SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Woda - źródłem życia.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5437

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31505
Witam.

Wiem ze juz pewnie bylo duzo art. na temat wody, ale mam nadzieje ze nie zaszkodzi jak wkleje nastepny

Zapraszam do lektury

"Ponieważ ciało człowieka składa się głównie z płynów, woda jest najbardziej życiodajną substancją, jest źródłem życia "- tak o wodzie czytamy w medycznych księgach.
Już 20 procentowy spadek jej zawartości w organizmie może doprowadzić do śmierci. Woda nie tylko reguluje ciepłotę ciała, lecz także dostarcza narządom składników pokarmowych i odprowadza zbędne produkty przemiany materii, a to za pośrednictwem krwiobiegu i poszczególnych układów w organizmie. Poza tym zapewnia nawilżanie stawów, jak również okrężnicy, dzięki czemu przeciwdziała zaparciom. Woda utrzymuje w organizmie pracę nerek a właściwie wszystkich narządów. Dorośli potrzebują średnio od dwóch do trzech litrów wody dziennie. Picie kawy, napojów gazowanych lub alkoholowych, które działają moczopędnie, może w gruncie rzeczy zwiększać zapotrzebowanie na czystą wodę. Zdaniem wielu specjalistów z zakresu dietetyki, nie wystarcza pić dopiero wtedy, gdy odczuwamy pragnienie, bo suchość w gardle wskazuje, że prawdopodobnie już mamy niedobór wody. Większość ludzi zaspokoi swe zapotrzebowanie na płyny, przyjmując co godzina w ciągu dnia szklankę wody. Jak potwierdzają wszelkie badania najzdrowsza jest woda naturalna, niegazowana, mineralna. Wód mineralnych otrzymywanych z różnych ujęć źródeł jest bardzo wiele. Są wody lecznicze o bardzo zróżnicowanym składzie, których konsumpcję trzeba uzgodnić z lekarzem (Zuber, Jan...). Typowa najbardziej powszechna woda mineralna zawiera wapń i magnez.
Wapń - odpowiada za prawidłowy przebieg procesów życiowych, cenny minerał dla dzieci jako niezbędny budulec kośćca, także dla osób starszych. Zapobiega osteoporozie, wpływa na regularność pracy serca, jego właściwa zawartość we krwi odpowiada za jej prawidłową krzepliwość.
Magnez - zwany przez lekarzy "pierwiastkiem życia", szczególnie ważny dla osób wykonujących ciężką pracę fizyczną, oraz kobiet w ciąży w okresie karmienia piersią, działa antystresowo. Każda naturalna woda mineralna zawiera wiele składników mineralnych, te możemy ogólnie podzielić na Katony - zawierające: wapń Ca, magnez Mg, Sod Na, potas K oraz Aniony - zawierajęce: chlorek Cl, wodo węglany HCO, siarczany SO , fluor F. Sięgając po butelkę wody mineralnej powinniśmy spojrzeć na opis składników które ta woda zawiera i czy odpowiadają one naszym oczekiwaniom, uczmy się czytać z butelki. Lekarze stanowczo odradzają napojów gazowanych sztucznie barwionych, tych na naturalnych sokach owocowych, pijmy w umiarkowanych ilościach. Polska jest krajem bogatym w różnorodne źródła wód mineralnych. Prawie na każdym terenie znajdują się dobre ujęcia wód mineralnych. Oprócz już sławnych polskich wód: Staropolanki, Kryniczanki, Polanicy Zdrój, Nałęczowianki, Mazowszanki, Muszyny Zdrój..., i na naszym terenie mamy w czym wybierać: Żywiec Zdrój, Ustronianka, Bystrzanka, Czantoria, Wiślanka, Kończanka, Magóra..., oraz dobre wody z jury częstochowsko-krakowskiej. Wody mineralne Polski południowej zawierają znaczne ilości magnezu, pierwiastka niezbędnego dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jest wiele dobrych sprawdzonych ujęć studni oligoceńskich, ale też niepokoi moda na pobór wody z różnych niesprawdzonych źródeł górskich, woda z nich często zawiera bakterie i inne szkodliwe drobnoustroje. Nie pijmy wody niepewnej i niesprawdzonej! Wody mineralne uzupełniają niezbędne składniki w organizmie człowieka, - woda mineralna reguluje przemianę materii, eliminuje z organizmu szkodliwe substancje, działa antystresowo i poprawia samopoczucie. Polska posiada bardzo dobre wody mineralne i lecznicze, do naszych licznych uzdrowisk przyjeżdżają ludzie z wielu stron świata, niestety w spożyciu wody mineralnej jesteśmy daleko w tyle za wielu europejskimi krajami. Cieszy wzrost produkcji i konsumpcji wód! - idziemy w dobrym kierunku, zatem do wód - po zdrowie!
Edward Poskier

Zrodlo: www.nsik.com.pl

Zmieniony przez - Rodic w dniu 2007-03-26 14:57:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Nie ma zapotrzbowania na wode wzgledem budowy ciala czt genetyki. uwarunkowane jest to od aktywnosci fizycznej. Kazdy nawet nie cwiczacy potrzbuje takie ilosci plynow jak napisalem wyzej, szczegolnie w lato.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5724
fajny artykul dal bym soga ale nie ma abonamenstu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Na pewno przyda się początkującym. Sog nie wejdzie już.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 438 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4409
no przyda sie przyda... poleciał..

Nie da rady zrobic omletu nie tłukąc jajka...

zanim spytasz kliknij na link :
http://www.1000lecie.pl/~vip/bart.jpg 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 265 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1288
Co czwarta woda mineralna (dot. również wody źródlanej) to zwyczajna kranówka, już kilka lat temu normy określające poziom składników mineralnych zawartych w 1 litrze obniżono z 1000 do 200 mg, dając pole do popisu nieuczciwym producentom - praktycznie każdy, kto ma studnię, może rozpocząć produkcję takiej wody.

All the good things for those who wait

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 836 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7776
co tu się rozpisywać zbytnio wode trzeba chlać i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31505
Ja pije po 1,5 l wody mineralnej + cherba/kawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5597
Ja pije ponad 1.5l dziennie
Sog

pzdr zią

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
ja tam sie stosuje i pije dziennie wody moc , ale mam inne pytanie za dobra odpowiedz daje sogi nie zaluje - : "jak zmusic laske do picia wody , jak nigdy "jej sie nie chce" "

tlumacze jej ze trzeba , ze jak sie zachce to juz za pozno , a ona sie upiera !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31505
Moze jakas woda z cytrynka, lub czyms zdrowym do smaku? Do tego da sie zmusic, ja sam kiedys pilem cole, pepsi itp. a teraz pije wode, chociaz na poczatku pilem ja "na sile"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przed treningiem - lepije Carbo czy Ryz ?

Następny temat

Ćwiczenia na VIBMAX - szukam

WHEY premium