SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witaminy i minerały - jakie warto stosować?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4847

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jak najbardzie to co wybrałeś jest dobrym wyborem, co do wit b to polecam
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_B_Complex-opis35847.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
niestety brak na magazynie:(

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
ooo faktycznie, nie spodziewałem się takiego czegoś, dlatego nawet nie zwróciłem uwagi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
zrobilem zapas, bo tez suplementuje b komplex na co dzien, zawsze ta jedna tableteczke do uzupelnienia doirzucam sobie :)
2 paczki i pol roku suplementacji z glowy, a koszt calkiem maly:)
ogolnie czuc fajna roznicy w tym, jak funkcjonuje mozgownica na co dzine, ukllad nerwowy jak taki kopleks mam w miksie razem z magnezem, a gdy mi go brakuje, pomimo diety bogatej w miecho i tak nieco tych witaminek przy znacznej aktywnosci jednak potrzeba
produkt z SFD chyba najlepiej cenowo wychodzi obecnie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
WItam, nie bede zakladal nowego tematu, wiec zapytam tu.
W tym roku 3x robilem badania morfologiczne kwieciec, pozniej wrzesien teraz grudzien, za kazdym razem kuleje u mnie Zelazo;/ w kazdym badaniu 04.-0.5 ponizej normy zelaza. Tabletek nigdy nie kupowalem, stosuje od wrzensia, omega3, ZMA, B-complex D3 k2. Nie wiem gdzie jest problem, ogolnie jadalem bardziej chude miesa mnie tych czerwonych i tez pewnie tu problem zelaza. Osttanie 2-3 miesiace staralem sie jesc wiecej miesa zamiast dostarczac bialka z prochu. Obecna badania i co? zwiekszona norma LDL co nigdy mi sie nie zdarzalo;/ wniosek zaczalem jesc bardziej produkty pod silownie i moje wyniki sa gorsz.
teraz sie zastanawiam czy w koncu pora zastosowac zelazo w tabletkach, czy starac sie to zelazo dostarczac bardziej z diety, nie ukrywam ze dieta jakos nigdy mi nie pasowal jesli chodzi o produkty zawierajace duzo zelaza


Zmieniony przez - michals19s w dniu 2021-12-30 16:47:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
Ogólnie trzeba by było tutaj przede wszystkim zastanowić się czy twoja dieta faktycznie jest uboga w żelazo czy na przykład obfituje mocno w miedź która utrudnia wchłanianie żelaza. Oczywiście można by było też tutaj się zastanowić nad ewentualną przyczyną złego wchłaniania żelaza w organizmie bo być może tutaj również leży problem. Jeżeli przy zmianach dietetycznych podskoczył poziom lipoproteiny LDL to faktycznie może tutaj świadczy to o tym że proporcje kwasów tłuszczowych w diecie były zaburzone co jest również bardzo ważne


Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2021-12-31 08:46:23

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
Wapń hamuje wchłanianie żelaza?? Trójglicerydy był bardzo ok, dobry holesterol też ok, tylko LDL podskoczył jakieś 70-80 jednostek więcej niż pół roku wcześniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
Tak zarówno wapń, jak i miedź, czy też magnez i cynk mogą powodować utrudnione przyswajanie żelaza. Ogólnie jak poczytać sobie artykuły dotyczące żelaza, oraz tego z czym można je jeść albo z czym nie łączyć to dojdziesz do wniosku że Pierwiastek ten jest dość delikatny i trzeba mocno uważać aby po prostu organizm mógł z niego skorzystać. W przypadku suplementacji żelazem aby poprawić jego wchłanianie można go połączyć z witaminą C, czy też spożywać go z posiłkami obfitującym i w kiszonki. Również tutaj trzeba uważać aby nie spożywać żelaza w obecności herbaty czy kawy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Niedobory żelaza u mężczyzn są raczej rzadkością i jeżeli już występują, to mogą być niepokojące. O ile kobiety z reguły jedzą niedoborowo, unikając mięs, o tyle u nas raczej nie jest to spotykane. Chyba, że powód jest inny.

Nie pozostaje nic innego, jak przeanalizować Twoją dietę i ewentualnie wprowadzić więcej źródeł żelaza. Warto również badając jego poziom sprawdzić hemoglobinę, czy ferrytynę, transferynę, tibc, czy przeanalizować parametry mcv, mch, mchc.

Poza tym, warto włączyć do diety podroby, wołowinę, wieprzowinę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
Mcv.mch,mchc jest w formie , hemoglobina oczywiscie jak zawsze zanizona
teraz pytanie, czy jest sens laczyc tab zelazo, i brac je wtym samym momencie co ZMA? czy zma odstawic? Czy nie ma sensu brac tabletek, a po prostu wprowadzic wiecej produktow w diecie z zelazem i wiecej vitaminy C?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja - redukcja

Następny temat

Regeneracja układu nerwowego

WHEY premium