi w gimnazjum/liceum.

Według Ciebie, rozumiem, że aby jeść chleb i i twarożek, to też należy się zapoznać z naukowymi publikacjami
Ja tego nie powiedzialam, ale jesli sprawi to, ze poczujesz sie lepiej, zrob to (jesli masz dostep do takowych). Szkoda jednak, ze nie weryfikujesz zrodel, z ktorych czerpiesz swoje informacje.

Matka Chrzestna

NIEDOCZAS mam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 62
Martucca,rozmowa na temat wody strukturowanej ‘zjechała’ na temat Tombaka, ponieważ kwestionując jego sposoby na poprawę zdrowia chcesz podkreślić bezsensowność jego propozycji w tym zakresie.
Otóż aby coś podważać, to trzeba się z tym zapoznać. Z twoich wypowiedzi wyraźnie wynika, że nie przeczytałaś jego książki lecz jedynie komentarze kiepskich specjalistów.

Aby jednak zakończyć tę dyskusję na temat Tombaka, chcę wyjaśnić, że ja przeczytałem książkę Tombaka pod tytułem „Jak żyć długo i zdrowo” i odniosę się do tych zagadnień, które określasz jako niepoważne.

A propos kręgosłupa, na stronie 31 tej książki, opisane jest owo zagadnienie. Chodzi o to, że spanie na twardym materacu jest korzystne dla kręgosłupa i jest tam opis sposobu, jak powinien być ułożony kręgosłup w czasie snu. Napisane jest, że na twardym materacu kręgi od 3 do 20 układają się równomiernie w poziomie a nie jak twierdzisz, ze jest napisane ‘równolegle’. A kręgi od 8 do 19 to odcinek piersiowy kręgosłupa, które znajdują się na odcinku, który się prawidłowo układa, czyli od 3 do 20. Mam nadzieję, że różnica w treści jest zrozumiale wyjaśniona.
Wiadomo również ( chyba już powszechnie ) , że kręgosłup służy jako osłona rdzenia kręgowego, przez który przepływają impulsy nerwowe z mózgu do organów, a na odpowiednich jego odcinkach znajdują się receptory odpowiedzialne za funkcjonowanie różnych narządów wewnętrznych organizmu. I właśnie tam znajdują się receptory odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie wątroby. To chyba jasne, że zakłócenia na tym odcinku kręgosłupa mogą powodować kłopoty z wątrobą.

A propos wody: zauważ, że Tombak napisał o postaciach wody występującej w naturze. Nie chodzi o to, że jest ona o różnej strukturze lecz występuje w różnej postaci.
Wymieniam przykłady:
Woda stanowi najbardziej rozpowszechniony związek chemiczny na całej kuli ziemskiej Jej ona zarówno składnikiem budującym organizmy, jak i ich środowiskiem życia (np. dla ryb), składnikiem pożywienia, czy czynnikiem umożliwiającym przemianę materii. Jej funkcje są liczne i bardzo zróżnicowane. Woda może występować w trzech stanach skupienia, czyli ciekłym, gazowym i stałym. Woda w atmosferze pod postacią stałą przejawia się jako płatki śniegu lub kryształki lodowe w chmurach, natomiast na ziemi tworzy pokrywę śnieżną i lodową. Woda w postaci lodu może stać się składową częścią środowiska, ponieważ tworzy lodowe góry i pola na oceanach oraz pokrywę lodową na jeziorach, potokach, rzekach. Oceany, Lodowce, góry lodowe, wieczne zmarzliny, woda gruntowa, jeziora, morza śródlądowe, para wodna, woda w atmosferze, rzeki itd. itp.

Wcześniej już wyjaśniałem, skąd nazwa ,woda strukturowana’. Nie jest to oczywiście żadna woda strukturalna, znajdująca się, jak sama twierdzisz w organizmach. Woda strukturowana to nazwa własna dla wody wytwarzanej w sposób wcześniej opisany. Na pewno tutaj tkwi źródło całego zamieszania. Wcześniej pisałem, że woda ‘strukturalna’ znajduje się w organizmach. Oczywiście przyznaję się do użycia nieprawidłowej nazwy. Jednak woda strukturowana jest wodą o bardzo zbliżonej strukturze do wody strukturalnej znajdującej się w wodzie z lodu.

A propos kamieni kałowych to Prof. Marek Pawlicki
( Emerytowany Kierownik Kliniki Chemioterapii Centrum Onkologii w Krakowie. Autor ponad 200 prac naukowych oraz kilku podręczników i książek. Członek szeregu towarzystw międzynarodowych, m.in. członek rzeczywisty Amerykańskiego Stowarzyszenia Onkologów Klinicznych ) opisuje:

Kamienie kałowe ( Coprolithiasis )
Jest to ciężka postać zaparcia, polegająca na tym, że kał w odbytnicy (końcowej części jelita) tworzy twardą, zbitą masę, czyli kamienie kałowe. Normalne ruchy perystaltyczne jelita, po których zwykle dochodzi do wypróżnienia, nie wystarczają do wydalenia kamieni.

I takich kamieni nosimy w sobie od 8 do 15 kg. Może trudno się z tym pogodzić, ale niestety …… to prawda

A propos białka zwierzęcego i niestrawionej skrobi, to znalazłem w książce Tombaka jedynie wskazania o ograniczeniu spożycia obydwu. Ale jeśli twierdzisz, że napisał inaczej to wskaż mi proszę to miejsce w książce.

Bądź sobą :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28747
Chcesz powiedzieć, że każdy ma niby te kamienie, i ważą tyle co szkielet albo i więcej?
Bo z tego co się orientuję, to kamienie kałowe powstaja zazwyczaj u ludzi starszych i przewlekle chorych.

Czyli jak sobię zrobię płukanie jelita to schudnę prawie 10 kilogramów?
Napisz to w działach sztuk walki to cię ozłocą - czyścisz jelita i z tą samą masą mięśniową startujesz w lżejszej kategorii


Z tymi kamieniami Mariusz zastoswałeś zwykłą manipulację. Wkleiłeś cytat ich dotyczący, z tego co widzę poprawny, ale już sam dopisałeś że każdy je ma, a jest to nieprawda.
Ten sam cytat znalazłem i tutaj:
:http://www.emedica.pl/szczeg_choroby.php3?nr=55&typ=1&nazwa=gastroenterologia

W tym sdamym miejscu czytamy:
Do powstania kamieni kałowych dochodzi najczęściej u osób przewlekle chorych, osłabionych i leżących. Szczególnie narażone są osoby, które stale stosują leki przeczyszczające. Brak ruchu i niedostateczna ilość płynów oraz błonnika w diecie także powodują zaparcie.
Zaparciu stolca sprzyjają również choroby odbytu objawiające się zwężeniem odbytnicy lub bolesnością przy wypróżnianiu - guzki krwawnicze (tak zwane hemoroidy), szczelina odbytu czy wreszcie rak odbytnicy. Inne przyczyny to zaburzenia unerwienia jelita, na przykład po urazie kręgosłupa, oraz przyjmowanie leków osłabiających czynność jelit (narkotyczne leki przeciwbólowe, leki stosowane w chorobie Parkinsona, leki przeciwdepresyjne).


Opracowała
dr n. med. Edyta ZagórowiczWięc to ty musisz się pogodzić z tym, że kamienie kałowe u wszystkich ludzi to zwykła ściemaZmieniony przez - emceha w dniu 2007-12-09 15:49:00

Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-12-09 16:31:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 210 Napisanych postów 59591 Wiek 14 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 228104
Dyskusje na temat maki mielismy tutaj:

http://www.sfd.pl/Mąka_czy_męka_-t364499.html 

Poczytaj sobie, bo nie chce mi sie pisac tego jeszcze raz.

emceha- lewatywa dobra na wszystko

No moze jeszcze "oczyszczanie" watroby przez picie oliwy z sokiem z grapefruita i r-ru siedmiowodnego siarczanu magnezu

Matka Chrzestna

NIEDOCZAS mam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 62
emceha, ta wypowiedź po cytacie jest oczywiście już odemnie. Zresztą napisałem to z odstępem od cytatu.
Nie napisałem, że każdy je ma. Ale każdy lekarz to wie, że aż tyle tego może się nagromadzić. Można dopytać jak strach obleciał

Bądź sobą :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy

Następny temat

CO WRZUCIĆ NA TALERZ ŻEBY OSIĄGNĄĆ SUKCES???